Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

I druhý zápas s nulou! Engineers nad Black Dogs Budweis zvítězili 2:0

V druhém utkání Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) se proti domácím Engineers postavili nováčci ligy Black Dogs Budweis. I přes to, že byli „Inženýři“ střelecky méně aktivní, dokázali nad hosty z Českých Budějovic zvítězit 2:0. Dík patří hlavně kotli fanoušků, kteří na stadionu Hvězda vytvořili opět skvělou atmosféru! Na další zápas Engineers se můžete těšit v sobotu 27. října, kdy se utkají s brněnským týmem HC Masaryk University.

Branky a asistence: 19. Němec (Spurný), 42. Hlaváč (Vostracký)

Střely: 24 : 34

Vyloučení: 12 : 4

Engineers Prague: Příhoda (Maštalířský) – Janásek, Brandejs, Zilcher, Sem, Klement, Vostracký, Sedliský, Spurný, Kadlec, Žáček – Němec, Potocký, Hyršl, Janata, Hlaváč, Zdvořáček, Suda, Adámek, Urbančík, Outrata

Black Dogs Budweis: Terber (Lekeš) – Grauer, Škoda, Sitter, Růžek, Kukla, Hrůša, Šafář, Jiřinec – Křenek, Weber, Fiala, Stauber, Dvořák, Tisoň, Dědek, Tejko

Sobotní večer tentokrát patřil pražsko-budějovickému souboji. Na Hvězdu zavítali po brněnských Cavaliers Black Dogs Budweis, nováček EUHL. A i když to místy nevypadalo úplně růžově, Engineers si i s dalším soupeřem poradili!

Hned v první třetině bylo zřejmé, že se Černí psi nechtějí nechat zahanbit. Na Engineers vjeli celkem tvrdě a odvážně, bruslilo se rychle na obou stranách, a bohužel se i často faulovalo. Domácí „poskytli“ hostům hned tři přesilovky, kterých ale oni nedokázali využít. Naopak „Inženýři“ se i v oslabení pokoušeli o několik akcí před budějovickou bránou, ale na první gól si museli fanoušci ještě počkat. Black Dogs se nedali, a několikrát ověřili brankáře Příhodu, který byl ale vždy připraven. Na poslední dvě minuty odbruslil na trestnou lavici Suda za hákování, čímž se Engineers opět dostali do oslabení. To ale nebyla žádná překážka! V posledních šedesáti vteřinách využili domácí špatné přihrávky hostů, a tak těsně před koncem třetiny skóroval po krásné individuální akci nováček v dresu Engineers Adam NĚMEC! Jediný gól prvních dvaceti minut tak samozřejmě přinesl mnohem lepší atmosféru, a to nejen na střídačku, ale i na tribunu!
Druhá třetina se nesla ve znamení plných trestných lavic. Hra nabrala na obrátkách a obě strany jezdily a bojovaly ostřeji a odvážněji. V půlce třetiny měli Engineers za sebou už dva tresty, ale Black Dogs ani během dvou přesilovek v řadě nepřišli na to, jak dostat puk za Příhodu. Ten vytrval tlaku Budějovických a skvělými zákroky držel vedení 1:0. Druhá třetina byla bojovná, ale gól nepřinesla ani na jedné straně. Stav tedy stále 1:0 pro Engineers.
Trenéři v šatně domácím hráčům nejspíše trochu promluvili do duše, protože na začátku poslední třetiny vytvořili Engineers obrovský tlak, což zúročili hned ve 42. minutě po vhazování před brankou soupeřů. Po střele od modré na Terbera se puk odrazil, dobře ho ale zpracoval Vostracký a díky jeho přihrávce skóroval Tomáš HLAVÁČ a přihodil tak druhý engineerský gól! Zbytek třetiny ale pokračoval podobně jako ty předešlé – další zbytečná vyloučení, tlak domácích i v oslabení, hlasitý fanclub kotel! V závěru ještě dostali hosté možnost další přesilovky, stejně jako ty předešlé je však ke zkorigování stavu využít nedokázali.
I přes spoustu oslabení a těžkých situací zvládli Engineers i svůj druhý zápas vítězně – 2:0! Podaří se jim to i do třetice? Přijďte nás podpořit v sobotu 27. října od 18:45, kdy se postavíme proti druhému brněnskému týmu „Masárně“.