Prvý krok na ceste k Sekeráš Trophy vyšiel lepšie Bystričanom, Trenčanov zdolali 3:1

Prvé štvrťfinálové stretnutie EUHL medzi Gladiátormi a študentmi z Bystrice prinieslo väčšiu radosť na stranu hostí. Skutočnosť, že po základnej časti skončili na 2. mieste dali patrične najavo svojím nasadením a dravosťou. Hoci bol po dvoch tretinách stav nerozhodný, v záverečnej dvadsaťminútovke sa im podarilo dvakrát udrieť a vybojovať si tak vedenie v štvrťfinálovej sérii.

Gladiators Trenčín – UMB Banská Bystrica 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Hostia z UMB si už v 3. minúte zahrali v početnej výhode a hoci dali Gašparovičovi v bránke poriadne zabrať, prekonať ho nedokázali. Zverenci Lukáša Opátha v bojovnosti pokračovali i po skončení presilovej hry, v 12. minúte zásluhou Kamzíka otvorili gólové skóre. Následne sa museli i oni brániť a to chvíľu dokonca o dvoch hráčov, ale Korytár si udržal čisté konto.

Stredná časť priniesla obrovský tlak Bystrice,  hrdinom týchto minút bol rozhodne domáci gólman Gašparovič, ktorý vychytal i nemožné. UMB ešte väčšmi hrýzla počas presiloviek, ale recept na spomínaného brankára nájsť nevedela. Naopak len 9 sekúnd pred koncom dejstva sa dostal do brejku Przygodzki a delovkou zľava vyrovnal.

Stav 1:1 však netrval dlho, Bystričania v úvode poslednej tretiny dvakrát udreli a zásluhou Ferleťjaka a Kamzíka sa dostali do dvojgólového vedenia. Ani tri presilovky nepomohli domácim ku kontaktnému zásahu, obrana UMB bola skutočne dôsledná a disciplinovaná. V samom závere sa museli Gladiátori dokonca brániť a príležitosť na dramatizovanie zápasu sa tak rozplynula.

Prvé víťazstvo štvrťfinálového boja EUHL medzi Gladiators Trenčín a UMB Banská Bystrica tak patrí Bystričanom, nasledujúci zápas sa odohrá na ich ľade 20.3.2017 o 17:00. Séria sa hrá na dve víťazné stretnutia.