shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Európsku univerzitnú hokejovú ligu čaká výnimočný šiesty ročník

Bratislava – 27.09. 2018  EUHL má pred sebou už šieste vydanie, ktoré bude opäť niečím výnimočné. Európska univerzitná hokejová liga má za sebou už päť úspešných sezón a za ten čas sa v organizácii zameranej na vysokoškolský hokej odviedol poriadny kus tvrdej práce. Aj v novom ročníku sa majú všetci priaznivci a členovia tejto komunity na čo tešiť. Azda najväčším úspechom a pokrokom je otvorenie Severnej divízie a rozšírenie o nové tímy. Pre hokejových fanúšikov je tu aj pozvánka na konfrontáciu českého a slovenského hokeja pri príležitosti osláv stého výročia založenia Československa.

Už počas prázdninových mesiacov sme vás informovali na našej webovej stránke prostredníctvom viacerých článkov o príchode nových tímov. „Vo Východnej divízii bude v novej sezóne pôsobiť desať až pätnásť mužstiev, celkový presný počet ešte nie je definitívne uzatvorený, pretože s niektorými klubmi ešte doťahujeme posledné detaily. Túto divíziu tvorí Slovensko, Česká republika, Maďarsko a Poľsko. Sme nesmierne hrdí, že tieto tímy zo susedných krajín pôsobia v EUHL a sme šťastní, že sa rozhodli reprezentovať našu organizáciu a budovať univerzitný hokej.“ Uviedol Boris Jankovský, marketingový manažér EUHL.

Najväčším úspechom a zmenou za posledné roky je, že EUHL expanduje už aj na sever Európy. Otvorenie novej Severnej divízie je veľkým krokom vpred. „Považujeme príchod Švédska do našej organizácie za niečo úžasné. Krajina, kde je hokej národným športom, určite dodá EUHL nový náboj a bude obrovským prínosom. Prihlásených máme päť tímov, ale očakávame, že nultý ročník tejto divízie rozšíria ešte kluby z Estónska a Lotyšska. Všetko smeruje k tomu, že v novom ročníku bude v lige pôsobiť celkovo až sedem krajín, čo je pre nás obrovský pokrok.“ Podľa slov ambasádora projektu, Ľubomíra Sekeráša, všetci v Európskej univerzitnej hokejovej asociácii cez letnú prestávku tvrdo pracovali.

EUHL je v Európe obdobou zámorských vysokoškolských súťaží. „Prepojenie univerzitného hokeja na ten seniorský je veľmi dôležité. V dnešnej dobe približne až 33% hokejistov, ktorí vstupujú do NHL pochádza práve z univerzitných hokejových líg. Preto si myslíme, že projekt má svoje opodstatnenie a  miesto na hokejovej mape,“ dodáva pre zmenu Boris.

O prestížnu Sekeras Trophy, ktorá je pomenovaná po jednom zo zakladateľov ligy, Ľubomírovi Sekerášovi, bude súperiť vo Východnej divízii pätnásť mužstiev: UK PRAHA, AKADEMICI Plzeň, Paneuropa KINGS Bratislava, UMB Hockey Team Banská Bystrica, GLADIATORS Trenčín, Diplomats Pressburg, 1928 KTH Krynica, Engineers Prague, KMH Budapešť, Cavaliers Brno, HC Masaryk University Brno, Olomouc University Shields, BO Ostrava, VŠTE Black Dogs Budweis, UNIPO WARRIORS Prešov.

Severnú divíziu tvorí päť mužstiev zo Švédska a po jednom tíme z Estónska a Lotyšska: Lund, Växjö, KTH, Chalmers, Jönköping, UHLE a LSHA.

Pre fanúšikov je naplánovaná aj jedna veľkolepá udalosť. Pri stej oslave výročia založenia Československa sa v Brne uskutoční zápas medzi HC Masaryk University Brno a Gladiators Trenčín. Okrem skvelého hokeja sa môžu návštevníci tešiť aj na bohatý sprievodný program, ktorý bude doplnený o autogramiádu hokejových osobností a výstavu artefaktov. Podrobnejšie informácie o tejto udalosti nájdete na https://www.hc-kometa.cz/clanek.asp?id=Cesko-slovensky-univerzitni-souboj-doplni-hokejove-legendy-vystava-artefaktu-i-souteze-o-ceny-10095

Pre viac informácií kontaktujte:

Peter Špankovič, generálny manažér EUHA

Európska univerzitná hokejová asociácia

office@euhl.eu

Profil asociácie

Európska univerzitná hokejová asociácia

Európska univerzitná hokejová asociácia – EUHA je nezávislá a nepolitická asociácia. Jej hlavným cieľom je rozvoj športových aktivít mládeže, rozvoj a propagácia ľadového hokeja pre študentov denného štúdia vysokých škôl a univerzít v Európskej únii. EUHA kladie dôraz na motto projektu: „Budúcnosť hokeja je vo vzdelaní“

Podrobnejšie informácie o lige nájdete na www.euhl.eu