Fanúšikovia UMB Hockey Teamu videli na domácom ľade súboj majstrov

UMB Hockey Team dnes hostil na domácom ľade svojich najväčších rivalov v EUHL. V napínavom zápase oba tímy opäť potvrdili svoju vyrovnanosť, čoho boli dôkazom aj remízy po prvých dvoch tretinách. O víťazovi stretnutia sa rozhodlo až v poslednej dvadsaťminútovke.

UMB Hockey Team Banská Bystrica – UK Praha 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 15. Studený (Vydurek), 38. Kamzík (Studený, Adamčík), 58. Mendel (Novodomec) – 5. Pulkrab (Kaleta), 31. Kaleta (Karoch)

Vylúčenia: 6:9

Počet striel: 47:29

Rozhodcovia: Štefík M. – Mišek M., Jakubec A.

UMB Hockey Team Banská Bystrica Korytár, Malatinec – Kadlečík, Jendrol, Kácha, Vydurek, Tatat, Adamčík, Kamzík, Žáčik, Kandra, Haščič, Primus, Pavlikovský, Sapar, Novodomec, Tenkel, Studený, Brnčal, Janák, Mendel, Koch

UK PrahaPirš, Hamalčik – Knobloch, Brejcha, Fric, Klinger, Pulkrab, Velas, Christov, Švariček, Slaviček, Špican, Kaleta, Becka, Karoch, Cmejla, Lojka

Úvodom druhého domáceho zápasu sa UMB Hockey Team dostal do presilovej hry. Ako ani v predošlom zápase, tak ani v tomto, svoju presilovku nevyužili. Ku koncu trestu súperov sa na trestné lavičky posadil aj Adamčík. V 5. minúte otvoril skóre Pulkrab, ktorý zavesil do ľavého horného rohu bránky. V zapätí sa na strane domáceho tímu opäť vylučovalo. Bystrický gólman však svoj tím podržal a UMB Hockey Team vyviazol z oslabovky bez inkasovania gólu. V 14. minúte bol vylúčený súper za hákovanie. Domáci sa usadili v útočnom pásme a skúšali súperovi vrátiť gól, no každá zo striel bola blokovaná. V 16. minúte sa domácim konečne podarilo zúžitkovať presilovú hru. Studený po Vydurekovej asistencii vypálil spomedzi kruhov a puk odrazený od žŕdky padol za Piršov chrbát. V 18. minúte sa už skorujúci Pulkrab pokúsil dostať svoj tím do vedenia, no Korytár schoval puk do lapačky. Prvá tretina zápasu skončila remízou 1:1.

Druhá tretina začala v rovnakom štýle ako prvá. V tomto prípade sa však do presilovky dostali hráči UK Praha. V 22. minúte tak domáci bojovali o udržanie vyrovnaného stavu stretnutia. V polovici trestu sa o skórovanie v oslabení pokúsil Haščič, no nezakončil. V 25. minúte sa UMB Hockey Team dopustil chyby, keď sa na ľade objavili šiesti hráči. Na odpykanie trestu poslal domáci tím  Kadlečíka. Český tím tak získal ďalšiu dobrú príležitosť dostať sa do vedenia. Aj napriek hre v oslabení sa Bystričania pokúšali zakončiť. Hra na ľade nepreukazovala ani náznak presilovej hry súpera. Po skončení trestu pokračovala hra zo strany na stranu. V 31. minúte sa Praha dostala do vedenia, keď Kaleta zakončil pred bránkou. O 7 minút nato sa mohli radovať fanušíkovia UMB Hockey Teamu, keď Studený zachytil puk na modrej čiare a poslal ho pred bránku súpera odkiaľ Kamzík jemnou strelou vyrovnal. Stav stretnutia bol po druhej tretine vyrovnaný 2:2.

