Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

HK Slávia STU nestačil na súpera z Prahy, podľahol mu 4:7

Európska univerzitná hokejová liga (EUHL) pokračovala ďalším kolom, v ktorom sa stretli dve mužstvá z dolnej polovice priebežnej tabuľky. Napriek nízkej papierovej pozícii priniesol zápas atraktívny hokej, skutočný boj o body a dravosť až do poslednej chvíle. Domáci hráči HK Slávia STU nastúpili v maximálne oklieštenej zostave, čo sa podpísalo i pod konečný výsledok, keď vysokoškolákom z Technika Praha podľahli 4:7.

HK Slávia STU – Technika Praha 4:7 (1:3, 3:3, 0:1)

Góly a asistencie: 16. Šatka, 21. Gráčik (Harakaľ), 24. Schmidt (Gráčik), 37. Šatka (Kanda) – 2. Hlaváč (Kolář, Herna), 10. Vostracký (Popek, Nejdl), 13. Sem (Pálka, Urbánek), 23. Sem (Vostracký), 25. Urbánek (Suk, Fiala), 27. Vostracký, 58. Hejduk (Urbánek, Pálka)

Vylúčení: 6:4 na dve minúty, navyše Meliška (STU) 10min za nešportové správanie, presilové hry: 0:1, oslabenia, 1:0, počet striel: 31:50

Rozhodovali: V. Goga – M. Poláčik, A. Vacula

HK Slávia STU: Ilko (27. Snopek) – Rendek, Slavkov, Kanda, Harakaľ, Schmidt, Valach, Boroš, Meliška, Šatka, Sudek, Sochor, Gráčik, Bubica

Technika Praha: Cvrček – Suk, Pelc, Vostracký, Urbánek, Kordík, Popek, Pálka, Hupka, Dulovec, Hyršl, Nejdl, Herna, Hudek, Kolář, Fiala, Sem, Hlaváč

Zápas otvoril rýchlym gólom hosťujúci Hlaváč, o vyrovnanie sa vzápätí chcel postarať Schmidt, keď prebral Sochorov puk. Namiesto toho však zavládol tlak pražského celku; sprava pohrozil Urbánek, kúsok šťastia prezmenu chýbal Pálkovi, keď šikovne obkorčuľovať Ilka, no nedokázal zakončiť do odkrytej bránky. Na druhej strane preveril Cvrčkovu pozornosť Bubica, keď dostal krížnu prihrávku od Šatku a pálil z prvej. Hostia z Prahy dokázali svoj doposiaľ predvedený tlak využiť na zvýšenie skóre, v 10. minúte si presný zásah pripísal Vostracky a krátko na to sa hráči Techniky tešili už z vedenia 3:0, keď Sem využil zaváhanie domácej obrany. Nelichotivý priebežný stav zmiernil až Šatka, keď využil trestné strieľanie a zblízka prekonal Cvrčka.

Hneď v 21. minúte dokázal streliť kontaktný gól Gráčik, no radosť domáceho celku netrvala dlho, keďže Sem skóroval druhýkrát v stretnutí. Pražania si zahrali presilovú hru, v ktorej krátko po vyhratom buly pálil od modrej Kordík, no šikovne sa zorientoval Schmidt a počas vlastného oslabenia našiel recept na Cvrčka. Gólové skóre sa znova menilo hneď po uplynutí spomínanej pražskej presilovej hry, v 25. minúte pretlačil puk do bránky Urbánek. Hráči HK Slávia STU sa ani zďaleka nevzdávali, dvojica Bubica – Šatka vo veľkom pohrozili hosťujúcemu gólmanovi. Nelichotivý stav následne navýšil Vostracký a to už Ilka vyhnalo z bránky, v ktorej ho nahradil Snopek. Ten dokázal odolať neľahkým strelám z hokejky Hyršla, Urbánka či Pelca; naopak po Kandovej prihrávke sa podarilo skórovať domácemu Šatkovi.

Začiatok tretej tretiny priniesol obojstranne dravý hokej, Cvrček si musel dávať pozor na dvojicu Sudek – Slavkov. O niečo neskôr nevyužil veľkú šancu zblízka Kanda a v 48. minúte, kedy začala vôbec prvá presilová hra domácich v zápase, pohrozil spomedzi kruhov Valach. Hoci hosťujúci hráči ubrali zo svojho prvotného nasadenia, Snopek musel byť stále v strehu. Urbánek to na neho skúšal z tesnej blízkosti, následne počas oslabenia musel odolať i Popekovi a Kordíkovi. Prikrátky už bol ale na Hudeka, ktorému sa podarilo zvýšiť na 7:4 z pohľadu hostí. O skorigovanie skóre sa ešte snažila dvojica Šatka – Bubica, no gólman Cvrček už zostal neprekonaný.

autor: Janka Danková