Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Slibně rozjetý zápas s nepovedenou koncovkou. Engineers padli s MU Brno 3:4 v prodloužení

Sobota, zimní stadion Hvězda, třetí zápas EUHL, druhý soupeř z Brna. Engineers Prague se tentokrát postavili proti týmu HC Masaryk University, který držel první příčku v tabulce. Zápas byl z obou stran bojovný a hrál se velmi kvalitní hokej, domácí prakticky celý zápas drželi vedení ale bohužel se jim vůbec nepodařila koncovka a v posledních vteřinách zápasu soupeř srovnal a na řadu přišlo prodloužení. To ovládli brněnští a odvezli si dva body. Na Engineers zbyl pouze bod.

Engineers Prague – HC Masaryk University 3:4pp (2:1, 1:0, 0:2, 0:1)

Góly a asistence: 4. Ujfaluši (Heža, Hlaváč), 4. Suda (Hyršl), 26. Heža (Žáček) – 3. Bustin (Vaverka), 48. Vaverka (Bustin) 59. Vaverka (Bustin), 61. Vaverka (Šidák, Račický)

Střely: 20 – 32

Vyloučení: 5 – 7, navíc Suda (ENG) 5 + OK

Rozhodčí: Výborný, Průša, Hnát, Kotek

Engineers Prague: Příhoda (Maštalířský) – Sem, Spurný, Zilcher, Sedliský, Herna, Vostracký, Klement – Outrata, Ujfaluši, Zdvořáček, Suda, Urbančík, Hyršl, Brandejs, Potocký, Hlaváč, Žáček, Kadlec, Heža, Dubrovsky

HC Masaryk University: Tichon (Holub) – Sedláček, Šidák, Polesný, Brabec, Pucher, Grygera, Gonos – Bustin, Vaverka, Čtvrtníček, Florek, Račický, Říčka, Biolek, Tomaník, Strakoš, Ivičič, Heža, Jedlička

EUHL nabídla další utkání týmů z Prahy a Brna a byla to opět bitva na ostří nože. Motivace byla v obou týmech více než jasná. Engineers chtěli na domácím ledě i potřetí vyhrát, Masaryčka zas toužila po udržení prvního místa v tabulce. Tvrdý boj muselo nakonec rozhodnout až prodloužení.

První třetina začala nekompromisně, oba týmy rychle bruslily a na ledě byly vidět tvrdé souboje! Brno hned zpočátku zkusilo jednu střelu na Příhodu, který sice zasáhl, ale po zopakování brněnské akce už ne. Po vyhraném buly si Vaverka ve 3. minutě našel před bránou kapitána Bustina, který skóroval. Engineers se ale nenechali zastrašit a o minutu později bylo všechno jinak! Domácí využili přesilovku a díky přihrávce Oldy Heži zpoza brněnské brány srovnal stav střelou z první Ujfaluši. Ani na další gól se nečekalo dlouho. Po vhazování ve středním pásmu přebruslil Suda své soupeře a po střele na zadní tyč překvapil Nira Tichona v brance Masárny a zařídil domácím jednogólový náskok! Další minuty už žádnou branku nepřinesly, a to i přes to, že se bojovalo doslova o každý puk. Engineers nevyužili další přesilovky, ale zároveň se ubránili v oslabení. Po prvních dvaceti minutách odcházeli Engineers do šatny za stavu 2:1!

Stejný tlak vytvořily obě strany i ve druhé třetině. Jako první to zkusil Suda, ale trefil tyčku. Úvodních pět minut nabídlo šance na obou stranách, ale žádná z nich se neujala. Ve 26. minutě se do úniku dostal Olda Heža, který kličkou do bekhendu nedal Tichonovi šanci a vytvořil tak domácímu týmu příjemný náskok 3:1. Komplikace přišla záhy. Martin Suda dostal za nezaviněný střet s hráčem Brna trest 5 + do konce utkání. Masaryčka tlačila na Příhodu, který ale tlaku do konce třetiny odolal. V závěru dostali možnost zahrát si přesilovku i domácí, ale nic nevymysleli. Ve druhé třetině tak fanoušci viděli jen jeden gól, ale zato důležitý. Skóre Inženýři : Medvědi 3:1!

Na třetí třetinu by asi domácí radši co nejdříve zapomněli. Nejprve nedokázali využít dobíhající přesilovku z druhé třetiny a hned poté odcházeli na dvě minuty oni sami. Brno sice přesilovku nevyužilo, krátce po ní ale přišla chyba Engineers v útočném pásmu po které Bustin našel volného rozjetého Vaverku, jehož střela stáhla stav na 3:2. Jak se vylučovalo, tak se i bojovalo. Minutu před koncem vsadil tým Masaryčky na hru v šesti, což se mu, bohužel pro Engineers, vyplatilo. Po nešťastném vyloučení na straně domácích ovládli hru Medvědi, když pět vteřin před zazněním klaksonu vyrovnali na 3:3 –Vaverka si připsal další gól a Bustin další asistenci.

Slibné šance Inženýrů byly rázem ta tam. V pětiminutovém prodloužení a hře tři na tři dovedl Medvědy k vítězství Vaverka, který svým hattrickem uzavřel utkání ve stavu 3:4pp.

Pražští Engineers se ale určitě nemají za co stydět. S lídrem tabulky sehráli neuvěřitelný souboj, během kterého se žádný z diváků nemohl nudit. Tak snad bude ta koncovka příště lepší. Další zápas, první venkovní, odehrají Inženýři 14. listopadu proti plzeňským Akademikům.