Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Vítězný start a parádní atmosféra! Engineers smetli Cavaliers Brno 4:0

V prvním zápase startující sezóny Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) přivítali Engineers Prague na domácí Hvězdě tým Cavaliers Brno. Těm se ale cesta po D1 moc nevyplatila, protože  „Inženýři“ je prakticky k ničemu nepustili a zápas ovládli v poměru 4:0! A to i díky neúnavným fanouškům, kterých byla plná tribuna! Stylově se uvedl brankář Tomáš Maštalířský, který hned ve svém prvním zápase za Engineers vychytal nulu. Tři body si připsal Adam Hyršl. Příští zápas odehrají Engineers 20. října opět na svém ledě proti Black Dogs Budweis.

Branky a asistence: 23. Suda(Sem, Ujfaluši), 28. Hyršl (Outrata, Janata), 38. Outrata (Hyršl), 60. Kadlec (Dudák, Hyršl)

Střely: 32 – 22

Vyloučení: 2:6, navíc Dlouhý (CAV) 5+OK

Využití: 2:0

Diváci: 520

Engineers Prague: Maštalířský (Slavata) – Sem, Spurný, Janásek, Zilcher, Herna, Vostracký, Klement – Suda, Hyršl, Ujfaluši, Zdvořáček, Outrata, Janata, Urbančík, Hlaváč, Adámek, Potocký, Kadlec, Dudák, Němec

Cavaliers Brno: Bartošek (Huzlík) – Cívka, Rafaj, Dobšák, Šterba, Nossek, Antal, Piskoř – Polzer, Svatuška, Přibyl, Stromko, Dlouhý, Bambula, Gombarčík, Malíř, Štěpánek, Stupka, Dvořák, Brož

Domácí „inženýrský“ stadion Hvězda se po letní pauze zase otřásal v základech. Engineers vjeli na led s náležitou pompou a s fantastickým přivítáním diváků. Nechyběl DJ, při nástupu domácích plály ohně, utkání poté otevřela živě zazpívaná státní hymna a šlo se na věc!

Během celé první třetiny bylo jasné, že v tomhle souboji Praha vs. Brno nedá nikdo nikomu nic zadarmo. Ze začátku se hrál ne moc pohledný hokej s řadou nepřesností na obou stranách, mužstva se zřejmě ještě oťukávala a není se co divit, šlo o první mistrák po dlouhé době, navíc před fantastickou kulisou. Více práce měl v úvodní třetině brankář Kavalírů Bartošek a ten měl co dělat, aby tlaku Engineers odolal. Střelecky byli domácí o dost aktivnější, ovšem ani v přesilové hře, poté, co bKavalíři hráli v šesti, nedokázali puk za Bartoška dostat. Hosté se do šancí dostávali ojediněle, všechny jejich pokusy s přehledem lapil nováček v brance Engineers Tomáš Maštalířský. Domácí se ještě v závěru třetiny dostali k několika šancím před brněnskou bránou, gól ale nepadl. Po prvních dvaceti minutách byl tedy stav 0:0.

Druhá třetina začala pro „Inženýry“ nejlépe jak mohla. Potřebný impuls k nakopnutí přišel ve 23.minutě, kdy formace kapitána Sema v přesilové hře dobře kombinovala a právě po jeho střele od modré se k teči dostal Martin SUDA, který usměrnil puk mezi betony Bartoška. Pro Engineers první gól zápasu i celé sezóny! Následně přišla nepříjemná část utkání, kdy kvůli nárazu jednoho z Kavalírů skončil pražský obránce Marek Herna v mantinelech a musel odjet na šití obličeje. Rozhodčí faul potrestal trestem do konce zápasu a tým Engineers druhým gólem, o který se ve 28. minutě postaral z dorážky Adam HYRŠL. Neskutečná podpora publika vyhecovala Engineers k další akci! Dvě minuty před koncem druhé hrací doby vyhrál Vojtěch OUTRATA souboj v rohu, šikovně vybruslil před bránu a zamířil přesně mezi betony Bartoška. Vojta se tak trefil hned ve svém prvním utkání za Engineers a i díky jeho příspěvku odcházeli Pražané do kabiny s třemi góly na účtě!

V závěrečné třetině se o slovo přihlásili také Cavaliers a místy vyvíjeli obrovský tlak, kterému nový brankář Engineers Tomáš Maštalířský odolal a tým skvěle podržel. Nutno zmínit, že jednou mu pomohla pravá tyč. Domácí byli tentokrát střelecky slabší a nepodařilo se jim využít ani přesilovky, ani šancí během závarů před brněnským gólmanem. Veselejší část tak nastala až v posledních minutách třetí třetiny, kdy Engineers opět vyvinuli na své soupeře obrovský tlak. V závěru utkání Brno zkusilo hru bez brankáře se šesti hráči v poli, což ale vedlo pouze ke čtvrtému gólu Engineers, který padl v poslední minutě zápasu díky akci nováčka Tomáše KADLECE.

Engineers tak svou premiéru úspěšně zvládli, Cavaliers Brno porazili 4:0. První shootout v EUHL si připsal brankář Tomáš Maštalířský a to hned při svém prvním zápase za Engineers. Dařilo se i dalším nováčkům, trefili se Outrata a Kadlec. Třemi body se blýskl Adam Hyršl. Největší pochvalu ale zaslouží fanoušci, kterých na Hvězdu dorazilo 520, a vytvořili skvělou atmosféru!

Tímto by právě VÁM chtěl celý tým Engineers poděkovat a doufáme, že se společně uvidíme při dalším utkání 20. října na Hvězdě proti nováčkovi ligy Black Dogs Budweis! Utkání začne v 18:15.