shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Chtělo by to ještě více makat a víc bruslit, hlásí hráčka UK Praha Zuzana Radostová

V utkání mezi Karlovou Univerzitou a UTB Zlín se v domácím dresu proháněla ve společnosti samých mužů také jediná dívka. 22letá Zuzana Radostová byla s celoobličejovým krytem a copem vyčuhujícím z její přilby na ledě k nepřehlédnutí, ovšem pro ni samotnou o nic nového nejde. Vždyť mezi muži nastupuje už několik let a dokonce si zahrála i na úrovni krajských lig, tedy čtvrtém nejvyšším levelu v zemi. Po skončení zápasu, který její tým UK Praha vyhrál 4:3, se s námi podělila o své dojmy.

„Je dobré, že jsme vyhráli. Ale nebyli jsme dost disciplinovaní, abychom si sjížděli pro puky a správně zakládali útoky. Moc jsme vyjížděli nahoru a nepomáhali bekům,“ hodnotila Radostová skončené utkání proti Univerzitě Tomáše Bati Zlín. Domácí do utkání především hodně vlažně vstoupili. „Hráli jsme bez důrazu, málo bruslili, ukázalo se, že ještě máme velké rezervy,“ souhlasila hokejistka UK.

Zuzana Radostová zatím nechtěla moc hodnotit šance svého týmu v celé Evropské univerzitní hokejové lize nebo kvalitu celé soutěže. „Minulý týden jsem ještě nehrála, jen jsem se byla na zápase podívat. Tohle byl první zápas, ve kterém jsem nastoupila a nemám představu, jak vypadají ostatní týmy,“ vysvětlila, ale vzápětí přeci jen dodala. „Myslím, že máme silný tým a určitě můžeme uspět. Uvidíme, jak to bude vypadat, až budeme hrát v Bratislavě.“ Tým UK zůstává po dvou zápasech stoprocentní, ale aby mohl v celé soutěži pomýšlet na mety nejvyšší, bude se muset oproti duelu se Zlínem herně zlepšit. A Radostová si to uvědomuje. „ Soutěž jsme začali dobře, ale chtělo by to ještě více makat, víc bruslit,“ burcuje sebe i své spoluhráče.

Řeč se samozřejmě musela stočit i k tématu hokejistka v týmu se samými chlapy. Ač Radostová tyto otázky jistě dostává každou chvíli, odpovídala s úsměvem. „Jsem zvyklá hrát mezi klukama. Ženský hokej už nějakou dobu vůbec nehraju, takže to beru jako normální věc,“ pravila sympatická brunetka, která také prozradila, v kolika letech s hokejem začala. „Ve dvanácti jsem si poprvé obula brusle, ve třinácti odehrála první zápas, v osmnácti jsem hrála poprvé za kluky.“ Ve své kariéře mezi muži to Radostová nakonec dotáhla až na úroveň krajského přeboru. „Dva roky jsem nastupovala za Vřesovou v Karlovarském kraji. Letos nehraji, zatím jen trénuji děti, ale možná začnu hrát ve Varech,“ uvedla.

V úterý 26. listopadu zajíždí tým Karlovy Univerzity poprvé k venkovnímu zápasu, představí se na ledě Pan Europske Bratislava. A s jakým záměrem tam Pražané jedou? „No přece vyhrát!“ zahlásila Zuzana Radostová s lišáckým úsměvem.