Vstup do nového ročníka EUHL vyšiel Gladiátorom podľa predstáv, zdolali nováčika

Gladiátori spod hradu Matúša Čáka vstúpili do novej sezóny EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) úspešne, v prvom zápase zdolali na domácom ľade nováčika z Poľska. Neľahký zápas sprevádzalo množstvo osobných šarvátok, o víťazovi stretnutia rozhodol presný zásah z hokejky Filipa Buliša.

Gladiators Trenčín – PPWSZ Podhale Nowy Targ 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly a asistencie: 20. Vaněk (Feranec, Gašparovič), 30. Buliš (Broska, T. Jurenka) – 10. Alimov (Paramonov, Siuty)

Vylúčení: 8:9 na dve minúty, navyše Gábriš (GLA) 10min za nešportové správanie, Katin (PPWSZ) 10min za nešportové správanie a 5+DKZ za podrazenie, presilové hry: 1:0, oslabenia: 1:0, počet striel: 33:58

Rozhodovali: M. Krist – P. Dzian, M. Nosek

Gladiators Trenčín: Gašparovič – Okuliar, Chmara, Hogel, Gábriš, P. Jurenka, Porubský – Cíger, Zemko, Halabrín, Vaněk, Feranec, Buliš, Uhlík, Broska, Barták, T. Jurenka, Jankových, Šulík

PPWSZ Podhale Nowy Targ: Murashev – Gaczol, Habura, Panczakiewicz, Latiuk, Katin, Kochetkov, Polinin – Alimov, Siuty, Swistak, Bashirov, Maksymovich, Uglov, Kurbatov, Paramonov, Polinin, Voropai

Stretnutie medzi Gladiátormi a hráčmi z Noweho Targu začalo slávnostným buly, o ktoré sa postaral riaditeľ Úradu TSK Juraj Gerlici a súčasne vyjadril za celé TSK podporu EUHL. Samotný zápas začal svižným tempom, už v prvých minútach preveril Gašparovičovu pozornosť Uglov, keď strieľal zľava. IMG_7868O niečo neskôr hľadal Swistak pred bránkou Bashirova, ten ale jeho prihrávku nespracoval podľa predstáv. Na druhej strane bol aktívny Zemko, počas vlastného oslabenie pohrozil aj P. Jurenka. Prvý presný zásah prišiel v 10 minúte, keď Alimova delovka od modrej preletela Gašparovičovi pomedzi nohy. Domáci sa snažili o rýchle vyrovnanie, Gábrišova strela skončila ale len na obrancovi. Najbližšie k vytúženému vyrovnaniu mal Vaněk, ktorému sa ale podarilo nastreliť len žrď. Spomínaný útočník sa ale nenechal odradiť neúspechom a 4 sekundy pred koncom tretiny, vo vlastnom oslabení, prekonal Murasheva gólom do šatne.

Druhá časť bola oproti tej úvodnej väčšmi spestrená osobnými šarvátkami, čo sa podpísalo i pod väčší počet vylúčení. Trenčania si zahrali presilovú hru o dvoch hráčov, no paradoxne jednu z najväčších šancí mal súper – Panczakiewicz sa predral dopredu, ale Gašparovič bol stopercentný. Pri nasledujúcej hre 5 na 4 sa už ale domácim podarilo skórovať, do vedenia svoj tím poslal Buliš. Strelený gól ešte väčšmi naštartoval oba celky, čo sa odzrkadlilo i na nasadení hráčov. Šesť minút pred koncom dejstva sa podarilo hráčom Noweho Targu obsadiť útočné pásmo, no nie a nie nájsť recept na trenčianskeho gólmana. Poliakom nepomohla ani presilová hra, počas ktorej to nemyslel zle Uglov, ale spomínaný Gašparovič predviedol i tento raz famózny zákrok. Na druhej strane pohrozil Zemko i Uhlík, skóre sa ale nemenilo.

Habura a Polinin odštartovali poslednú tretinu, keď hneď od prvých sekúnd preverovali Gašparovičovu pozornosť. Nasledovala ďalšia presilová hra poľského celku, Siuty nastrelil ale len obrancu. Hru v početnej výhode si zahrali i Trenčania, gólovú šancu zahodil Okuliar. Swistak s Uglovom sa nevzdávali a snažili sa vyrovnať skóre, strieľali azda z každého uhla. Emóciami nabitý záver ale patril Trenčanom, resp. ich brankárovi. Hoci hostia vsadili na powerplay, ani šestica hráčov Noweho Targu nedokázala už Gašparoviča prekonať a tak aj vďaka skvele chytajúcemu trenčianskemu gólmanovi sa mohli Gladiátori tešiť z úvodného víťazstva v novej sezóne EUHL.

autor: Janka Danková

Vylúčení: 8:9 na dve minúty, navyše Gábriš (GLA) 10min za nešportové správanie, Katin (PPWSZ) 10min za nešportové správanie a 5+DKZ za podrazenie a nešportové správanie, presilové hry: 1:0, oslabenia: 1:0, počet striel: 33:58