UMB tím si obhájil víťazstvo nad Technikmi, Prahu zdolali 5:2.

Na predposlednom domácom zápase v základnej časti sa UMB tím stretol s Technikmi z Prahy. Na trojdňovom tripe v  Českej republike sa UMB tímu podarilo zdolať Technikov 1:3.  Aj na domácom ľade si Bystričanom obhájili víťazstvo. Po prvej tretine sa dostali do dvojgólového vedenia. V druhej tretine sa ani jednému z tímov aj napriek veľkej snahe nepodarilo skórovať. Poslednú tretinu zápasu si obe mužstvá vychutnali dávku šťastia, ktoré im dopomohlo k úspešným gólovým akciám. Ani veľká snaha súperov z Prahy  však nestačila na to, aby dobehli Bystričanov. Tri body tak zostali doma a Bystričania sa tešili z výhry 5:2.

UMB Banská Bystrica – Technika Praha 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

Góly a asistencie: 8. Indrych (Kamzík, Nociar), 16. Majling (Indrych, Kamzík), 18. Kamzík (Nociar), 48. Primus (Rajčan, Ferletjak), 57. Koch – 9.Pálka (Ujfaluši, Fiala), 53. Fiala (Babický, Pálka)

Vylúčení: 5:3 na dve minúty, navyše Michalčík (UMB) 5 minút plus do konca zápasu za faul lakťom

Rozhodovali: Vojtek R. , Rojík P. – Šebeň E.

UMB Banská Bystrica: Korytár, Malatinec – Majling, janečko, Bednarčík, Ferletjak, Šeliga, Kamzík, Brnčal, Kandra, Drmaj, Primus, Michalčík, Žáčik, Tenkel, Indrych, Nociar, Kováčik, Rajčan, Janák, Mendel, Koch

Technika Praha: Cvrček, Matuna – Nejdl, Vostracký, Žáček, Babický, Pálka, Hupka, Kuruc, Fiala, Hlaváč, Kratochvíl, Potocký, Ujfaluši, Pala

Prvú tretinu hrali mužstvá vyrovnaný zápas. Snahu o gól však v ôsmej minúte zapečatil Indrych. Po niekoľkých neúspešných strelách na brankára Technikov sa mu podarilo doraziť Kamzíkovu prihrávku a otvoriť skóre zápasu v prospech svojho tímu 1:0. Vzápätí na to však súperi odpovedali. Naštartovaný Pálka pomstil gól úspešnou gólovou strelou spred bránkoviska a povzbudil svoj tím remízou. V priebehu ďalších minút sa tímy pokúšali dostať do vedenia. V 16. minúte sa to podarilo Majlingovi, ktorý strelou z otočky vymietol Technikom pavučinu z bránky. O dve minúty nato nadviazal na gólovú strelu aj Kamzík a postaral sa o dvojgólový náskok.

16722812_1267895979967919_3141868725207362440_o

Počas druhej tretiny sa hra prelievala z jednej strany na druhú, no viaceré šance na obidvoch stranách zostali nevyužité.V 34. minúte mali hostia príležitosť znížiť stav stretnutia keď po faule domáceho hráča nariadili rozhodcovia trestné strieľanie. Brankár domácich Korytár bol však neprekonaný.V 36. minúte fauloval kapitán domáceho mužstva Michalčík hráča súperov lakťom, za čo dostal trest 5 minút plus do konca zápasu. Technici tak získali možnosť znížiť náskok UMB tímu, čo sa im však do konca tretiny nepodarilo.

Tretia tretina sa niesla v znamení UMB tímu. V 48. minúte sa v bránke súperov objavil puk po štvrtý krát. Po Rajčanovej prihrávke sa Primus svojou strelou trafil do lapačky brankára Technikov. Puk sa od lapačky odrazil a skončil za chrbtom gólmana. Skóre zápasu bolo 4:1. V 53. minúte sa šťastie z UMB tímu presunulo na Technikov, ktorí znížili stav stretnutia na 4:2. Bystričania však nenechali nič na náhodu a v 57. minúte sa vrátili do trojgólového vedenia. Po Kochovej strele sa zimným štadiónom rozzvonila žrďka bránky súperov z Prahy. Zápas skončil víťazstvom domáceho mužstva 5:2.

Autor foto: Čalfa z No_a_čO