Banská Bystrica v závěru mohutně dotahovala, o vítěznou sérii však UKčko nepřipravila

V úterý 25. listopadu odehrál výběr UK Praha své čtvrté utkání v letošním ročníku Evropské univerzitní hokejové ligy. Na domácí led ve Slaném tentokrát zavítal soupeř ze Slovenska, UMB Banská Bystrica. Dvě třetiny se zdálo, že favorizované UKčko kráčí za dalším poklidným vítězstvím. V závěru první periody načali soupeře Hučko s Alexou, a přestože hosté v úvodu druhé části snížili, vedli domácí po čtyřiceti minutách už 5:1. V úvodu závěrečné periody celek UMB dvěma slepenými zásahy korigoval na rozdíl dvou branek, ale ve 47. minutě se během 17 sekund prosadili Petr Hučko, jenž dokonal hattrick, a Alexa a Pražané vedli 7:3. Ani za zdánlivě rozhodnutého stavu se však slovenský celek nevzdal, odrazil se k mohutnému finiši a 9 sekund před koncem snižoval Plešavský dokonce na rozdíl jediného gólu. Naštěstí pro domácí už na víc nebyl čas a celek UK Praha tak přehrál UMB Banskou Bystricu 7:6.

UK Praha – UMB Banská Bystrica 7:6 (2:0, 3:1, 2:5)

Branky a nahrávky: 16. Hučko (Hybner, Bícha), 19. Alexa (Gremlica), 30. Gremlica (Alexa, Hybner), 36. Hučko (Alexa, P. Novák), 37. Bícha (Rovný), 47. Hučko (Fortelka, Slánský), 47. Alexa (Vostracký) – 26. Kandra (Akantis), 42. Akantis (Kováčik, Plešavský), 43. Ferleťjak (Indrich), 53. Kováčik (Dolník), 56. Ferleťjak (Indrich), 60. Plešavský (Dolník).

UK Praha: Vokatý (43. Srb) – Vostracký, Krátký, Herr, Baláž, Arnošt, Bartoš – P. Novák, Hučko, Bícha, Alexa, Hybner, Rovný, Gremlica, Fortelka, Polák, Slánský, Krčma.

UMB Banská Bystrica: Bezek (Juraštík) – Michalčík, Kandra, Dolník, Knut, Maliňák, Studený, Rešetár, Knechta – Indrich, Majling, Ferleťjak – Plešavský, Akantis, Kováčik – Maglua, Málus, Trnka – Kováč, Šándor.