ENG x UK

PLAY-OFF: Engineers přetlačili Karlovku 3:1 a ujímají se vedení v sérii!

Engineers Prague – UK Praha 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly a asistence: 20. Veber (Ujfaluši, Sekerka), 50. Heža (Sem), 53. Heža (Urbančík) – 54. Klinger

Střely: 29 – 22

Vyloučení: 4:6, plus Sem (ENG) 5 min + do konce utkání, plus Novák P. (UK) 5 min + do konce utkání

Využití: 0 – 0

Diváci: 436

Rozhodčí: Jaroš, Výborný, Průša, Fuis, Hnát

Engineers Prague: Příhoda (Maštalířský) – Sem, Janásek, Spurný, Klement, Zilcher, Žáček, Herna, Vostracký – Veber, Ujfaluši, Suda, Urbančík, Sekerka, Hyršl, Heža, Kadlec, Němec, Janata, Zdvořáček, Adámek

Univerzita Karlova Praha: Pírs (Hamalčík) – Bartoš, Karoch, Knobloch, Slavíček, Švaříček, Novák M., Novák P. – Matějíček, Pulkrab, Frič, Bečka, Svoboda, Hyršl, Brejcha, Klinger, Kukačka, Čmejla, Kaleta, Špičan, Krudenc

První utkání čtvrtfinále play-off odehráli Engineers Prague opět s týmem UK. Zopakoval se tak zápas z Bitvy o Prahu, a to i skvělou atmosférou, kterou vytvořili fanoušci na tribuně. Ačkoliv se gólů dočkali až ve druhé třetině, určitě nelitovali, protože Inženýři vybojovali a vydřeli první výhru v sérii třemi neuvěřitelnými brankami! V utkání se blýskl především Olda Heža, který skóroval hned dvakrát.
Zápas dvou pražských týmů měl opět všechno! Odhodlání, tvrdé souboje i hlasitý fanouškovský kotel, pravou hokejovou atmosféru. A jak před startem zmínil trenér Dan Fuks: „Bude to boj o každý centimetr ledu.“ A taky že byl!

V úvodní třetině bylo jednoznačně znát, že obě strany jdou do utkání s obrovským nasazením. Inženýři se jako první museli vypořádat s oslabením – ubránili a karty se otočili. Ale ani oni nedokázali v první přesilové hře gólmana Karlovky přehrát. Další hra pět na čtyři jim bohužel moc dlouho nevydržela. Na trestnou lavici odjel i hráč z Engineers. Oba týmy v první dvacetiminutovce podrželi jejich brankáři. V závěru třetiny puk lítal intenzivně z jedné strany na druhou, skóre ale zůstalo 0:0.

Druhá dvacetiminutovka odstartovala pro Engineers parádně! Hned ve 20. minutě vybojoval za bránou UK puk Sekerka a přihrál čekajícímu Ujfalušimu. Za Pírsova záda ho nakonec dorazil Jirka VEBER a Inženýři šli do vedení – 1:0! Gólman hostů rozehrával možná se zbytečným sebevědomím, a málem tak dostal další dva góly. Hezkých akcí i nebezpečných střel bylo k vidění ještě spousta, ale branka už nepadla ani na straně domácích, ani hostů. Vygradovalo tempo, napětí, nervozita i bojovnost. Hra se neobešla ani bez menších šarvátek. Z domácích byl zraněn Jirka Janata, který utkání s podezřením na lehký otřes mozku a pohmožděnými žebry už nedohrál.

Polovina poslední hrací doby měla podobný scénář jako minuty předtím. V 50. minutě to ale zlomil Olda HEŽA, který zpracoval dlouhou nahrávku od Sudy a nekompromisně zavěsil do sítě UK. Engineers tak zvýšili na příjemný stav 2:0. Do konce utkání ale stále zbývalo více než devět minut…
Což bylo dost času na to, aby domácí své skóre ještě změnili! Modrobílým se povedla stejná akce jako chvíli před tím. Vojta Urbančík našel volného hráče, a tak Olda HEŽA zazářil podruhé – vymetl další roh Pírsovy brány. Hráči UK sice ještě stihli snížit na 3:1 díky přesné střele Michaela Klingera. Zbytek nátlaku si už ale Aleš Příhoda pohlídal a Engineers tak vybojovali první zápas čtvrtfinále play-off!