V zápase UMB Banská Bystrica vs. UTB Zlín aj krv na ľade

Univerzitný hokejový zápas bol dramatický – priniesol osem gólov, krv na ľade a niekoľko osobných trestov. Hráči UMB sa však tešili zaslúžene a boli lepším tímom.

UMB Banská Bystrica – UTB Zlín 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Góly: 12. Majling, 16. Akantis, 33. Trnka, 37. Kováčik, 54. Trnka, 57. Plešavský – 6. Galuška, 27. Bouda
Vylúčenia: 6:8
Divákov: 450

Zostava UMB Banská Bystrica: Bezek, Juraštík – Janečko, Michalčík, Knechta, Dolník, Studený, Knut, Prandorfy, Kandra – Kováč, Maliňák, Indrych, Plešavský, Magula, Málus, Akantis, Majling, Šándor, Kováčik, Ferleťjak, Trnka.

Zostava UTB Zlín: Kučera – Kašpar, Strojil, Paksi, Lažek, Schaffer, Galuška, Vaněk P., Blahuš, Bouda, Křenek, Ondra, Sedláček, Vaněk J., Vondruška.

Pred začiatkom zápasu symbolicky zaznela česká aj slovenská hymna, tá slovenská aj v živom speváckom prevedení. Nechýbali ohne pri nástupe hráčov a svetelná šou, organizátori si na prezentácii dali záležať. V prestávkach medzi tretinami boli pripravené súťaže pre dívákov. Od úvodného buly to bol otvorený hokej s množstvom striel. V banskobystrickom drese bol najaktívnejší Matej Majling, ktorý sa už v 5. minúte dostal ku svojej prvej šanci. Zlínsky brankár Peter Kučera však zo začiatku podržal svoj tím a kryl všetky pokusy. Prví tak udreli hokejisti Univezity Tomáša Baťu. V 6. minúte otvoril skóre Vilém Galuška. UMB odpovedalo v 13. minúte, keď urobil chybu jeden zo zlínskych obrancov a nepresne vyhodil puk zo svojej tretiny. Zachytil ho Matej Majling a strelou zápästím pohotovo prekonal brankára. V 16. minúte sa do šance dostal aktívny Lukáš Plešavský, ktorý chcel z uhla, strelou do chrbta, zlínskeho gólmana lišiacky prekonať. Aj keď to nevyšlo, nasledoval tlak v podobe niekoľkých striel a do odkrytej brány nakoniec predsa len skóroval Sebastian Akantis. Banskobystričania mohli zvýšiť ešte 14 sekúnd pred koncom, keď išli vo dvojici sami na brankára, šancu ale nepremenili.

V druhej tretine domáci hráči zaspali úvod a zlínski hokejisti boli oveľa aktívnejší. To vyvrcholilo vyrovnaním Jakuba Boudu, ktorý ťažil z presnej prihrávky Petra Vaňeka v prečíslení. V 28. minúte si šli sadnúť na trestnú lavicu hráči z oboch tímov, krátko na to za podrazenie ďalší hráč Zlína. Hralo sa teda vo formáte štyria na troch. UMB si vypracovala niekoľko nebezpečných zakončení. Tentoraz však gól nepadol. V 32. minúte sa prvýkrát prejavila nervozita zlínskych hráčov, keď si strelec vyrovnávajúceho gólu neodpustil poznámku smerom k rozhodcom a dostal desaťminútový osobný trest. O chvíľu na to padol gól na 3:2, autorom bol Patrik Trnka. Následne mohlo UMB zvýšiť náskok, na brankára sa rútili dvaja útočníci, brankár Kučera však perfektným presunutím a vykrytím priestoru zabránil gólu. Hrôzostrašný moment prišiel v 35. minúte, kedy banskobystrického obrancu Andreja Prandorfyho trafil puk do tváre. Na ľade sa dlhšie nehralo, kým rolbári neodstránili množstvo krvi na ľade. Podľa našich informácií bude hráč v poriadku, odniesol si to “iba” jeho chrup. V 36. minúte sa do šance dostal opäť Majling, ktorý bol jedným z najaktívnejších hráčov zápasu. V 37. minúte zvýšil náskok na 4:2 Peter Kováčik, keď sa pretlačil ku bráne súpera a z uhla zakončil do chrbta zlínskeho brankára. Ten nestihol zareagovať a puk sa odrazil do jeho brány.

Druhý polčas sa niesol v znamení nervozity na ľade. Zlínski hráči sa čoraz viac sústredili na výkon hlavného rozhodca ako na svoj. Nervozita vznikala aj medzi hráčmi, paradoxne sa to najviac vyostrilo po ďalšom góle Patrika Trnku za jasného stavu 5:2. Najprv dostal osobný trest Jakub Vaněk z Univerzity Tomáša Baťu. Čo sa týka faulovania, tak aktívny bol aj Marek Maliňák, najprv nazbieral dva menšie tresty a následne si minútu a pol pred koncom vyslúžil trest do konca zápasu. To už bol stav 6:2, kedy dobrý výkon spečatil Plešavský gólom.