shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Historický moment vzniku České a Slovenské univerzitní hokejové asociace ve spolupráci s Evropskou univerzitní hokejovou asociací.

Nově vzniklé asociace budou jako jediné zastupovat univerzitní hokej v ČR a SR pod mateřskou organizací EUHA. – Evropské univerzitní hokejové asociace.

Cílem české a slovenské univerzitní hokejové asociace, je chránit, podporovat a reprezentovat společné zájmy studenta – sportovce v Evropě.

Jednotliví členové uvedených asociací s názvy ACUH – Asociace Českého Univerzitního Hokejea SUHA – Slovenská Univerzitná Hokejová Asociáciabudou navzájem rozvíjet partnerství prostřednictvím vzájemné podpory při společných aktivitách v rámci univerzitního hokejového hnutí v Čechách a na Slovensku pod hlavičkou EUHA – Evropské univerzitní hokejové asociace. Podepsáním memoranda o spolupráci a vzájemném uznání mezi asociacemi a předsedy Alešem Bachánkem- ACUH, Ľubomírem Sekerášem SUHA a Jaroslavem Strakou EUHA se vytvořil historický moment propojení studenta sportovce s univerzitami a duální kariéry v pravidelné soutěži EUHL, která působí v Evropě už 6 let.

Asociace mají společný cíl a to spojit a vytvořit funkční propojení mezi hokejem a studiem, tím se stávají rovnocennými partnery se stejnými právy a povinnostmi. Vytvořením rámce pro vzájemnou spolupráci se budou společně podporovat v aktivitách v rámci hokejového sportu s důrazem na vzájemné propojení vzdělávání a ledního hokeje v obou zemích.

Byli to právě české a slovenské univerzitní týmy, které před šesti lety stály u zrodu EUHL – Evropské univerzitní hokejové ligyjejímž řídícím orgánem je EUHA.

EUHA spolupracuje s národními svazy ČSLH a SZLH. Navázala spolupráci nejen s českými a slovenskými hokejovými asociacemi, ale stvrdila podpisem i trojstranné Memorandum o porozumění, kde se ve velmi jedinečném okamžiku představitelé EUHA, Ruské studentské hokejové ligy (RSHL) a Americké asociace kolegiálního hokeje (ACHA) střetli za jedním stolem. Podpisem Memoranda s americkým a ruským sdružením se EUHA stala jedinou mezikontinentálně akceptovanou organizací v oblasti rozvoje univerzitního hokeje v Evropě.