View Cart Check Out

Article

Vyprodaný stadion a vypjaté utkání. Bitvu o Prahu vyhrála Karlovka

Engineers Prague – UK Praha 2:3sn (1:0, 1:1, 0:1)

Góly a asistence: 6. Suda (Outrata, Janata), 20. Ujfaluši (Sem), 28. Hyršl (Svoboda), 44. Bečka (Svoboda)

Střely: 42 – 30

Vyloučení: 3 – 6, navíc Hlaváč (ENG) 2+10 úder do hlavy a krku

Využití: 1 – 0

Diváci: 800

Rozhodčí: Jaroš, Výborný, Průša, Fuis, Hnát

Engineers Prague: Maštalířský (Slavata) – Sem, Janásek, Spurný, Klement, Zilcher, Žáček, Sedliský – Veber, Ujfaluši, Suda, Urbančík, Outrata, Hyršl, Heža, Hlaváč, Kadlec, Němec, Janata, Potocký, Adámek

Univerzita Karlova Praha: Pírs (Hamalčík), Bartoš, Kopica, Knobloch, Slavíček, Švaříček, Novák M. – Novák P., Matejček, Frič, Bečka, Svoboda, Hyršl, Christov, Velas, Bořík, Čmejla, Kaleta, Murín, Dufek

Napínavá hra do poslední vteřiny, obsazený stadion do posledního místa, boj o každý puk do posledního písknutí. Taková byla Bitva o Prahu! O konečném výsledku rozhodly až samostatné nájezdy, a bohužel pro domácí Engineers Prague ovládl Prahu opět tým Univerzity Karlovy.

Týmy se v této sezoně střetli v rámci EUHL poprvé, a oba měly jasný cíl – ovládnout českou metropoli. Ačkoliv se ze začátku dařilo hlavně Engineers, v koncovce se nevzdalo ani UKáčko, a tak se šlo do prodloužení, ale ani to o vítězi nerozhodlo…

Úvod třetiny jasně převzali do svých rukou domácí Engineers. Což potvrdilo i to, že zápas otevřel Martin SUDA, který během přesilovky dokázal dostat puk do brány UK! 1:0 a jásot nejen na střídačce, ale hlavně v hledišti, odkud se ozýval kotel domácích! Následovaly dvě oslabení domácích za sebou, ale ani těch nedokázali hosté využít. Prvních dvacet minut se neobešlo ani bez menších tvrdších soubojů a šarvátek.

Jen deset vteřin po začátku druhé třetiny skóroval za Engineers Petr UJFALUŠI, který využil chyby obránců soupeřů a nekompromisně zakončil, a zvýšil tak na 2:0! Po pár minutách se ale poprvé ozvala i UK. Aleš HYRŠL snížil stav na 2:1 po tvrdé střele na Maštalířského. V poslední půlminutě odbruslil na trestnou lavici hráč Karlovky, a  i když Engineers vytvořili obrovský tlak, utéct UKáčku zas o dva góly se nezadařilo.

Závěrečnou třetinu začali Engineers přesilovkou, ovšem nepřesnými střelami ani nyní stav nenavýšili. Naopak skóre srovnali hráči UK, kdy Svoboda za bránou vybojoval puk a trefně přihrál na BEČKU, který z bezprostřední blízkosti zakončil na 2:2. Zbytek třetiny byl bojovný, vyhrocený, snaživý i nervózní na obou stranách, hra se oproti předešlým třetinám zrychlila. A možná právě roztržitost způsobila to, že se o vítězi nerozhodlo v základní hrací době.

Nic se na tom nezměnilo ani v prodloužení, ve kterém podrželi své týmy gólmani na obou stranách. Po faulu hostů měli Engineers velkou šanci v podobě trestného střílení, ale bohužel ani to utkání nezakončilo. Domácí útočili ještě i v posledních vteřinách, ale marně. V nájezdech pak byli nakonec šťastnější hráči UK, kteří se tak stali vítězem celé Bitvy o Prahu.

Ačkoliv koncovka nebyla taková, jakou bychom si představovali, přesto děkujeme všem našim fanouškům a engineerskému kotli za parádní atmosféru a podporu! Na Bitvě o Prahu se uvidíme zase za rok, ale přijít na Hvězdu můžete už v pátek 1.března,  kdy se Engineers postaví Olomouci.