Gladiátori opäť prví v tabuľke, Techniku porazili 7:3

Vysokoškolský hokej v rámci EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) pokračoval zápasom, v ktorom si Trenčania napravili chuť po prehre v Banskej Bystrici. Svojho súpera, nováčika z Prahy, nešetrili, uštedrili mu sedem gólov a po trojbodovej výhre sa tak vrátili na prvé miesto v priebežnej tabuľke. Naopak Technika Praha ostáva stále na jednom z posledných miest, z tripu Nowy Targ – Trenčín si odnáša len jeden bod za prehru po samostatných nájazdoch v Poľsku.

Gladiators Trenčín – Technika Praha 7:3 (4:0, 3:2, 0:1)

Góly a asistencie: 7. Jankových (Feranec, Vaněk), 9. Barták (Cíger, Zemko), 17. Barták (Porubský), 18. Vaněk (Jankových), 33. Okuliar (Buliš), 35. Vaněk (Feranec, Jankových), 36. Buliš (Šulík, T. Jurenka) – 39. Hudek (Kolář), 40. Pelc (Herna), 50. Fiala (Polák, Suk)

Vylúčení: 2:3 na dve minúty, presilové hry: 1:1, oslabenia: 0:0, počet striel: 38:35

Rozhodovali: B. Píšťanský – Ľ. Danko, M. Žák

Gladiators Trenčín: Babják – Babinský, Okuliar, Cíger, Zemko, Duda, Vaněk, Feranec, Hogel, Buliš, Broska, Kandráč, Barták, Schaffer, Borbély, P. Jurenka, T. Jurenka, Jankových, Šulík, Porubský

Technika Praha: Cvrček (19. Karda) – Suk, Pelc, Nejdl, J. Polák, O. Polák, Žák, Hupka, Fousek, Vyskočil, Herna, Hudek, Kolář, Fiala, Sem, Popek

12184147_1054773097919662_6221190991783452518_o

Do stretnutia naskočili s nemalým odhodlaním oba celky, kým Zemko nastrelil len brankára, na opačne strane chýbala presnosť Hudekovi i Polákovi. V sympatickej šanci sa ocitol Fousek, ktorý dostal prihrávku pred bránku, no puk skočil iba na Babjakovi. Prvý presný zásah prišiel v 7. minúte, keď Jankových na dvakrát poslal svoj tím do vedenia. Na 2:0 mohol zvýšiť Timotej Jurenka, ktorý sa dostal do brejku, ale Cvrček bol tentoraz proti. Pražania sa pokúšali o vyrovnanie, blízko k tomu mal Popek. Klišé „nedáš – dostaneš“ nabralo na skutočnosti, Barták využil svoju šancu v 9. i v 17. minúte, len o 46 sekúnd pridal presný zásah i Vaněk. To už ale Cvrček nevydržal a v bránke ho vystriedal Karda. Prvá tretina tak gólovo patrila vyslovene domácim, keďže Pražania svoje príležitosti nedokázali využiť.

Druhú časť mohol otvoriť gólom Timotej Jurenka, Kardova lapačka ale nesúhlasila. Prvé vylúčenie zápasu prišlo až v 27. minúte, v početnej výhode si zahrali Gladiátori. Buliš našiel medzi kruhmi Hogela, ten už ale len brankárovu lapačku. Strieľal i Zemko, dorážal Barták, no skóre sa stále nemenilo. Na druhej strane potrápil Babjáka Vyskočil, keď vystrelil z tesnej blízkosti. Na 5:0 upravil Okuliar, keď zodvihol puk ponad Kardu, o dve minúty pridal presný zásah Vaněk, keď rýchlo využil presilovú hru. V rámci kanadského bodovania si prilepšil i Buliš, keď prekonal pražského brankára z ľavej strany a tým uzavrel trenčianske gólovú spŕšku. Následne už prišli góly len z druhej strany – Kolářovu strelu dorážal Hudek, 4 sekundy pred koncom druhého dejstva skorigoval výsledok na 7:2 počas presilovej hry Pelc.

Záver patril väčšmi Technike, ktorá domácich prestrieľala 12:7. V jej polovici zakončil do odkrytej bránky Fiala, avšak na pomyselné potrápenie súpera už bolo prineskoro. Suk sa predviedol peknou strelou spoza ľavého kruhu, Babják už ale puk za svoj chrbát nepustil. Tri body tak zostali napokon v Trenčíne, čo Gladiátorom zabezpečilo návrat na prvú priečku v tabuľke.

autor: Janka Danková