Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

UKčko se na závěr základní části rozešlo se Slávií STU smírně

Své poslední utkání v základní části sehráli hokejisté UK Praha proti Slávii STU Bratislava. Zatímco Pražané již měli první místo v tabulce dávno jisté, Slávisté ještě bojují o co nejlepší výchozí pozici pro čtvrtfinále play-off. Zajímavý a vyrovnaný zápas skončil spravedlivou remízou 3:3, byť bratislavský celek byl velmi blízko tomu, aby UKčko porazil i podruhé v sezóně. Alespoň bod domácím zajistil až 8,1 sekundy před koncem Tobiáš Slavíček.

UK Praha – Slávia STU Bratislava 3:3 (2:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Polák (Alexa), 15. Sommer (Hložek), 60. Slavíček (Hučko, Krátký) – 4. Štefan Vystavil (Štefánik), 22. Mičuch, 23. Horvath. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

UK Praha: Vokatý – Bartoš, Slánský, Utěšil, Vošahlík, Polák, Krátký, Baláž, Herr – Valder, Hučko, Alexa, Hybner, Rovný, Gremlica, Sommer, Hložek, Arnošt, Slavíček.

Slávia STU: Porubský (Snopek) – Galko, Potkany, Antal, Štefánik, Ketner, Rendek – Hubek, Štefan Vystavil, Gráčik, Hajduk, Kanda, Mičúch, Šimon Vystavil, Minárik, Horvath.

Hostující Slávia STU vstoupila do utkání výborně. Hned ve 3. minutě usedl na trestnou domácí Gremlica a v čase 3:59 využil nabídnutou přesilovku Štefan Vystavil. Poté se hrálo ve velmi rychlém tempu a šance se střídavě rodily před oběma brankami. Ve 13. minutě to tam spadlo Pražanům, když Alexa našel na zadní tyči úplně volného Miroslava Poláka, který zakončoval do odkryté branky. O minutu a půl později už domácí dokonce vedli. Dvojice Matyáš Hložek – Jakub Sommer parádně sehrála rychlý protiútok a druhý jmenovaný zblízka uklidil puk za bezmocného Porubského.

Ve zbytku první třetiny se museli hosté především bránit. Přestáli však i přesilovku soupeře a úvod druhé periody opět patřil jim. V čase 21:27 tak Vokatého překonal po samostatné akci Andrej Mičuch, a když se o pouhých 46 sekund později trefil také Marko Horvath, vedli 2:3 zase Slávisté. UKčku prostřední část příliš nevyšla a nějaké šance si domácí hokejisté vytvořili až v její druhé polovině. Po Gremlicově úniku však celek z Bratislavy spasila tyčka a na druhé straně zachraňoval UK Vokatý, který zlikvidoval únik dvojice protihráčů.

Ve třetí dvacetiminutovce se hráči Univerzity Karlovy snažili vyrovnat, ale naráželi na velmi dobře chytajícího Porubského. Také Slávia STU však zahrozila několika nebezpečnými střelami. S blížícím se závěrem se již zdálo, že hosté těsné vedení udrží. UKčko se totiž jen těžko dostávalo do útočné třetiny, ale zhruba půlminuty před koncem domácí hráči přeci jen vybojovali buly v útočném pásmu a mohli tak sáhnout ke hře bez brankáře. Pražskému týmu se nakonec podařilo rozpoutat před brankovištěm soupeře obrovský závar a byl to Tobiáš Slavíček, který 8,1 sekundy před závěrečnou sirénou doklepl volný kotouč za ležícího Porubského – 3:3.

Tým UK Praha má základní část soutěže již za sebou a jako její vítěz se může těšit přímo na semifinále play-off. To Slávisté si hned ve středu zahrají v Plzni s místními Akademiky, a ještě budou bojovat o co nejvýhodnější výchozí pozici pro čtvrtfinále.