Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Gólovou přestřelku vyhráli Plzeňští, Banská Bystrice padla 6:8

Vynikající zápas nabídl souboj dvou prvních týmů EUHL, tedy Akademiků Plzeň a UMB Banská Bystrica. Jak veškeré zvěsti slibovaly, tak se také stalo. K vidění byla reklama na hokej, spousta šancí, soubojů, krásných brankářských zákroků a hlavně gólů, kterých bylo celkem čtrnáct. V konečném zúčtování zvítězili domácí hokejisté z Plzně, kteří přehráli slovenského soupeře 8:6.

Akademici Plzeň – UMB Banská Bystrica 8:6  (4:4, 3:0, 1:2)

Góly a asistence:  7. Mainer (Muchka, Linhart), 7. Faschingbauer (Polívka, Kašpar), 9. Setíkovský (Polívka, Faschingbauer), 15. Mainer (Baxa), 28. Muchka (Mainer), 32. Pondělík (Franěk, Synek), 40. Baxa (Svoboda, Linhart), 55. Muchka (Linhart, Polívka) – 5. Nociar (Indrych, Koch), 14. Indrych (Mančák, Kamzík), 18. Málus (Nociar, Mančák), 20. Málus (Indrych, Koch), 41. Mančák (Primus, Tenkel), 53. Janák (Málus, Žáčik).

Vyloučení: 4:9 na dvě minuty, navíc Kamzík (UMB) 5min + do konce zápasu (hrubost), Koch (UMB) 5min + do konce zápasu (nesportovní chování), Mainer (AKA) 5min + do konce zápasu (nesportovní chování), Pondělík (AKA) 5mim + do konce utkání (nesportovní chování), přesilovky: 4:0, oslabení: 0:0, počet střel: 40:35

Rozhodčí: Suchánek – Zimmermann, Kotyza

Akademici Plzeň: Frček (Smejkal) – Blumentrit, Červenka, Kašpar, Linhart, Muchka, Ozom, Prachař – Baxa, Faschingbauer, Franěk, Kala, Mainer, Pech, Polívka, Pondělík, Setikovský, Svoboda, Synek, Škarka.

UMB Banská Bystrica: Korytár (Malatinec) – Janečko, Kamzík, Kandra, Koch, Mančák, Mendel, Nociar, Studený – Bednarčík, Brnčal, Ferletjak, Indrych, Janák, Kasanický, Kováčik, Málus, Primus, Šeliga, Tenkel, Žáčik.

Hned od úvodu namlsaly týmy své příznivce gólovou smrští. Jako první šli do vedení hosté, když se po rychlém protiútoku prosadil Denis Nociar střelou mezi betony. O dvě minuty později bylo srovnáno zásluhou Petra Mainera, který pohotově doklepl vyraženou střelu Muchky. Ve stejné minutě zvýšil na 2:1 z pohledu domácích Jakub Faschingbauer, jenž nikým nebráněn v před-brankovém prostoru procpal puk za brankáře Banské Bystrice. V 9. minutě odskočili Akademici již na rozdíl dvou branek poté, kdy v přesilové hře dokonal souhru Jan Setíkovský. Hokejisté Banské však nesložili zbraně a ve 14. minutě snížili díky Martinu Indrychovi. Akademici si ale vzali náskok rychle zpátky zásluhou druhé trefy Petra Mainera. Závěr třetiny domácí nezvládli a Tomáš Málus dostal šanci, aby si připsal dvě branky a tím srovnal stav na 4:4 po první dvacetiminutovce.

Také ve druhé třetině bylo k vidění velké množství šancí a tvrdých soubojů. Hra byla ale o poznání klidnější a obě mužstva si uvědomovala, že je čas také myslet na obranu. Ve 28. minutě přišel další zásah domácích. Martin Muchka si řekl o přihrávku a střelou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. O chvíli později přišla další rána pro hosty z Banské Bystrice. Patrik Pondělík přidal šestou branku Akademiků střelou nad rameno slovenského brankáře. Také poslední slovo v druhé třetině měli domácí, v poslední minutě se trefil Jan Baxa.

Tak, jak skončila druhá dvacetiminutovka, začala ta třetí. Frček vyrazil střelu jednoho z hostujících hráčů, ale Filip Mančák si s dorážkou do prázdné branky poradil, jak nejlíp uměl. Drama a stíhací jízdu slovenských hokejistů dokonal sedm minut před závěrečnou sirénou Marek Janák, jenž se rychle zorientoval při převzetí odraženého puku a než se Frček stačil přesunout, lovil puk ze své sítě. O dvě minuty později ale rozhodl o výhře domácího týmu Martin Muchka, který předvedl skvělou sólovou akci a nenechal se rozhodit ani vypíchnutím puku brankářem hostů.

Autor: Věra Novotná

Fotograf: Tomáš Liška