Zlín vybojoval v Plzni remízu 2:2

Plzeňští Akademici se podruhé během tří dnů představili před domácím publikem. Po těsné pondělní porážce s UK Praha byl tentokrát jejich soupeřem tým z UTB ve Zlíně

Západočeši vstoupili do utkání aktivněji a hned po 41 sekundách je poslal do vedení Faschingbauer, když dokázal přihrávku od Němce přetavit v úvodní branku. V nepříliš divácky pohledné první třetině jinak dominovala především obranná hra. V 15. minutě se však stejný útok domácích dostal do gólové příležitosti a šťastným střelcem druhé branky se stal Martin Němec. První třetina už moc vzrušení nepřinesla, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Druhá perioda pokračovala ve stejném stylu, jako skončila ta první. Opatrný hokej z obou stran střídaly jen ojedinělá akce. Hosté se však přeci jen dostali ke kontaktní brance. Přesilovou kombinaci dokázal zakončit Vaněk. Příležitost vrátit Akademikům dvoubrankové vedení měl Kodýtek, ale při úniku ve vlastním oslabení nedokázal kvůli faulu přesně zakončit a následně neproměnil ani nařízené trestné střílení.

Třetí třetinu zvládli lépe hosté z Moravy, domácí se nechali soupeřem přestřílet a jinak výborný Smejkal nestačil pouze na střelu Holíka z 53. minuty. Plzeňští hokejisté se v závěru tlačili do koncovky, vyvinuli si tlak na branku, ale rozdílový gól se jim vstřelit již nepodařilo. Brankář Peter Kučera tak udržel zlínskému týmu bod za remízu 2:2.

Plzeň – Zlín 2:2 (2:0, 0:1, 0:1) B: 1. Faschingbauer (Němec, Sýkora), 15. Němec (Faschingbauer, Sýkora) – 31. Vaněk (Červínek), 53. Holík (Červínek, Vaněk)

Vyloučení: 6:9, využití: 0:1

Plzeň: Smejkal (Šimůnková) – Šimurda, Charvát, Malota, Brand, Linhart, Děkan, Radouch, Tichý – Franěk, Polívka, Faschingbauer, Šimán, Sýkora, Hudák, Ingriš, Němec, Fišer, Fiala, Kodýtek

Zlín: Kučera – Strojil, Křenek, Bouda, Ondra, Vondruška, Sedláček, Jankových, Holík, Vaněk, Lažek, Galuška, Červínek

Autor: Aleš Chlouba