V aréne Ondreja Nepelu sa z víťazstva tešili Gladiátori

Motivovaní Trenčania vidinou postupu do play-off prekvapili Kráľov, ktorí majú vybojovaný priamy vstup do semifinále. Králi si už zaistili druhé miesto v tabuľke Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) a sústreďujú sa na prípravu na play-off. Zatiaľ čo Gladiátori potrebujú každý bod, aby sa im podarilo prebojovať na chvost postupujúcich tímov. Tento zápas deklaroval vyrovnanosť ligy.

Paneuropa KingsGladiators Trenčín 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)

Góly a asistencie: 19. Krahulec Filip (Podgorski Adam, Faktor Richard), 27. Kabát (Ketner Nikolas, Krahulec Filip), 41. Szabó Patrik (Zvara Rastislav, Kabát Milan) – 05. Šulík Markus (Porubský Dušan), 09. Cíger Radko (Jurenka Timotej), 23. Feranec Jakub (Okuliar Filip). 43. Varga Patrik (Jankových David), 47. Feranec Jakub (Buliš Filip), 58. Martyčák Tomáš

Vylúčení: 4:7 na dve minúty, navyše Faktor Richard (Kings) 10+DKZ za nešportové správanie, Takáč Filip (Kings) 10+DKZ za nešportové správanie

Rozhodovali: Vacula Adrián, Šimko Martin – Fridrich Vladimír, Poliačik Michal

Paneuropa Kings: Orlík Lukáš – Krahulec Filip, Šotek Marko, Kabát Milan, Podgorski Adam, Jankovský Boris, Hronec Marek, Takáč Filip, Fabo Jozef, Hubek Patrik, Kopecký Peter, Fidura Jakub, Barilla Patrik, Zvara Rastislav, Szabó Patrik, Pečimut Kristián, Faktor Richard, Tarabík Pavol, Jonášek Matej, Ketner Nikolas, Hanták Tomáš

Gladiators Trenčín: Gašparovič Juraj – Okuliar Filip, Cíger Radko, Matejka Richard, Duda Milan, Feranec Jakub, Ružička Filip, Buliš Filip, Uhlík Miroslav, Broska Ondrej, Martyčák Tomáš, Varga Patrik, Jurenka Peter, Jurenka Timotej, Jankových David, Šulík Markus, Porubský Dušan

Hneď od úvodu sa vedenia zhostili Trenčania, ktorí po niekoľkých pekných príležitostiach, nakoniec uspeli v piatej minúte, kedy sa podarilo Markusovi Šulíkovi prekonať brankára Orlíka. V siedmej minúte presilovky Paneuropa Kings Gladiátor Radko Cíger po prihrávke Timoteja Jurenku opäť prestrelil Lukáša Orlíka. Napriek vynikajúcim zákrokom domáceho gólmana, Králi v prvej tretine zlyhali v obrane a dali tak niekoľko slušných šancí hosťom. V poslednej minúte sa pokúsil zvýšiť skóre Tomáš Martyčák, ale Lukáš Orlík tomu zabránil. Sedemnásť sekúnd pred koncom prvej časti sa podarilo Filipovi Krahulcovi napraviť renomé Kráľov, po efektných prihrávkach Adama Podgorského spolu s Richardom Faktorom. Králi znížili náskok hostí na 1:2.

Úvod druhej tretiny opäť patril hosťom. Hneď v 23. minúte prekonal domáceho brankára Jakub Feranec po príkladnej prihrávke Filipa Okluiara. V piatej minúte sa domácemu Jozefovi Fabovi nepodarilo prekonať Juraja Gašparoviča napriek slušnej príležitosti, ktorú mu hosťujúci brankár poskytol. V 27. minúte sa šťastie naklonilo na stranu Kráľov a Matej Jonášek vytrestal nepozornosť Juraja Gašparoviča ukážkovým gólom po asistencii Milana Kabáta a Marka Šoteka. V 36. minúte si vybojoval príležitosť domáci Jozef Fabo, no opäť sa mu nepodarilo skórovať. O 40 sekúnd sa pokúšal Juraja Gašparoviča prestreliť najproduktívnejší hráč Kráľov Filip Krahulec, no neuspel. Králi spustili silný atak na bránu hosti, no šťastie bolo priklonené na strane hostí a Gladiátori unikli bez inkasovaného gólu. Druhá tretina sa skončila tesným výsledkom 2:3 a o víťazovi ešte nebolo zďaleka rozhodnuté.

Hneď na úvod tretej časti v 41. minúte sa podarilo skórovať veteránovi Kings Patrikovi Szabovi po príkladnej prihrávke Rastislava Zvaru. A vyzeralo to, že príde zvrat v zápase. Hostí to však namotivovalo a hneď v 43. minúte sa podarilo Trenčanovi Patrikovi Vargovi prekonať domáceho brankára Lukáša Orlíka. A tak sa dostali hostia do vedenia 3:4. O štyri minúty Feranec Jakub spolu s Filipom Bulišom pripísali na konto hostí ďalší gól a zvýšili náskok na 3:5. V predposlednej minúte sa skóre zvýšilo až na konečných 3:6 v prospech hostí.

autor: Vladimíra Púpavová