Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Vyprodaný stadion a 16 gólů. Přestřelku na Hvězdě ovládla Karlovka

Poslední kolo nadstavbové části Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) mezi týmy Engineers a UK přineslo podle očekávání vyrovnaný a velmi napínavý zápas. V jeho průběhu se oba týmy vystřídali ve vedení, UK v jednu chvíli vedlo již dokonce o 3 góly. Engineers se ale dokázali vrátit do zápasu. O výhře UK rozhodl v poslední třetině Aleš Hyršl, který v zápase vstřelil hattrick. Atmosféru skvěle dokreslila fantastické publikum, které zaplnilo stadion Hvězdy Praha doslova k prasknutí! Cestu na zápas si našlo 698 fanoušků univerzitního hokeje.

Engineers Prague – UK Praha 7:9

Branky a asistence: 4. Slánský (Kasala, Klinger), 21. Novák (Lojka), 21. Kasala (Knobloch, Slánský), 23. Kukačka, 33. Bartoš (Slavíček, Kasala), 41. Hyršl Aleš (Klinger), 44. Hyršl Aleš (Bartoš), 58. Hyršl Aleš (Novák) 60. Steklík – 11. Herna (Vacek), 14. Zilcher (Dulovec), 34. Herna (Klement, Heža), 35. Vacek (Dulovec), 45. Vacek (Suda, Janásek), 48. Veber (Dulovec), 60. Suda (Dulovec)

Střely: 39:43

Vyloučení: 4:8

Rozhodčí: Demuth, Výborný – Fuis, Hnát

Diváci: 698

Engineers Prague: Příhoda – Klement, Herna, Žáček, Zilcher, Janásek, Vostracký, Sekera – Kolář, Vacek, Dulovec, Suda, Potocký, Kratochvíl, Hyršl, Heža, Veber, Fiala, Popek, Zdvořáček

Univerzita Karlova Praha: Jelínek (Karda) – Knobloch, Bartoš, Klinger, Kopica, Pastier, Slavíček, Černý – Kukačka, Slánský, Kasala, Svoboda, Steklík, Novák, Špičan, Veselý, Hyršl, Malý, Lojka

Úvod začal slavnostním buly, kterého se zúčastnila rektorka VŠE v Praze paní prof. Hana Machková spolu s rektorem UK, Tomášem Zimou. O pár chvil později začal na Hvězdě zápas, na který budou všichni aktéři dlouho vzpomínat. Prvním střelcem Bitvy o Prahu byl už v páté minutě hráč UK SLÁNSKÝ, který využil nepozornosti domácí obrany před vlastní brankou. Hráči Karlovky byli v úvodu aktivnější, další pokusy ze strany hostů ale bravurně vychytal brankář Engineers Aleš Příhoda. Domácí si ale nenechali nic líbit a v průběhu třetiny se dostávali do tempa. Po několika šancích se nakonec podařilo Marku HERNOVI střelou od modré po přihrávce Vacka srovnat na 1:1. Šanci strhnout vedení na svou stranu poté dostali hráči UK formou přesilové hry 4 na. V oslabení však domácí skvěle podržel brankář Příhoda. V poslední minutě první třetiny se po akci s Martina Dulovce dostal ke střele z mezikruží obránce ZILCHER a nechytatelně poslal puk za Jelínka. Ještě před sirénou ujeli Engineers ve 3 proti 1 obránci, Jelínek ale střelu Adama Hyršla skvěle pokryl. Po první třetině tak vedli Engineers 2:1.

Start do druhé třetiny se domácím vůbec nevyvedl. Karlovka po 15 vteřinách hry srovnala na 2:2. O branku se tentokrát postaral NOVÁK střelou z mezikruží. Jen o pár sekund později otočil skóre ve prospěch UKáčka KASALA, jehož střelu od modré Příhoda nedokázal dostatečně ztlumit. A bylo hůř. Ve 23. minutě se do úniku dostal rozjetý KUKAČKA a vstřelil čtvrtou branku Karlovky. Během druhé hrací doby došlo na ledě k menším potyčkám před oběma brankáři. Za stavu 2:4 byl vyloučen za UK Bartoš. Engineers se po dobu přesilovky snažili o snížení, ale například Hyršl nebo později Suda těsně minuli. Naopak byl to právě BARTOŠ, který přidal pátý gól pro Karlovku. Domácí však zbraně nesložili, v přesilové hře si Adam Hyršl v útočném pásmu vyměnil puk s Markem HERNOU, který svým druhým gólem snížil na 3:5. Jelínka poté ještě z úniku překonal nekompromisní Martin VACEK a díky jeho střele se Engineers přiblížili na rozdíl jediného gólu. Po druhé třetině vedla Karlovka 5:4.

V uběhlých 40 minutách mohli diváci vidět hodně branek, napínavou hru, která se měnila každým okamžikem, potyčky, souboje a přeliv emocí ze strany na stranu. Derby se odehrávalo tak nejen na ledě, ale také v kotlích obou týmů s vyhecovanými fanoušky.

Poslední hrací doba začala opět hodně rychlým útokem hostů. Uběhlo pouze deset vteřin a Aleš HYRŠL se dostal do šance a svou střelu umístil dokonale pod břevno – 6:4 pro UK. O chvíli později se ale znovu radovali domácí. Janásek skvělým zákrokem udržel puk v útočném pásmu, puk předal Sudovi, který ještě našel u levé tyčky Martina VACKA, kterému už jen stačilo nastavit hůl – 5:6. A ve 48. se domácí dočkali vyrovnání. Veledůležitou a vyrovnávací branku vstřelil Jiří VEBER po krásné přihrávce Dulovce. Fanoušci v hale šíleli, atmosféra byla naprosto fantastická! Poslední desetiminutovka tak slibovala neskutečné drama. Týmy se střídaly v šancích, proběhlo několik drsných soubojů. Po několikáté šarvátce se štěstí otočilo zpět k hostům – v přesilové hře dokázal za UK skórovat Aleš HYRŠL poté, co pár sekund před ním po krásné individuální akci nedokázal Dulovec překonat Jelínka. Ukázkový příklad pověstného nedáš – dostaneš. Engineers měli následně také výhodu přesilovky, proměnit ji nedokázali. O slovo se poté potřetí v utkání přihlásil Aleš HYRŠL, který osmou brankou Karlovky dovršil hattrick – 6:8. Dvě minuty před koncem zápasu zkusili Engineers hru bez brankáře a tím pádem v šesti v útočném poli. Risk nevyšel a Steklík dokázal trefit odkrytou klec. V posledních vteřinách ještě upravil konečné skóre sedmým gólem Engineers Martin SUDA.

Engineers se ale ani po prohře nemají za co stydět! Svého pražského soka trápili po celý zápas a UKáčku rozhodně nedali nic zadarmo. Zápas byl reklamou na ofenzivní hokej, celkem padlo 16 gólů. Všichni, kdo na Hvězdu dorazili, se prostě museli bavit (opačný názor mohou mít brankáři snad jen brankáři Příhoda s Jelínkem)!

Příští čtvrtek, 15. března, čeká Engineers první kolo Play Off, které se uskuteční znovu na Zimním stadionu Hvězda, od 20:00. A soupeř? O tom rozhodne poslední zápas nadstavby mezi Diplomaty a UMB Banská Bystrica. Už teď je jasné, že soupeřem Inženýrů budou buď právě Diplomats nebo znovu středeční soupeř, tedy tým UK. Dojde k odvetě? Sledujte stránky Engineers ať vám nic neunikne!

Autor: Barbora Pospíšilová, Marek Herna