Aj prvé minúty tretej tretiny pokračovali presilovou hrou domáceho tímu. Krátko po ukončení trestu boli súperi opakovane poslaní na trestnú lavičku a rovnako tak aj v 44. minúte. Domáci tak hrali presilovku 5 na 3 po dobu 25 sekúnd, no svoju presilovku nepremenili. V 45. minúte pokračovala šnúra trestov na súperovej strane a domáci opäť získali presilovku 5 na 3, ktorá bola  neúspešná. Hra oboch tímov bola v nasledujúcich minútach bez života. K záveru tretiny, v 55. minúte, sa na trestnú lavičku posadil Haščič, ktorý narazil súpera na mantinel a bol následne vylúčený za napadnutie. V priebehu 58. minúty sa tribúny bystrického štadióna otriasali radosťou. Zdalo sa, že strelu Bystričanov Pirš zachytil, avšak puk sa nachádzal vedľa jeho ľavého betónu, čo využil Mendel a dotlačil puk do bránky. Minútu a pol do konca stretnutia sa hralo 4 na 4. Do samostatného úniku sa dostal Mendel. Bol však faulovaný a to mu znemožnilo skórovať. Banská Bystrica tak získala výhodu trestného strieľania, no Mendelovú fintu spacifikoval Piršov betón. Po veľmi vyrovnanom zápase si tri body z ľadovej plochy odniesli hráči UMB Hockey Teamu Banská Bystrica výhrou 3:2.

„Dnešný zápas sa mi bohužiaľ dosť zle hodnotí, nakoľko sme nakoniec nedokázali zvíťaziť. Avšak celý zápas hodnotím to kladne. Nastúpili sme do prvej tretiny s istou taktikou s ktorou sme chceli vyletieť na súpera, čo sa nám aj podarilo. V priebehu stretnutia však došlo k nejakým naším chybám, vylúčenia či už sporné rozhodnutia rozhodcu. Chceli sme to víťazstvo dostať na našu stranu, ale bohužiaľ súper mal väčšie šťastie. Musím zdôrazniť, že sme tu boli s Bečkovým tímom, nakoľko väčšina hráčov maroduje, majú študijne povinnosti, a tak teda dávam pred hráčmi klobúk dolu. Mladí chalani to zvládli na výbornú. Zajtra v Brne nastupujeme s plnou zostavou, prídu nám hráči zo stabilnej zostavy, tak verím, že tam si už tie body strhneme. Čo sa týka nášho brankára, som s ním veľmi spokojný. O jeho kvalitách sme vedeli, vlastne nechal sa chvíľku prehovárať či nastúpi do EUHL, no nakoniec sa rozhodol že áno a ja si myslím, že to bol správny krok a bude veľkým prínosom do sezóny.“ (Aleš Hybner – hlavný tréner UK Praha)

„Bol to vyrovnaný zápas a to sme aj očakávali. UK má svoju kvalitu. Rátali sme s tým, že možno rozhodne jeden gól aja som rád, že sme ho dali my. Publikum mohlo vidieť kvalitný hokej, obe mužstvá do toho dali úplne všetko a ja jediné čo musím povedať je, že ma mrzia tie presilovky, ktoré nám veľmi nejdú. Myslím, že sa to ešte obráti, na tom ešte musíme popracovať, no inak to vidím pozitívne. Možno by to bolo vhodné iba zjednodušiť a byť silní pred bránou. Vyzeralo to akoby sme neboli pripravení pred bránou na dorážku, čo je naša slabina. Niekedy to jednoducho netrénujete a vám to tam padá. My však na tom pracujeme, veríme že sa to zlepší a ideme ďalej. Ja som po prvej tretine chalanom povedal, že nie je náhoda, že sme minulú sezónu vyhrali titul. Každý tím ktorý sem príde hrať má motiváciu nás poraziť, čo je úplne normálne. Naši chalani si zasa musia nájsť inú motiváciu aby obhájili nie len titul, ale aj tú tvrdú cestu z minulého roka. Sme však ešte ďaleko, musíme ísť od zápasu k zápasu, je to začiatok základnej časti.“ (Lukáš Opáth – hlavný tréner a športový riaditeľ UMB Hockey Team Banská Bystrica)

Autor článku: Barbora Plešavská

Autor foto: Čalfa z no_a_čo