Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Technika Praha si neobhájila víťazstvo nad UMB tímom

Hráči z UMB tímu sa stretli na ľade so súpermi z Prahy, ktorí sa postarali o ich prehru na prvom zápase Play-off. Na domácom ľade im však UMB tím pripravil odvetu. Po neúspešnej prvej tretine sa UMB-čkári dostali do tempa a až do konca zápasu si udržali náskok.

UMB tím Banská Bystrica – Technika Praha 7:5 (1:3, 4:1, 2:1)

Góly a asistencie: 18. Ferletjak (Kasanický), 35. Ferletjak (Nociar), 37. Šeliga (Tenkel), 39. Šeliga ( Kasanický, Koch), 40. Kandra (Nociar, Mančák), 44. Indrych (Primus), 55. Primus (Mendel, Mančák) – 3. Polák (Kratochvíl, Kolář), 12. Sem (Žák), 13. Pelc, 39. Žák, 54. Kolář (Sem)

Vylúčenia: 5:8 na dve minúty, Nociar (UMB) 10 minút

Počet striel: 43:44

Rozhodovali: J. Majling, J. Babeliak – R. Ivan, M. Číž

UMB Banská Bystrica: Likavčan (Malatinec)- Kandra, Nociar, Ferletjak, Kamzík, Indrych, Koch, Kasanický, Šeliga, Málus, Tenkel,Michalčík, Žáčik, Mančák, Primus, Mendel, Janečko, Studený, Kováčik, Akantis, Knut

Technika Praha: Přihoda- Pálka, Suk, Žák, Urbančík, Sem, Pelc, Herna, Hudek, Hyršl, Fiala, Vostracký, Zilcher, Kratochvíl, Polák, Kolář, Popek

Naštartovaní hráči z Techniky Praha sa už v tretej minúte počas svojej presilovky 5 na 3 chytili šance  a strelili prvý gól zápasu.  Domáci tím sa však nenechal zastrašiť a zo všetkých síl bojoval  o vyrovnávajúci gól. Súperi z Čiech taktiež neprestávali útočiť . V dvanástej minúte zápasu rozhýbali sieť bránky UMB tímu rovno dva krát, čo poriadne otriaslo domácou striedačkou. Hlavný tréner Bystričanov, Lukáš Opáth, si následne požiadal o oddychový čas. UMB tím sa vrátil do hry viditeľne motivovaný. Pokusy o skórovanie sa rapídne zvýšili a v 18. minúte si konečne UMB tím vychutnal úspešnú strelu Ferletjaka. Prvá tretina zápasu sa tak skončila v prospech Technikov 1:3.

Do polovici druhej tretiny to vládlo nervozitou nie len na ľade ale aj na tribúne. Až v 35. minúte sa o výbuch radosti postarala, už raz skórujúca dvojica Nociar a Ferletjak. Nociar svojou asistenciou nahral Ferletjakovi do kariet. Ten využil svoju pozíciu pred bránkoviskom a zavesil puk do súperovej bránky. Týmto gólom sa UMB tím konečne dostal do toho správneho tempa a hneď do minúty strelil ďalší, vyrovnávajúci gól. Hráči spod Urpína však ani len netušili, že sa čoskoro budú tešiť z vedenia. V 39. minúte Šeliga opäť odtestoval bránkara Technikov, ktorý jeho strele podľahol. Na tribunách sa žiaľ fanúšikovia ešte nestihli utíšiť, keď im súperi odpovedali na gól a opäť zmenili stav stretnutia na 4:4. UMB-čkári však remízu nechceli. Tri sekundy do konca tretiny strelil Kandra za pomoci Nociara a Mančáka gól, ktorý ich postavil do vedúcej pozície.

Bystrickí hráči pokračovali vo vysokom nasadení aj v tretej tretine. V 44. minúte zakročil Indrych a svojou rýchlou a hlavne úspešnou strelou zvýšil skóre svojho tímu na 6:4. Ďalšie minúty sa domáci tím aj napriek útokom zo strany Technikov pokúšal udržať svoj náskok. V 54. minúte však Likavčan nezbadal Kolářovú strelu spred bránkoviska, a súperi sa tak tešili z vydarenej akcie. Radosť hráčov z Prahy bola do minúty prerušená radosťou tímu UMB, o ktorú sa postaral Primus. Stav zápasu sa už do konca tretiny nezmenil a do kabín išli víťazne domáci hráči.

Ďalší, rozhodujúci zápas je na programe hneď nasledujúci deň a to v utorok 22.3. o 19:30. Práve tento zápas ukáže, kto z dvojice postúpi do semifinále playoff EUHL.