Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

UMB tím podľahol Kingom na domácom ľade

Bystrický tím privítal na domácom ľade súperov z Bratislavy. V prvej tretine viedli tímy vyrovnaný súboj. Od druhej tretiny sa do vedenia dostali Kingovia. Snaha domáceho mužstva však nestačila na súperov. Hráči z Paneuropy tak zdolali UMB-čkárov 2:4.

UMB tím Banská Bystrica – Paneuropa Kings Bratislava 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Góly a asistencie:  45. Ferletjak (Koch), 58. Koch (Kandra) – 27. Podgorski (Jankovský), 41. Barták (Krahulec), 49. Jankovský (Hubek, Podgorský), 60. Szabó (Takáč)

Vylúčenia: 7:8 na dve minúty

Počet striel: 29:34

Rozhodovali: J. Majling, M. Orolín – M. Kollár, R. Ivan

UMB Banská Bystrica: Likavčan (Malatinec)- Kandra, Nociar, Ferletjak, Kamzík, Indrych,Janečko, Michalčík, šeliga, Málus, Tenkel, Koch, Žáčik, Mendel, Primus, Mančák, Studený, Rajčan, Akantis, Knut, Kováčik

Paneuropa Kings Bratislava: Porubský (Orlík)- Ketner, Holeša, Barták, Takáč, Krahulec, Kopecký, Tarabík, Jankovský, Szabó, Podgorski, Šotek, Hronec, Hubek, Jonášek, Barilla, Findura, Adamík

V prvej tretine odohrali tímy vyrovnaný zápas. V počte striel na bránku napredovali Kingovia. Hráči UMB tímu sa dostali do dvoch presiloviek, ktoré však nevyužili.

V 24. minúte zápasu sa dvaja hráči UMB tímu ocitli na trestnej lavici. Kingovia tak využili svoju šancu a pritlačili na domácich. Likavčan v 27. minúte podľahol Podgorského strele. Súperi  prvou strelou zápasu premenili skóre na 0:1. 30. minúta priniesla ďalšie dve vylúčenia domácich hráčov. Bratislavský tím opäť vytváral napätie pred bránkoviskom. Tentokrát sa Likavčan nenechal zlomiť. UMB tím sa pokúšal dorovnať skóre. Stav sa do konca tretiny nezmenil.

Prvé sekundy poslednej dvadsaťminútovky si podmanili súperi. Barták si po Krahulecovej asistencii nakorčuľoval pred bránkovisko domáceho tímu. Po priamej strele inkasoval UMB tím ďalší gól. Po neúspešných akciách sa UMB-čkárom v 45. minúte konečne pošťastilo. Ferletjak nahodil puk v útočnom pásme a dostal ho za brankárov chrbát. Kingovia im však v priebehu ďalších minút opätovali akciu.  Zákrokom Jankovského sa stav stretnutia premenil na 1:3. Domáci tím si následne vzal oddychový čas. V 58. minúte sa k puku dostal Koch a podporil spoluhráčov vydarenou akciou, ktorá premenila skóre na 2:3.V posledných sekundách zápasu sa bystrický tím rozhodol stiahnuť brankára z hry a posilniť tím o jedného hráča. Tento krok sa im však nevydaril. Szabó sa dostal do výhodnej pozície a priamou strelou si vychutnal prázdnu bránku. Uzavrel tým stav stretnutia na 2:4.

Rozhodujúci zápas sa odohrá v sobotu 2.4 o 19:00 v Bratislave.