UMB tím sa tešil z víťazstva nad Diplomatmi

Na poslednom zápase pred Play-off sa UMB tím stretol na domácom ľade s Diplomatmi z Bratislavy. Prvé tretiny zápasu boli gólovo vyrovnané. O napätý priebeh tretej tretiny sa postaral domáci tím, ktorý svojimi piatimi gólmi poriadne prevetral súperov. Vysoký náskok UMB-čkárov už Diplomati nedobehli. Zápas tak bystričania uzavreli zaslúženou výhrou 6:2.

UMB tím Banská Bystrica – Diplomats Pressburg 6:2 (1:0, 0:1, 5:1)

Góly a asistencie: 17. Tenkel (Kováčik, Knut),  47. Kasanický (Mendel, Primus), 51. Indrych (Kandra, Kamzík), 55. Studený (Málus), 56. Indrych (Ferleťjak, Nociar), 59. Akantis – 30. Holeš (Rutkovský, Šoltís), 47. Mikšík (Šoltís)

Vylúčenia: 6:6 na 2 minúty, Mikšík (DIP) 10 minút za nešportové správanie + do konca zápasu, Mučka (DIP) 10 minút za nešportové správanie

Počet striel: 31:31

Rozhodovali: J. Majling – M. Číž, M. Kolár

UMB Banská Bystrica: Likavčan (Hanzel)- Nociar, Kandra, Ferletjak, Kamzík, Indrych, Koch, Kasanický, Mančák, Primus, Mendel, Michaličík, Žáčik, Šeliga, Akantis, Málus, Janečko, Studený, Kováčik, Knut, Tenkel

Diplomats Pressburg: Pravda (Turák)- Vizváry, Mučka, Winkler, Mucha, Kraus, Just, Rutkovský, Kovaľ, Holeš, Šoltís, Brincko, Studený, Mikšík, Čáni, Hudcovský, Turan

Na ľade to počas prvej tretiny vyzeralo, akoby sa ani jeden z tímov nechcel dostať do toho správneho tempa. Diplomati  v prvej polovici tretiny získali dve presilovky, ktoré nevyužili. Ani domáci hráči sa nechytili šancí na skórovanie. V 16. minúte  po ťažkom súboji zakročil Tenkel a puk sa konečne ocitol  v bránke Diplomatov.

Druhá tretina bola bohatá na útoky, no šikovní brankári  podporovali svoje tímy. V 29. minúte  však Likavčan nezaregistroval Holešovú strelu, odrazenú od hráča domáceho tímu, a skóre sa vyrovnalo. Blížiacim sa koncom tretiny sa znásobovali počty neúspešných striel, čo spôsobilo na ľade poriadne napätie. To neustúpilo až do konca tretiny, ktorá sa skončila remízou 1:1.

Z tretej tretiny ubehlo 15 sekúnd, keď Primus asistoval čakajúcemu Kasanickému, ktorý svojou priamou strelou od modrej uštedril Diplomatom gól. Tí im odpovedali gólom v 47. minúte, kedy si puk vybojoval Šoltís a strelou dostal puk pomedzi Likavčanové betóny. Dva po sebe idúce fauly zo strany Diplomatov zaručili domácemu tímu  dve minúty presilovky päť na troch, čo  hráči aj patrične využili. Svojím rozostavením pred bránkoviskom poriadne zatočili so súpermi z Bratislavy. Indrych tento kolotoč ukončil strelou, ktorá ich v tomto zápase posunula do vedenia. Na túto úspešnú strelu nadviazal aj Studený svojou akciou spred bránkoviska . Keď skóre vzrástlo na 4:2, Diplomati odvolali brankára. V zápase pokračoval domáci tím v oslabovke šesť na štyroch. Taktický krok sa Bratislavčanom veľmi nevyplatil. Prázdnu bránku si vychutnal Indrych svojou akciou. O krásny záver zápasu sa postaral Akantis a svojim gólom uzavrel skóre na 6:2.

Autor článku: Barbora Plešavská
Vide: ESO MEDIA