Tři body jsou doma! Engineers porazili Budapešť 3:1

Po dvou prohrách na Slovensku si Engineers spravili chuť! Na domácí Hvězdu zavítal Hokiklub Budapest, který nakonec odjel domů s prázdnou. Zato Inženýři si vybojovali cenné tři body! Další utkání, které bude zároveň posledním v roce 2018, odehrají 21. prosince proti nováčkovi ligy BO Ostrava.

Engineers Prague vs. Hokiklub Budapest: 3:1 – 0:0, 1:0, 2:1

Branky a asistence: 27. Suda (Zilcher, Spurný), 50. Hlaváč (Janata, Spurný), 58. Vostracký – 46. Jaszai (Gyurgyev)

Střely: 26 – 16
Využití: 1 – 1
Vyloučení: 6 – 9
Rozhodčí: Šťovíček, Havel, Kovář, Sekera

Engineers Prague: Maštalířský (Příhoda) – Sem, Janásek, Spurný, Zilcher, Vostracký, Herna, Žáček – Suda, Zdvořáček, Urbančík, Hlaváč, Bazgier, Janata, Brandejs, Kadlec, Adámek, Sekerka, Dudák, Němec

HOKIKLUB Budapest: Gadacsi (Zaka) – Bán, Baranyai, Razakas, Halaszik, Keiser, Sandorffy – Körösi, Fekete, Vajda, Gyurgyev, Szopos, Tanka, Rull, Jaszai, Soos, Szabo, Pall, Szecsi

Po několika venkovních zápasech se Engineers konečně zas objevili na domácí Hvězdě. Očekávaná pravděpodobnost výhry nad týmem z Budapešti se potvrdila! Maďarský Hokiklub tak ani po zápase s Inženýry neprolomil vlnu proher, která jej doprovází od začátku sezóny.

Domácí byli zpočátku viditelně rychlejší a bojovnější. Hned ve 4. minutě měli možnost přesilovky, málo se ale střílelo a hra se pomalu začala lehce přizpůsobovat tempu hostů. I když se v první třetině hrálo hlavně před maďarskou bránou, chyběla odvaha ke střelbě, čehož je důkazem i jejich celkový poměr 8 ku 3. Ani druhou přesilovou hru Engineers neproměnili. Záhy byl vyloučen další ze soupeřů, ale ani hra pět na tři domácím nepomohla. Na úvodní gól si tak museli fanoušci ještě počkat…

Druhou třetinu začali Engineers příjemně – v přesilovce, kdy dobíhal protivníkův trest z konce předešlé třetiny. Pokusů dát gól bylo už více, dokonce cinkla i tyčka, ale za záda maďarského brankáře puk Inženýři dostali až ve 27. minutě. Po neúspěšném pokusu Budapešti se akce rychle přesunula do útočného pásma Inženýrů. První gól utkání vstřelil Martin SUDA když zasunul puk za brankáře zpoza branky! 1:0! Následovalo pár vyloučení na straně Engineers, kterých ale soupeř nevyužil. Tři minuty před koncem třetiny měli domácí znovu možnost přesilovky a vytvořili si několik slibných příležitostí, žádná z nich ale druhou branku nepřinesla. Nutno vyzdvihnout dobré výkony brankářů na obou stranách kluziště.
I třetí třetina odstartovala přesilovkou domácích – pět na tři. Engineers nabídnutou šanci nevyužili a situace se ve chvíli otočila a najednou měli tu samou výhodu soupeři. Tu dokázali ve 46. proměnit a stav srovnat na 1:1. Obránce Jaszai vypálil od modré čáry a puk skončil po odrazu od tycky až za pražským gólmanem. Hosté se  ale z vyrovnání neradovali dlouho, po menší mele před brankou Budapešti našel volný puk Tomáš HLAVÁČ a úspěšnou dorážkou vytvořil zas jednobrankový náskok. Po podražení Tomáše Kadlece rozhodčí odpískal nájezd, kterého se chopil Jirka Janata, ale bohužel se ho nepodařilo využít. Až minutu a půl před koncem, kdy se mělo hrát čtyři na čtyři, ale soupeř odvolal brankáře, se ještě maďarský tým pokusil v přesilové hře dorovnat. To se mu, naštěstí pro Engineers, nepovedlo. Naopak do prázdné brány se trefil ještě Pepa VOSTRACKÝ. Stav 3:1 byl už i konečný!
Engineers Prague tak brali z utkání cenné tři body do tabulky! Dík patří také fanouškovskému kotli a všem ostatním, kteří nás přišli podpořit. A ještě jedno dík těm, kdo se podíleli na vánoční sbírce pro DRS Zvonek.
Rok 2018 ukončí Engineers na domácím ledě v pátek 21. prosince, kdy se v předvánočním čase postaví proti nováčkovi ligy z Ostravy. Buďte u toho s námi, ať si předčasně nadělíme dárek v podobě dalšího vítězství!