Engineers nasázeli Krynici sedm gólů. Zářila první lajna

Kanonáda! Engineers si při svém šestém zápase v rámci letošního ročníku Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) proti polské Krynici otevřeli na Hvězdě střelnici. Pražští studenti si pro výhru šli doslova od první minuty, ve které se prosadili rovnou dvakrát! Kromě slabší pasáže ve druhé třetině pak celý zápas s přehledem kontrolovali a na konci si zaslouženě připsali 3 body. Dařilo se především prvnímu útoku Ujfaluši-Dulovec-Kratochvíl, který si dohromady připsal 10 kanadských bodů. Další zápas čeká Engineers příští středu, kdy na Hvězdě přivítají bratislavské Dipomaty.

ENGINEERS Prague – KTH 1928 Krynica-Zdrój 7:2 (4:0, 0:2, 3:0)

Branky: 1. Ujfaluší (Dulovec, Kratochvíl), 1. Hyršl (Suda), 7. Sem (Kratochvíl, Vostracký), 20. Ujfaluši (Dulovec), 50. Dulovec (Kratochvíl), 50. Hyršl (Suda), 53. Dulovec (Kratochvíl) – 31. Vekselsthein (Polinin), 39. Alferov (Shamalov, Polinin)

Vyloučení: 6:4 (NavícTS – Veber (ENG) neúspěšně

Střely: 38:25

Rozhodčí: Demuth – Fuis, Kovář

Engineers Prague: Příhoda (od 60. Konečný) – Sem, Vostracký, Klement, Herna, Janásek, Žáček, Kordík, Ureš – Dulovec, Ujfaluši, Kratochvíl, Heža, Hyršl, Suda, Urbančík, Hlaváč, Veber, Fiala, Vacek, Kaprál

KTH 1928 Krynica-Zdrój: Kondrashov – Evdokimov, Chikida, Vekselsthein, Alferov, Lomaev – Polinin, Shalamov, Alimov, Kharlapov, Sokolovskiy, Emelianov, Gogoc, Dudkiewicz, Pichuev

V minulé sezóně spolu Pražané a Krynice odehráli dva vzájemné souboje a oba dva rozhodovalo prodloužení. Čekali jste vyrovnanou bitvu od první do poslední minuty i v letošním prvním vzájemném měření sil? Tak to jste se hluboce mýlili! Engineers si na Krynici přichystali vskutku nevídaný nástup. Už po 39 vteřinách totiž na světelné tabuli svítilo skóre 2:0. Nejprve se totiž z protiútoku prosadil střelou z první „pod víko“ Petr UJFALUŠI, kterému pozici připravil nádhernou bekhendovou přihrávkou Martin Dulovec – 1:0. Na led šla poté druhá lajna a střídání mělo podobný průběh. Z vlastní třetiny ujel po mantinelu Adam HYRŠL, natlačil se před branku a zakončil přesně nad beton brankáře – 2:0. Lepší začátek hokejového zápasu si snad ani nejde představit. V 7. minutě bylo na domácí střídačce ještě veseleji, to když v přesilovce vypálil od modré kapitán David SEM a puk se zastavil až v síti – 3:0. Engineers zápas ovládali a na závěr třetiny přidal svůj druhý gól v zápase Petr UJFALUŠI, znovu po nahrávce Dulovce. Do šaten se tak odcházelo za stavu 4:0.

Rozhodnutý zápas? V druhé třetině to tak na ledě nevypadalo. Engineers vypadli z tempa a nepředváděli to, co v první dvacetiminutovce. Poláci naopak jakoby si řekli, že nejeli do Prahy téměř 700km jen tak „na výlet“ a zkoušeli utkání zdramatizovat, což se jim na chvíli podařilo. Nejprve se v 31. minutě prosadil s velkým štěstím tečovanou střelou Vekselsthein. Poté měli hosté ještě několik dobrých příležitostí, Příhoda ale chytal ve velké formě. V úplném závěru třetiny byl ale i on bezmocný proti přesilovkové střele Alferova, který střílel do odkryté branky po pěkné kombinaci svých spoluhráčů. Engineers se v druhé třetině gólostroj zastavil, ale netrvalo to dlouho než ho znovu nastartovali!

Do závěrečné části nastoupili domácí lépe zkoncentrovaní a znovu pevně převzali otěže zápasu do svých rukou. Na gól se sice čekalo až do 50. minuty, ale prvním dvoum pětkám domácích se znovu podařilo vstřelit dvě slepené branky v krátkém sledu. O tu první se postaral z předbrankového prostoru Martin DULOVEC po přihrávce Kratochvíla, o druhou poté střelou z úhlu do bližší šibenice druhým gólem v zápase Adam HYRŠL  6:2. Do klubu dvougólových střelců se v závěru zapsal po luxusně provedeném zakončení Martin DULOVEC a upravil tak skóre na konečných 7:2. Nepříjemný moment pro domácí přišel v závěru, když v poslední minutě musel kvůli zranění vystřídat brankář Příhoda. Doufejme, že zranění nebude vážné a Aleš bude brzy připraven naskočit do koloběhu EUHL.

Engineers popáté za sebou bodovali a v tabulce ligy znovu přeskočili rivala z Plzně. Po odehrané polovině zápasů v základní části se zatím drží šesté místo, které by zajišťovalo přímý postup do play off. Vše je ale zatím otevřené a liga maximálně vyrovnaná. V dalších zápasech navíc čekají pražské studenty těžké zápasy s týmy okupujícími čelo tabulky. Už příští týden je čeká doma zápas s bratislavskými Diplomats Pressburg (2. místo), o týden později taktéž na Hvězdě s dalším týmem z Bratislavy Paneuropou Kings. Následně vyráží k derby do Plzně, aby před televizními obrazovkami sehráli utkání s místními Akademiky.

Inženýři budou v těchto zápasech potřebovat i Tvou podporu! Proto přijďte tým ČVUT, VŠE a ČZU podpořit hned příští středu proti Diplomatům! Utkání se ponese ve stylu Movemberu, tak nahoď knír a uvidíme se na Hvězdě!

Autor: Marek Herna