V zápase bohatom na góly víťazne UMB tím

Na prvom domácom zápase si UMB tím zmeral sily s Gladiátormi z Trenčína. Po prvej vyrovnanej tretine prebrali iniciatívu domáci hráči. Po gólovej prestrelke nakoniec body zostali doma v Banskej Bystrici.

UMB Banská Bystrica – Gladiators Trenčín 9:5  (3:3, 3:0,3:2)

Góly a asistencie: 7. Kamzík (Koch, Drnaj) 8. Kandra (Ferletjak) 15. Akantis (Šeliga) 35. Mendel, 37. Kandra (Indrych, Ferletjak), 39. Šeliga (Tenkel), 41. Žáčik (Indrych), 46. Mendel (Drnaj, Studený), 47. Ferletjak (Kandra, Indrych)  – 10. Zvara (Vystavil), 11. Varga (Longauer, Trudman), 14. Zemko (Longauer, Varga) 44. Matejka (Zvara), 45. Vystavil (Smolka)

Vylúčení:  5:5 na dve minúty

Rozhodovali: Jakubec.A, Jakubec. Ľ- Šoška R.

UMB Banská Bystrica: Korytár, Malatinec – Ferletjak, Žáčik, Indrych, Michalčík, Kandra, Malus, Drnaj, Kamzík, Nociar, Koch, Janák, Mendel, Brňal, Kasanický, Studený, Tenkel, Akantis, Šeliga, Janečko, Bednarčík,

Gladiators Trenčín: Stuhl, McHenry – Haščic, Zvara, Vystavil, Matejka, Smolka, Trudman, Longauer, Varga, Zemko, Biras, Sanna, Porubský, Aslamkhanov

Prvá dvadsať minútovka zápasu bola bohatá na góly. Domáce mužstvo hnané dopredu asi 400- vkou fanúšikov sa tlačilo do brány súpera od prvých sekúnd zápasu. Hra bola vyrovnaná až do prvej presilovej hry domácich. Po jej skončení sa medzi kruhmi vo výhodnej pozícii ocitol domáci hráč Drnaj a presnou strelou premenil skóre pre svoj tím na 1:0. Aktivita UMB tímu neutíchla ani po úvodnom góle a druhý zásah nenechal na seba dlho čakať. Po vydarenej sérii prihrávok sa k puku dostal Kandra a zakončil ju úspešnou strelou od modrej, ktorá zvýšila skóre UMB tímu na 2:0. Gladiátorov druhý gól Bystričanov herne prebudil. V 10. minúte odpovedal na góly UMB tímu Zvara svojou  krásnou strelou do vyšších časti brány. Na svojho tímového kolegu nadviazal aj Varga, ktorý v nasledujúcej minúte uštedril Bystričanom vyrovnávajúci gól. Zápas týmto gólom naberal na obrátkach. V 15. minúte sa do útoku dostal Akantis a úspešnou strelou povzbudil svoj tím zmenou v skóre na 3:2. Po tomto góle sa zdalo, že majú Bystričania zápas pevne v rukách, ale chyba v strednom pasme a následný gól v 14. minúte na 3 :3 opäť zamiešal karty.  Hráč Gladiátorov Zemko využil nádhernú prihrávku Longauera a prekonal domáceho gólmana. Bránka Gladiátorov pocítila strelu domáceho tímu aj v posledných minútach prvej tretiny. Gólová strela ktorá bola tečovaná vysokou hokejkou však nebola uznaná, a stav tretiny zostal nerozhodný.

Druhá tretina zápasu bola úspešnejšia pre domáci tím UMB. Aj keď šance boli na oboch stranách, po čase sa ukázalo, že opraty už držia v rukách Bystričania. V 35.minúte sa dostal k puku Mendel vo vlastnom obrannom pásme, odkiaľ si ho vyniesol a spred bránkoviska vystrelil do pravého horného rohu. Gladiátori tak inkasovali štvrtý gól. 17. minúta priniesla pre UMB tím ďalšiu dávku radosti, keď Kandra svojou šikovnosťou po druhý krát poslal puk do súperovej bránky. Ku koncu druhej tretiny si domáci tím doprial pred odchodom do šatní ešte jeden gól o ktorý sa zaslúžil Šeliga . Druhá tretina tak skončila v prospech UMB tímu 6:3.

Výrazná zmena v skóre vystrašila súperov, ktorí do tretej tretiny nastúpili s vyšším nasadením. Hráč UMB tímu Žáčik ich vystrašil ešte viac, keď v 41. minúte po Indrychovej asistencii zasiahol bránku Trenčanov a premenil skóre na 7:3. Pre Trenčanov to začalo vyzerať na debakel. V 43. minúte sa Gladiátori rozhodli o zmenu brankára, čo ich ehrnému prejavu očividne pomohlo. O minútu na to využil svoje postavenie pred bránkou domáceho tímu Matejka a spracoval prihrávku spoza brány ktorú ukončil úspešnou strelou. Zápas pokračoval so skóre 7:4. Prichádzajúcou 45. minútou padla Vysokočilovi chyba obrany  domáceho tímu vhod a skóre Gladiátorov pomaly vzrástlo na 7:5.  Domáci tím však nenechal nič na náhodu a dva inkasované góly sa rozhodli vrátiť späť. Prvý gól zatriasol bránkou na súperovej strane, keď Mendel ztečoval puk po strele od modrej. V 47. minúte mali fanúšikovia možnosť vidieť krásnu spoluprácu Indrycha a Kandru na ktorého prihrávku si v strednom pásme nakorčuľoval Ferletjak a svoj nájazd premenil na ďalší gól, ktorý zariadil definitívnu zmenu v skóre na 9:5.

Lukáš Opáth (tréner UMB Banská Bystrica) :

„So zápasom som veľmi spokojný. Však jednú z vecí, ktorú budeme musieť s chalanmi určite doladiť je hra do zadu. Od súpera sme si udržiavali dostatočný odstup a snažili sme sa nepúšťať ich do vyložených šancí. Síce sme urobili pár chýb, z čoho za niektoré sme boli aj potrestaní gólom.“

Róbert Mendel (hráč UMB Banská Bystrica) :

„Začali sme veľmi dobre. Hneď zo začiatku sme dali dva rýchle góly, čo nás veľmi povzbudilo. Neskôr sme však zastali a súperi vyrovnali.Do tretej tretiny sme si povedali, že by bolo dobré, keby sme vylepšili prístup k obrane, čo sa nám žiaľ nepodarilo. Nahradili sme si to ale v útoku a z našej strany nakoniec padlo viac gólov ako zo strany súpera.“