shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Hráči Univerzity Karlovy se rozešli s Paneuropou smírně

Další utkání Evropské univerzitní hokejové ligy svedlo dohromady dosud stoprocentní tým Univerzity Karlovy a bratislavské Paneuropy KINGS. Oba týmy se střetly už před týdnem v Bratislavě, odkud si vítězství 5:2 odvezli Pražané. Tentokrát byl k vidění mnohem vyrovnanější zápas…

UK Praha – Paneuropa Kings 4:4 (2:1, 1:3, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Slavíček (Baláž, Slánský), 8. Utěšil (Macenauer), 39. Hložek (Macenauer, Novák), 50. Rovný (Müller), rozh. náj. Brém – 16. Marušiak (Szabó), 21. Jankovič (Klein), 34. Szabó (Klein), 36. Jankovič (Klein). Rozhodčí: Ondráček – Štechmüller, Doskočil. Vyloučení: 7:8, navíc Hučko a Rovný (UK) 5 min. – Marušiak 10 min a DKU, Kuták a Zvara (PAB) 5 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.

 

V úvodu jako první zahrozili hosté, když brankář Srb musel vytěsnit lapačkou nebezpečnou střelu jednoho z hráčů Paneuropy. Skóre se však měnilo až ve 4. minutě a to na druhé straně. Střelu Slavíčka vyrazil brankář Orlík za branku. Sám Tobiáš Slavíček však kotouč dojel, obkroužil s ním klec a u tyče ho zasunul za záda překvapeného gólmana. Hráči UK poté neproměnili přesilovou hru, ale druhý gól přidali brzy po jejím skončení. Po zmatcích před brankovištěm se nejlépe zorientoval Ivan Utěšil a Pražané vedli 2:0. Domácí celek mohl ještě navýšit své vedení ve více než minutu trvající přesilové hře 5 na 3, hráči Paneuropské VŠ se však dokázali ubránit a to je nastartovalo ke snížení, o které se postaral v 16. minutě Marek Marušiak. 20 sekund před přestávkou mohlo být dokonce vyrovnáno, ale Srb tutovku Faba zlikvidoval.

Bratislavští si ovšem spravili náladu po pouhých 24 sekundách druhé periody, kdy se po rychlém kontru trefil Jankovič – 2:2. V následujících minutách oba brankáři několikrát podrželi své týmy. Krátce po polovině zápasu se již celek UK radoval z vedoucího gólu. Po střele Müllera od modré to totiž vypadalo, že se kotouč odrazil už od vnitřní konstrukce branky, ale rozhodčí puk za čarou neviděli. Ve 34. minutě tak Kings dokonali svůj obrat. V přesilové hře slovenský tým uzavřel soupeře v jeho obranném pásmu, Srb ještě několik tvrdých ran pochytal, ale na střelu Marka Szaba už byl i on krátký. Hosté byli v tu chvíli na koni a jejich dominanci potvrdil Dalimír Jankovič, jenž využil další početní výhodu po pouhých sedmi vteřinách a Paneuropa vedla už o dva góly. Až v závěru třetiny se opět dostali ke slovu Pražané a stálo to zato. Orlík nejprve s velkým štěstím přestál závar u svého brankoviště, v čase 38:52 však přesto inkasoval. Macenauer našel před brankou volného Matyáše Hložka a ten nedal brankáři žádnou šanci – 3:4.

V úvodu  třetí dvacetiminutovky hráči Kralovy Univerzity přestáli dvojnásobné oslabení a poté se sami vrhli do ofenzivy. V jednom případě už měli domácí ruce nad hlavou, ale radost jim zkazil výtečný Orlík, jenž zázračně dokázal zastavit puk, který už mířil do jeho poloodkryté klece. Deset minut před koncem se však hráči UK mohli radovat už doopravdy. Po pouhých 7 sekundách přesilovky vyrazil Orlík Müllerovu střelu pouze před sebe a Lukáš Rovný už uklidil puk za záda ležícího brankáře, vyrovnáno 4:4. V poslední desetiminutovce si zahrála jednu početní výhodu Paneuropa a hned dvě domácí, ovšem největší šance na rozhodnutí zápasu přišla až při hře 5 na 5, kdy se Jankovič protáhl až před Srba, jenž však svůj tým zachránil. Osm sekund před koncem řádné hrací doby byli přihlížející diváci svědky bitky, za kterou inkasovali pětiminutové tresty domácí kapitán Hučko a Rovný a na hostující straně Kuták se Zvarou.

Zápas tak dospěl až do prodloužení, které však už nic převratného nepřineslo a oba týmy si tak do tabulky soutěže rozdělily po bodu. Hráči UK sice ve čtvrtém zápase ztratili první bodík, ale stále zůstávají v EUHL neporaženi.

Po skončení prodloužení si oba soupeři zkusili nanečisto samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hráči UK. Rozhodující branku vsítil Brém.