shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Ani po letnej prestávke sebavedomie kráľom nechýba

Hokejisti Paneuropa Kings dnes prvý krát spoločne na ľade! Plavky vymenili za výstroj a korčule a zarezávajú naplno. Čo je nové v ich tábore nám v rozhovore objasnili tréner Ľudovít Jurínyi a manažér Martin Bega.

K prípravnému kempu  ako aj k  tréningovému procesu hlavný  kormidelník uviedol. “Teším sa, že kolotoč sa znova rozbieha. Prihlásilo sa nám dosť veľa hráčov a o náš klub je eminentný záujem. V spolupráci s asistentom a manažérom  nás teší, že záujem bol veľký, môžeme si vyberať a máme na čom pracovať. Verím, že poskladáme mužstvo, ktoré  ligu vyhrá. Všetci to robíme preto, aby sme dosiahli vrchol. Tréningový proces sme vylepšili  motivačnými prvkami. Chceme zladiť výber tak, by sa postavila dobra partia s kvalitnými hráčmi. Kostru tímu ovplyvňuje viacero faktorov,  v prvom rade je to herný prejav a individuálne schopnosti a samozrejme charakter hráča. Kto si na seba oblečie kráľovský dres? Uvidíme po prípravnom kempe.“

Podľa čoho sa ešte tréner rozhoduje? „Do užšieho výberu absolvujeme 12 tréningových jednotiek. Súčasťou prípravy na ľade budú modelované zápasy, kde chlapci nastúpia proti sebe, budeme ich pozorne sledovať a vyberať. Okrem iného budeme mať silovo kondičné tréningy vo Fit Campe,  kde sa ukáže, ako sa chlapci pripravovali počas leta“.

Tréner vo svojej spovedi vyslovil aj jediné želanie : „Jediné čo si prajem je, aby sme konečne vyhrali ligu a zdvihli nad hlavu Sekeras Trophy“.

Dotkli sme sa aj otázky hráčskeho kádra. „Gro hráčov z minulého ročníka odišlo, pretože skončilo školy. Na druhej strane sa však teším, mužstvo sa omladí a možno to prinesie mladú dobrú krv“. Predsezónne obdobie Králi trávia na zimnom štadióne v Petržalke. „Tešíme sa, že Petržalka ako jediná časť Bratislavy nám vyšla vo všetkých smeroch v ústrety, chlapci tu majú svoj komfort .“

Martin BegaDve najhorúcejšie novinky prezentoval  manažér Kráľov,  Martin Bega. „V snahe pozdvihnúť úroveň celej EUHL ako aj nášho klubu domáce zápasy odohráme v Slovnaft aréne. Ako prví sme v trojročnej histórii EUHL spustili predaj permanentiek cez sieť Ticketportal, čím sme umožnili  fanúšikom vybrať  si svoje miesto na sedenie. Permanentka je na všetky domáce zápasy, počítame s tým, že sa prebojujeme do finále. Sedemnásť zápasová permanentka sa naozaj oplatí. Našim cieľom je ponúknuť atraktívny kultúrny zážitok pre rodiny s deťmi a študentov. A samozrejme kvalitný hokej, ktorý sa v EUHL  hrá“.

Zaujímali sme sa aj o vzťahy  manažmentu jednotlivých družstiev. „Spolupráca s ostatnými manažérmi je veľmi dobrá, na jednej strane kamaráti, na druhej obrovskí rivali. A v prípade, že niektorí tím vypadne,  riešime to operatívne a spoločne. Sme taký krízový manažment.“ (smiech)

Na otázku čo treba spraviť pre úspešnú sezónu,  Bega odpovedal: „Zohnať peniaze!“ (smiech) Čo vedenie Paneuropa Kings  želá hráčom do nasledujúcej sezóny? „Prvý rok to bolo finále, druhý rok sme získali bronz, takže do tretice všetko dobré a Sekeras Trophy pozdvihneme nad hlavu MY!“ Králi sa tešia na fanúšikov  14. októbra v Slovnaft aréne.

autor : Matej Čalfa