Akademici urvali výhru nad Paneuropa Kings v nájezdech, plyšáci putují do Fakultní nemocnice!

Další kolo Evropské univerzitní hokejové ligy, které mělo v Plzni 7. prosince také charitativní podtext, přineslo velké hokejové drama! Ani šedesát minut nepřineslo rozuzlení, kdo přidá body do tabulky a tak rozhodovala dovednostní soutěž. V samostatných nájezdech zvítězili domácí a spolu se spoustou plyšáků pro děti z Fakultní nemocnice přidávají Akademici vítěznou tečku za dnešním zápasem.

Akademici Plzeň – Paneuropa Kings 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0)

Góly a asistence: 12. Muchka (Franěk), 60. Svoboda (Polívka), rozh. náj. Polívka – 27. Krahulec (Mlynčár), 38. Barták (Hubek).

Vyloučení: 7:5 + navíc Mainer 5+OK (AKP), Kopecký 5+OK (WKI), přesilovky: 0:1, oslabení: 0:0, střely na branku: 31:32.

Rozhodčí:  Sýkora – Šimán, Malý.

Akademici Plzeň:  Smejkal – Muchka, Blumentrit, Červenka, Malota, Prachař, Linhart, Tichý – Polívka, Mainer, Faschingbauer – Pondělík, Svoboda, Dědič – Franěk, Sequens, Pech – Škarka, Fiala, Kala.

Paneuropa Kings: Bohuš– Kopecký, Tarabík, Rutkovský, Pribula, Šotek, Divinec – Hubek, Mlynčár, Krahulec – Barták, Jurjak, Szabó – Jonášek, Mašlanka, Čechovič.

Plzeňští nechtěli opakovat minulý ročník, v němž se diváci nedočkali možnosti vhodit plyšáky na led, a od počátečních minut tvrdili muziku. Jako první prověřil brankáře Paneuropy Petr Mainer, ale Bohuš byl na svém místě. Jakoby však Akademici z přemíry snahy zapomněli na obranu, nikým nehlídán se před Smejkalem zjevil Barták, ale i plzeňský strážce brány byl na svém místě. Ve 12. minutě šli domácí do vedení a plyšové hračky padaly na ledovou plochu. Vilém Franěk posunul svou přihrávku na Martina Muchku, jehož úkolem bylo trefit odkrytou branku. Ať dělal Bohuš, co mohl, přesunout se již nestihl.

Pět minut po startu druhé třetiny se ocitli ve skvělé pozici Linhart s Dědičem. Druhý jmenovaný trefil nabídku přesně, avšak Bohuš vytáhl skvělý zákrok a nedovolil Akademikům navýšit náskok. Naplnilo se však pořekadlo „nedáš, dostaneš“. Ve 27. minutě vyrovnával na 1:1 Filip Krahulec, jenž zužitkoval přihrávku Mlynčára zpoza branky a sám přesně zakončil. Ve druhé dvacetiminutovce darovali Akademici Králům tři přesilové hry, a právě ta třetí byla osudná. Na 2:1 z pohledu Králů zvýšil Richard Barták, jenž projel obraným pásmem jako nůž máslem a zakončil přesně na vzdálenější tyč.

Poslední dvacetiminutovka byla ve znamení vlažného rozjezdu domácích a skvělé prezentace první lajny hostů. Smejkala se pokoušel nadvakrát překonat Szabó, ale ani v jednom případě neuspěl. Se svou šancí pečetit výhru Bratislavy nenaložil dobře ani Krahulec, neboť proti jeho pokusům vytáhl Filip Smejkal prvotřídní zákrok. Spásnou minutou se stala pro Akademiky ta poslední. Plzeňský tým vytáhl na zteč se vším, co měl k dispozici a útok to byl úspěšný. Na jeho konci stál Daniel Svoboda. Bohuš se sice natáhl jak široký, tak dlouhý, ale puk propadl za brankovou čáru.

Prodloužení 3na3 rozhodnutí nepřineslo, v dovednostní soutěži byli úspěšnější domácí. Druhý bod vystřelil Akademikům Václav Polívka.

Autor: Věra Novotná