Výhru plzeňských Akademiků sledovala rekordní návštěva!

V úterý 7. února 2017 byl v plzeňské Home Monitoring Aréně k vidění vzrušující zápas 12. kola Evropské hokejové univerzitní ligy (EUHL). Domácí Akademici Plzeň se utkali s hosty z UNIPO Warriors Prešov (SK),  pro Akademiky se jednalo o úplně první domácí zápas letošního roku. Tento napínavý duel zhlédlo bezmála dva tisíce dětí, školáků a studentů z mateřských, základních i středních škol, kteří se zúčastnili druhého ročníku události „Z lavic až na zimák“. Mimo jiné se jedná o rekord v návštěvnosti EUHL, když přišlo přesně 1850 diváků. Nevšední nebyli pouze návštěvníci, ale také dresy Akademiků. Právě Akademici Plzeň se, jako jediný univerzitní tým v ČR, zapojili do projektu Legenda pomáhá, kdy si zúčastnění hokejisté oblékli speciální dresy s podobiznou Ivana Hlinky. Dne 13. února budou tyto dresy vydraženy na portále http://www.sportovniaukce.cz/ a celkový výdělek se pošle na pomoc bývalým hokejistům, kteří se nacházejí v těžké životní situaci. Do tohoto projektu se kromě univerzitní soutěže zapojily hlavně týmy z WSM Ligy i Extraligy. Celou akci moderoval Jirka Pelnář a pro návštěvníky byl připraven zajímavý doprovodný program, jako fotokoutek s rekvizitami, školení o první pomoci a soutěž „O nejlepší transparent na téma Akademici Plzeň“.

úvodka6

Bojovat se začalo již v dopoledních hodinách, poté co obě hymny zazpíval plzeňský sbor Andílci se hokejisté pustili do práce. První a jediný gól první třetiny padl ve dvanácté minutě, kdy hokejista z prešovských Warriors, Mistrík skóroval za asistence Lopačeka. Akademici tak mířili do kabin za, pro ně, nepříznivého stavu 0:1.

foto2Nejlepší střelec utkání, J. Setikovský (96) v akci před brankou prešovských Warriors

Hned v první minutě druhé třetiny vyrovnal Setikovský na 1:1 za asistence Fraňka. Ve třicáté páté minutě padla další branka. Setikovský  si za asistence Faschingbauera a Polívky připsal svůj druhý gól. Akademici se však ve vedení dlouho neudrželi a po minutě dorovnal Lopaček za asistence Hrivňáka na 2:2. Tak také skončila druhá třetina.

úvodka4Jonatan Sequens (21) s fanoušky Akademiků Plzeň

Ve čtyřicáté osmé minutě vstřelil Sequens vítězný gól (3:2). Asistoval mu Červenka  a Akademici se znovu dostali do vedení, ve kterém zůstali až do konce utkání. Následovaly další čtyři přesné trefy. Ve čtyřicáté deváté minutě to byl znovu Setikovský, asistoval Faschingbauer a Pokorný. V padesáté sedmé minutě padly dokonce góly dva. Skóroval Sequens, asistovali Prachař  a Červenka. Druhý, ve stejné minutě, byl gól od Setikovského, asistovali Faschingbauer a Pokorný. Minutu před koncem zápasu přidal sedmý a poslední  gól Sedláček za asistence Pokorného.

A tak 7. 2. 2017 porazili domácí Akademici Plzeň hosty z UNIPO Warriors Prešov 7:2! Akademici si tak pojistili první místo v tabulce. Další domácí utkání čeká Akademiky již 22. února 2017 v plzeňské Kooperativa Aréně.
Od 17:00 budou hrát se slovenskými hokejisty z UMB Banská Bystrica.

VýsledekAkademici Plzeň x UNIPO Warriors Prešov, 7:2