Diplomati o krok bližšie k play-off, hráčov z STU zdolali 6:4

HK Slávia STU hostila v rámci EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) študentov – hokejistov z Diplomats Pressburg. Bratislavské derby vyšlo napokon lepšie hosťom, ktorí si víťazstvom 6:4 vybojovali plný bodový zisk, vďaka ktorému si čoraz viac a viac poisťujú miestenku vo vyraďovacej časti hry.

HK Slávia STU – Diplomats Pressburg 4:6 (2:3, 1:1, 1:2)

Góly a asistencie: 6. Naumov (Gráčik, Valach), 20. Hajduk (Bubica, Pavličko), 40. Vystavil (Sochor, Gráčik), 47. Vystavil (Gráčik) – 3. Šoltís (Mikšík), 7. Vizváry (Mučka, Kraus), 16. Lokaj (Kraus), 26. Just (Holeš, Kovaľ), 46. Šoltís (Mikšík), 50. Rutkovský (Holeš, Studený)

Vylúčení: 4:5 na dve minúty, navyše Mučka (DIP) 10min za nešportové správanie, presilové hry: 1:1, oslabenia: 0:0, počet striel: 31:39

Rozhodovali: V. Goga – M. Poláčik, Š. Synek

HK Slávia STU: Snopek – Burian, Hajduk, Kanda, Harakaľ, Schmidt, Valach, Lichtner, Pavličko, Vystavil, Naumov, Meliška, Šatka, Sudek, Sochor, Gráčik, Bubica

Diplomats Pressburg: Pravda – Mikšík, Rutkovský, Hegely, Mučka, Vizváry, Kraus, Studený, Brincko, Mucha, Just, Lokaj, Šoltís, Kovaľ, Hudcovský, Turan, Holeš

Diplomati odštartovali stretnutie najlepšie ako mohli, keď sa už v 3. minúte zásluhou Šoltísa ujali vedenia. Na odpoveď zo strany STU však nemuseli čakať dlho, nakoľko Naumovova strela o tri minúty neskôr znamenala vyrovnanie. Hosťom ale vedenie zachutilo a tak sa oň znova zubami-nechtami usilovali, až sa stalo skutočnosťou, keď Vizváry premenil svoju šancu v presilovej hre. Vedenie svojho mužstva poistil neskôr Lokaj, keď zvýšil na 3:1 z pohľadu hostí, avšak len 35 sekúnd pred koncom tretiny sa presadil Hajduk a gólom do šatne znížil náskok svojho súpera.

Hostia vo svojej dravosti ale nepopustili, čo vyústilo až do štvrtého presného zásahu, o ktorý sa v 26. minúte postaral Just. Krátko na to nahodil puk sprava Mikšík, no žiaden z jeho spoluhráčov sa nezmohol na teč. Domáci sa ani zďaleka nevzdávali a svojho súpera boli stále odhodlaní potrápiť. Bubica sa už-už chystal do brejku, avšak puk mal ďaleko od čepele a obrana hostí mu tak jeho úmysel skazila. Pohroziť však dokázal Hajduk i Kanda, na druhej strane sa chcel presadiť  Vizváry. Diplomati však stratili kontrolu nad tlakom, ktorý dokázali doposiaľ produkovať a šance sa tak začali striedať na oboch stranách. Záver jednoznačne patril študentom z STU; hoci sa Bubica predral dopredu, nepodarilo sa mu zakončiť podľa predstáv, následne nastrelil žrď Pavličko. Len 24 sekúnd pred koncom ale dokázali využiť hru v početnej výhode, Sochor nabil Vystavilovi na ľavý kruh a ten strelou z prvej znížil na 3:4.

Kovaľ s Holešom narobili už od úvodu záverečnej časti Snopekovi poriadne problémy, no domáci gólman im dokázal odolať. Na druhej strane nepokrytý Gráčik pálil spomedzi  kruhov, zľava pohrozil Šatka. O nasledujúci presný zásah sa postarali hostia, Vystavil poslal svoje mužstvo znova do dvojgólového vedenia, avšak táto radosť Diplomatov netrvala dlho. O 47 sekúnd našiel Gráčik pred bránkou Vystavila a ten Pravdu prekonal. Obrovskú šancu zahodil do koša Mikšík, keď sa aj spolu so Šoltísom dostal dopredu – prvý menovaný zvolil namiesto prihrávku strelu a tú mu Snopek bravúrnym zákrokom zastavil. Hosťom sa o krátku chvíľu podarilo znova dostať do dvojgólového vedenia, keď si presnú strelu pripísal Rutkovský. O ďalšiu gólovú parádu sa mohla postarať dvojica Mikšík – Hudcovský, druhý menovaný však nedokázal ideálne spracovať prihrávku. STU-čkárom sa v závere naskytla presilová hra, ktorá vyústila až do hry 6 na 4, no ani počas powerplay nedokázali títo študenti už Pravdu prekonať.