UMB tím si užil prvý domáci zápas výhrou nad nováčikmi z Budapešti

Prvé dve tretiny zápasu boli na oboch stranách veľmi vyrovnané. Až druhá polovica tretej tretiny rozhodla, ktorý z tímov si pripíše ďalšie tri body. Zdalo sa, akoby si UMB tím odkladal to najlepšie nakoniec a v posledných minútach spustili záverečnú paľbu, ktorou si vystrieľali svoje prvé domáce víťazstvo.

UMB Hockey Team – KMH Budapest 4:1 (1:1, 0:0, 3:1)

Góly a asistencie: 11. Majling (Indrych, Novodomec), 53. Koch (Mendel), 54. Indrych (Novodomec, Majling), 55. Máľus (Kácha, Tatár) – 18. Jászai (Godó, Dorner)

Vylúčenia: 5:6

Počet striel: 31:22

Rozhodcovia: Vojtek R., Kollár M. – Rojík P.

UMB Hockey Team: Korytár, Malatinec – Sapár, Janečko, Kácha, Šeliga, Tatár, Máľus, Žáčik, Kandra, Primus, Majling, Garay, Indrych, Novodomec, Kadlečík, Leško, Kasanický, Janák, Brnčal, Mendel, Koch

KMH Budapest: Hajek, Gadácsi – Ódry, Vajda T., Vajda Z., Négyesi, Jászai, Godó, Bán, Egyed, Baranayi, Wéber, Sándorffy, Korosi, Dorner, Németh, Fekete

Do polovice prvej tretiny sa na ľade odohrával vyrovnaný súboj, až pokiaľ domáci hráči neprivítali na svojom ľade nováčikov ligy z Budapešti,  gólom. Stalo sa tak presne v 11. minúte, kedy sa puk ocitol za chrbtom súperovho gólmana, po ukážkovej akcii Majlinga a Indrycha pred bránkoviskom. K ďalšej šanci sa Bystričania dostali aj v 16. minúte, žiaľ po nepresnej strele skončil puk na hokejke súperov. Prvá tretina takmer skončila víťazne pre tím z Banskej Bystrice, no hráči z Maďarského tímu sa rozhodli uzavrieť túto tretinu remízou, ktorú zariadil Jászai v 18. minúte.

V 22. minúte zápasu sa vylučovalo na strane súperov za hákovanie. Domáci tím sa tak dostal do výhody a tlačil sa do obranného pásma súperiaceho mužstva.  Počas presilovky UMB tímu pocítil maďarský gólman nádejnú strelu  Tatára, ktorú sa mu podarilo zachytiť betónom. Na výmenu sa v 24. minúte posadil na trestnú lavičku Novodomec z UMB tímu a šance na vedenie vzrástli na strane Budapešti. V 26. minúte sa UMB tím dostal ku trestnému strieľaniu, avšak to bolo neúspešné. Oba tímy tak pokračovali hru s remízou 1:1.V polovici druhej tretiny si domáci zobrali oddychový čas. V ďalších minútach  sa však šance aj tak striedali zo strany na stranu. V 34. minúte sa na trestnú lavičku dostal hráč súperov za hákovanie. Domáci sa usadili v útočnom pásme a spustili na gólmana z Budapešti paľbu. O minútu na to sa Bystričania dostali do vynikajúcej šance, no puk sa stratil v mele, ktorá vyústila do bitky. Minútu do konca druhej tretiny ešte svitla nádej pre tím KMH Budapešť, no priama strela poslala puk tesne popri žrdke Korytárovej brány. Po druhej tretine bol stav nezmenený 1:1.

Do tretej tretiny vstúpili domáci dravo. V 45. minúte sa na trestné lavičky posadili rovno traja hráči z oboch tímov s väčším počtom vylúčení na strane súperov.  Hra pokračovala 4 na 4. Väčšinu času sa zápas odohrával v útočnom pásme bystrického tímu. V druhej polovici tretej tretiny mali UMBečkári niekoľko nádejných šancí, no puk stále iba rozzvonil žrdku bránky súpera. V 52. minúte po vylúčení súpera opäť kraľovali ľadu domáci hráči. Ich obrovskú snahu sa im podarilo konečne zužitkovať 7 minút do konca zápasu. Do vedúcej pozície tak poslal svojich spoluhráčov Koch po krásnej strele a o 15 sekúnd nato na neho naviazal aj kapitán tímu Indrych a postaral sa o dvojgólový náskok. UMB tím tak viedol nad Budapešťou 3:1. Aplaus na zimnom štadióne neutíchol ani na minútu, vďaka Máľusovi, ktorý ukážkovo zavesil do bránky Hajeka od pravého kruhu. V posledných troch minútach sa súperi pokúšali napadať bránku UMB tímu, no šikovného Korytára sa im prestreliť nepodarilo. Prvý domáci zápas UMB tímu z Banskej Bystrice tak skončil víťazstvom 4:1.

autor článku: Barbora Plešavská