Hokejisti UMB úspešní v gólovej prestrelke s Plzňou

Banskobystrický univerzitný výber UMB sa predstavil v poslednom kole základnej časti Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) proti českému celku Academics Plzeň.

UMB hockey team – Academics Plzeň 7:5 (3:0, 1:2, 3:3)

umb vs plzenGóly: 7. Akantis (Kováčik), 12. Majling (Indrych), 12. Indrych (Ferleťjak, Majling), 28. Indrych (Ferleťjak), 43. Indrych (Prandorfy), 49. Kováčik (Akantis), 57. Plešavský (Kováčik) – 27. Polívka (Němec), 35. Blumentrit (Polívka), 53. Svoboda (Franěk, Fiala), 56. Polívka (Faschingbauer, Blumentrit), 59. Polívka (Franěk, Nemec)
Vylúčenia: 17:19

Zostavy:
UMB hockey team: Juraštík – Prandorfy, Kandra, Knechta, Knut, Studený, Dolník, Janečko, Kasanický, Michalčík, Indrych, Majling, Plešavský, Primus, Akantis, Kováčik, Šándor, Ferleťjak, Maliňák
Academics Plzeň: Smejkal – Charvát, Malota, Blumentrit, Linhart, Děkan, Radouch, Tichý, Polívka, Franěk, Faschingbauer, Štelcich, Svoboda, Ingriš, Fiala, Kodýtek, Němec.

Základ víťazstva položili domáci hokejisti v prvej tretine, keď sa ujali vedenia 3:0. Aj keď sa Plzni podarilo niekoľkokrát znížiť, na bližší ako dvojgólový odstup sa nedostali. Gólová prestrelka vyvrcholila v poslednej tretine, kedy padlo až šesť gólov, z toho päť v časovom rozmedzí jedenástich minút.
Pre UMB hockey team to bol posledný zápas sezóny. Víťazstvom si zabezpečili účasť v štvrťfinále play-off EUHL, ktoré sa bude hrať iba na jeden zápas. Priamo do semifinále postupujú prvé dva celky, do štvrťfinále ďalšie štyri. Presný termín prvého zápasu play-off ešte nie je známy, hrať by sa mal koncom marca.