shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Rozhodnutie ŠTK 24/19 – Shields Olomouc

„University Shields Olomouc si Vás v súlade s ustanovením kapitoly 3., bod 3.2.1 Manuálu EUHL dovoľuje požiadať o udelenie výnimky pre hráčov družstva, ktorý zo zdravotných dôvodov nemohli splniť podmienku odohratia 40 % zápasov základnej časti EUHL, aby mohli v prípade, že im to zdravotný stav dovolí, nastúpiť na zápasy play off. Ide o nasledovných hráčov:

  1. Dominik Pudelka – odohrané 3 zápasy – od konca septembra do polovice decembra – zranenie členka na ľavej nohe (sadra, barle, rehabilitácie), v druhom zápase s Diplomats Pressburg (doma) zranenie krčnej chrbtice (nutný kľudový režim, nosenie goliera) – zranenie zatiaľ pretrváva, skúsi na tréningu, či bude môcť hrať.
  2. Václav Humplík – odohrané 4 zápasy – v zápase proti UK Praha (doma) v polke novembra zranenie pravého kolena, do tréningového procesu sa mohol vrátiť až v marci, pred posledným zápasom s Cavaliers Brno.
  3. Petr Smolka – odohrané 3 zápasy pre dlhodobé problémy s ľavým ramenom – naposledy zranenie obnovené v zápase proti Diplomats Pressburg (doma). Zranenie zatiaľ pretrváva, skúsi na tréningu, či ho zranenie pustí hrať.
  4. Tomáš Síkora – odohrané 4 zápasy kvôli pretrvávajúcim problémom s kolenami, najmä pravým kolenom. Tento hráč pravdepodobne nebude môcť nastúpiť vo štvrťfinále, o výnimku žiadame pre prípad postupu do semifinále.“

EUHL Manuál 2018/2019:

3.2.1. Obmedzenia pri registrácií hráčov

  1. Zároveň platí, že každý z hráčov na súpiske upravenej podľa predchádzajúceho bodu Manuálu musí mať počas prebiehajúcej sezóny odohratých min. 40 % všetkých súťažných zápasov EUHL v základnej časti, do ktorých sa započítavajú aj zápasy reprezentácie EUHL. Výnimku pre hráča ktorý odohral menej zápasov ako je stanovené minimum, môže v odôvodnených prípadoch udeliť EUHA. Podmienka 40% odohraných zápasov sa nevzťahuje napr. na dlhodobé zranenie.

Športovo-technická komisia na základe vyššie popísaného a v súlade s Manuálom EUHL 2018/2019

rozhodla

nasledovne: hráčom Vaclav Humplík, Petr Smolka, Tomáš Síkora a Dominik Púdelka, budú započítane do základnej časti EUHL chýbajúce zápasy do splnenia 40% limitu odohratých zápasov pre možný štart v play off EUHL 2018/2019.