Z náročného zápasu víťazne domáca UMB

Banskobystrická UMB-čka hostila v domácom zápase Gladiátorov z Trenčína. Oba tímy mali úspešný štart do novej sezóny a očákaval sa skutočne dobrý hokej, aj keď kádre boli oslabené o dobrých hráčov. Z dramatického zápasu vyšla lepšie UMB, porazila Gladiátorov 5:4.

UMB Banská Bystria – Gladiators Trenčín 5:4 (3:0,1:2,1:2)

Golý a asistencie: 7. Mančák (Mendel, Primus), 8. Indrych (Málus), 12. Mendel (Mančák), 27. Mančák, 50. Maliňák (Kasanický) – 28. Feranec (Uhlík, Okuliar), 39. Broska (Buliš, Feranec), 45. Babinský (Buliš, Halabrín), 51. Feranec (Uhlík, Barták)

Vylúčení: 15:7, Počet striel: 43:39

Rozhodovali: M. Štefik – R. Frimmel, Š. Mráz

UMB Banská Bystrica: Likavčan, Juraštík – Akantis, Kamzík, Kováčik , Kandra, Knut, Maliňák, Kasanický, Mančák, Rajčan, Málus, Ramaj, Primus, Tenkel, Studený, Mendel, Indrych, Janečko, Ferleťjak

Gladiátors Trenčín: Gašparovič, Babják – Babinský, Borbély, Cíger, Duda, Feranec, Halabrín, Hogel, Jurenka T., Jurenka P., Buliš, Okuliar, Porubský, Uhlík, Kandráč, Broska, Šulík, Barták, Zemko, Seidl

Bystrický celok začal zápas vo veľkom tempe a to sa odzrkadlilo aj na početnosti striel na bránu. Už v prvej tretine lovil puk Gašparovič z bránky Gladiátorov rovno 3-krát. Miestami to vyzeralo, že Bystričania plánujú zopakovať sobotňajší výsledok s STU.

Už druhá tretina však ukázala opak. Trenčania boli aktívnejší a podarilo sa im skorigovať výsledok na 4:2. Štvrtým gólom ale Bystričania vyhnali z brány Gašparoviča a tak dostal šancu druhý trenčiansky brankár Babják.

Tretia tretina sa viezla na vlne nervozity a napätia. Množstvo vylúčení a pomedzi to aj 3 góly. Za Bystričanov sa podarilo streliť gól Maliňákovi, ktorý skákal rovno z trestnej lavice do samostatného úniku. Zápas bol do poslednej chvíle napínavý. Výsledok 5:4 a presilovka Gladiátorov 2 minúty pred koncom zápasu nenechali chladným jediného diváka. Výborne chytajúci Likavčan však žiadnu zmenu nedovolil a tak si domáci tím pripísal 3 body za výhru na domácom ľade.

Tréner UMB, Lukáš Opáth po zápase:
„Som veľmi rád, že máme tri body. Prvá tretina nám vyšla a mohli sme zápas dohrať v našej réžii. Druhú tretinu sme trošku prestali hrať svoju hru, hlavne v tejto časti nám chýbal rozum na ľade, splašili sme sa zbytočne, zbytočne sme išli do súbojov, do ktorých sme nemuseli ísť, pretože sme mali k puku bližšie a tým to začalo. V tretej tretine sme ale opäť ukázali, že sme veľmi kvalitné mužstvo. Samozrejme nás ale čaká ešte veľmi veľa roboty. Chalanov musim pochváliť za ich pracovitosť. Dnes musím spomenúť aj divákov, sme radi, že v takom počte chodia na naše zápasy a dodávajú nám veľkú silu.“