Utkání proti Paneuropě Kings hráčům UKáčka vyšlo. Porazili Kings vysoko 9:2!!!

Dne 16.2 odstartovalo pro UK 8. kolo evropské univerzitní ligy již v odpoledních hodinách kdy na domácím ledě přivítal loňského vicemistra soutěž Paneuropu Kings. I přesto, že mělo Kings v nohách utkání z předchozího dne proti Technice Praha kde zvítězili 5:3 očekávali všichni boj o každý puk. Díky velkému tlaku a přímočaré hře hráči UK dokázali své šance proměňovat a utkání skončilo vysokým rozdílem 9:2

UK Praha x Paneuropa Kings 9:2 (2:0, 6:2, 1:0)

Branky: 6. Špican (Krátký), 6. Valder (Kredenc, Slánský), 28. Novák  (Loskot, Klinera). 30. Svoboda (Rogan, Rovný), 35. Loskot (Knobloch, Klinera) 38. Kasala (Kredenc, Krátký) 40. Kredenc 44. Pastiše (Kasala, Rovný) – 22. Hubek (Takáč, Pribula) 30. Guryca (Pribula)

Vyloučení: 4:5
Využití: 1:0
Střely: 58:21

UK Praha: Oliva – Krátký, Pastier, Baláž, Knobloch, Valder – Kredenc, Vacek, Loskot, Novák, Kasala, Slánský, Klindera, Rovný, Kukačka, Svoboda, Rogan, Špičan, Christl

Paneuropa Kings: Bohuš (Orlík) – Tarabík, Pribula, Šotek, Divinec – Krivoš, Štefko, Takáč, Jurjak, Guryča, Čechovič, Švec, Mlynčár, Hubek, Barták, Szabó, Jonášek. Trenér: Juraj Sýkora.

Do utkání vstoupili obě mužstva s jasným cílem vyhrát. Již od začátku, ale byla vidět větší převaha h16776216_10212646080615668_1753407924_oráčů UK, kteří kontrolovali puk na hokejce a nepustili soupeře do většího tlaku. To se jim vyplatilo již v 6. minutě kdy Špičan po rychlé přihrávce Krátkého, skóroval do odkryté branky. Neuběhla ani minuta a Valder dotlačil svojí odraženou střelu za brankáře Bohuše. V 11 minutě po vzájemném faulu si odešli odpočinout na trestnou lavici Klindera s Pribulou. Zanedlouho oslabil Kukačka tým UK po nedovoleném bránění a své spoluhráče poslal do třech. Šotek po kombinaci s Tarabíkem střílel od modré na Olivu, který měl zakrytý výhled, ale dokázal ramenem vytlačit střel. Ve 14. minutě ohrozil brankáře UK svým rychlým průnikem Takáč, který přebruslil obránce a střílel na osamoceného Olivu, ale na Olivu se mu nepodařilo vyzrát. První třetinu přestříleli borci z UK soupeře 24:7 a zaslouženě vedli v utkání.

Do druhé třetiny nastupoval tým UK Praha plný nasazení a odhodlání rozhodnout zápas již v této části. Po rychlé kombinaci Pribuly s Takáčem, zakončoval Hubek zcela osamocený před Olivou a ve 22. minutě tak  snížil na 2:1. Dvě minuty na to se dostal po úniku po pasu Krudence Kukačka, jenž byl zastaven až Takáčem za cenu faulu a rozhodčí rozhodl o trestném střílení. Kukačka tuto šanci nevyužil, jelikož Bohuš přečetl jeho úmysl a dokázal pokrýt jeho střelu. Díky vysoké produktivitě v zakončení zatížili hráči UK konto soupeře 6 brankami. První úspěšně zakončením předvedl v 28. minutě Novák, který se dokázal obtočit kolem branky a prostrčil kotouč u Bohušovi tyče 3:1. Následovala střela Svobody, který dostal přihrávku od Rogana mezi kruhy a nemílil se 4:1. Ihned po buly  zkorigoval stav Guryca, který prostřelil Olivu nad jeho levým betonem 4:2. Brankovou smršť týmu UK ve druhé třetině, na které se podíleli Loskot, Kasala a Klindera zakončil individuální akci Krudenc, který vstřelil branku 7. vteřin před koncem druhé 16805004_10212646090855924_708573505_otřetiny 8:2.

Ve třetí třetině vystřídal osmkrát prostřeleného Bohuše jeho kolega Orlík. I ten byl nadále obstřelován hráči UK. Ve 44. minutě se podařilo po kombinaci Rovného s Kasalou přihrát osamocenému Pastierovi a ten se z mezikruží nemílil 9:2. Nadále se utkání přelévalo z jednoho pásma do druhého. V posledních sekundách mohl Krudenc završit utkání 10. gólem, ale brankář hostí Orlík svůj tým podržel a zápas byl ukončen za stavu 9:2 pro Univerzitu Karlovu.

Ohlasy

Domácí trenér Jan Krégl mohl byt spokojen s produktivitou svých svěřenců, kteří dokázali prolomit střelecké trápeni z předchozích zápasů a k zapasu dodal: „Věděli jsme, ze má souper rychle přechody do útoku a v předchozích sezónách nám tím činil velké problémy. Naštěstí se nám podařilo jit brzy do vedeni. Možná se trochu projevil v nohách souperu zapas hrany den předem s technikou, nicméně dokud nebyl zapas rozhodnuty byli stale nebezpeční.

Jeden z nejzkušenějších hráčů týmu Jan Valder naopak vyzdvihl týmové pojetí všech hráčů a dodal s úsměvem po vyhraném utkáni: „Konečně začíná fungovat systém, jenž chceme hrát a pomalu se to blíži formě, kterou chceme mít před play-off.

16777048_10212646389823398_1381224162_o (1)