shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Hráči UMB sa už pripravujú na sezónu, na ľade sú i počas leta

Sezóna 2014/2015 sa len nedávno skončila, no vicemajstri z Univerzity Mateja Bela sa už postupne pripravujú na ďalší ročník. Vydarená sezóna pre nováčika z Banskej Bystrice im vôbec nedovoľuje strácať čas. Obrovskou výhodou je pre nich aj možnosť trénovať počas celého leta na syntetickom ľade Tri Duby Golf Resort na Sliači v spolupráci s hokejovou akadémiou OPI Trainings.

Kým väčšina tímov absolvuje počas slnečných dní tréningy na suchu, hráči UMB ostali verní ľadu. „Som veľmi rád, že náš tím má možnosť pripravovať sa na ľade aj mimo sezóny. Na Slovensku je to dosť veľká rarita, pričom v zahraničí je to skôr samozrejmosťou. Tréningový proces je pre hráčov o niečo náročnejší, pretože na tomto ľade nesmiete prestať pracovať nohami, avšak o to väčšiu výhodu budú mať na bežnom ľade,“ vysvetľuje hlavný tréner Lukáš Opáth. Hokejový tím spod Urpína má do ďalšej sezóny opäť len tie najvyššie ambície, uvedomujú si ale, že sezóna bude čoraz viac náročnejšia. 11133953_1002497133103065_2615309621700182549_n„V tíme nastanú drobné zmeny. Niektorí hráči končia školu a bude ich potrebné nahradiť novými perspektívnymi hokejistami. Jadro tímu ale zostáva, čo je pre nás obrovskou výhodou. Prípravy na ďalšiu sezónu prebiehajú počas celého leta, nechceme si nechávať nič na poslednú chvíľu,“ dodal manažér tímu Milan Kyseľ.

UMB Banská Bystrica ako nováčik v uplynulej sezóne skončil na 3. mieste po základnej časti. Celkovo sa umiestnili po playoff na 2. mieste po UK Praha a stala sa tak hneď v prvom roku vicemajstrom ligy. V TOP 10 produktivity hráčov mala zastúpenie piatimi hráčmi. Po sezóne boli Lukáš Opáth a Milan Kyseľ vyhlásení ako najlepší tréner a manažér EUHL v sezóne 2014/2015.

 autor: UMB Banská Bystrica

UMB