UMB tím mieri do semifinále

Bystrickí hráči si po druhý krát v priebehu dvoch dní zmerali sily s rovesníkmi z Prahy. Po prvej úspešnej tretine, prebrali vedenie Technici, ktorí sa počas druhej tretiny dostali do vedenia. UMB tím však stihol v priebehu tretej tretiny vyrovnať. V predĺžení vzrástlo napätie, ktoré vyústilo do silného súboja dvoch naozaj kvalitných mužstiev. Víťazstvo si nakoniec odniesli Bystričania.

UMB tím Banská Bystrica – Technika Praha  po predĺžení 3:2 (1:0, 0:2, 1:0)

Góly a asistencie: 8. Mančák (Koch), 56. Mančák, 65. Mendel (Mančák)  – 34. Urbančík, 35. Sem (Pálka, Kratocvhíl),

Vylúčenia: 7:6 + Popek (TEC) 10 minút za nešportové správanie

Počet striel: 51:43

Rozhodovali: J. Majling, J. Babeliak – R. Ivan, M. Číž

UMB Banská Bystrica: Likavčan (Hanzel)- Kandra, Nociar, Ferletjak, Kamzík, Indrych, Koch, Kasanický, Šeliga, Málus, Tenkel,Michalčík, Žáčik, Mančák, Primus, Mendel, Janečko, Studený, Kováčik, Akantis, Knut

Technika Praha: Přihoda- Pálka, Suk, Žák, Urbančík, Sem, Pelc, Herna, Hudek, Hyršl, Fiala, Vostracký, Zilcher, Kratochvíl, Polák, Kolář, Popek

Domáci tím vstúpil do prvej tretiny naladený víťazstvom z predošlého súboja. V ôsmej minúte si Mančák vybojoval puk a vykorčuľoval na bránku súperov. Premyslená akcia sa mu vydarila a tak podporil svoj tím gólom, ktorý premenil stav stretnutia na 1:0. Po zvyšok tretiny už ani jeden z tímov nevyužil svoje šance na skórovanie.

V druhej tretine sa značne ukázala bojovnosť oboch tímov. V 30. minúte mal výrazné šance na skóre práve UMB tím. Puk sa žiaľ akoby za žiadnych okolností nechcel dostať do bránky súperov. Potom prevzali opraty hráči z Prahy a snažili sa o vyrovnávajúci gól. Šikovný Likavčan však podržal svoj tím a nedovolil puku prejsť za červenú čiaru. Až do 34. minúty sa mu darilo spacifikovať každú zo striel súperov. Potom kvôli zmätku, ktorý sa odohral pred jeho bránkou podľahol strele Urbančíka. Vyrovnávajúci gól Technikov povzbudil natoľko, že hneď do minúty si vychutnali ďalšiu vydarenú strelu. Stav bol po druhej tretine naklonený súperom z Prahy 1:2.

Napätie vyvrcholilo príchodom tretej tretiny. Súperi si úspešne udržiavali náskok.Domáci hráči sa ustavične pokúšali o vyrovnávajúci gól. Až v 56. minúte sa UMB-čkárom  konečne pošťastilo. Pred bránkou Technikov sa urobil poriadny rozruch. Mančák však na poslednú chvíľu stihol spracovať puk a  prekvapil brankára  strelou z ľavej strany. Svojím druhým gólom stretnutia premenil skóre na remízu,  ktorá zostala až do konca tretiny.

V predĺžení hrali hráči 3 na 3. Blížiacim sa koncom to vyzeralo, že ani jeden z tímov neskóruje. Nakoniec sa však ku puku dostal Mendel. Priamou strelou zasiahol sieťku bránky súpera a uzavrel stav stretnutia na 3:2.