UK Praha sa stala štvornásobným majstrom EUHL. Bystrických šampiónov zdolala 1:5

Štvrtý finálový zápas tímov UK Praha  a UMB tím Banská Bystrica znamenal pre UMB tím poslednú príležitosť opraviť si prvé dve prehraté stretnutia v Slanom a pokúsiť sa o titul majstra Európskej Univerztinej Hokejovej Ligy. Žiaľ ani obrovská snaha Bystričanov nedokázala odstrániť smolu nalepenú na ich hokejkách. A tak sa UMB rodina, tím s obrovským srdcom a najväčším odhodlaním umiestnil na striebornom mieste EUHL ligy.

UMB Banská Bystrica – UK Praha 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)

Góly a asistencie:  44. Mendel (Šeliga) – 23. Novák (Christl), 39. Novák, 49. Hučko (Krudenc), 55. Kasala, 60. Svoboda (Hučko)

Vylúčení: 4:3

Rozhodovali: Mĺkvy M., Výborny T. – Jakubec A., Kováčik M.

Hokej – EUHL finale – UMB Banska Bystrica vs. UK Praha – 11.4.2017 – Banska Bystrica

UMB Banská Bystrica: Korytár, Malatinec – Prmus, Janečko, Ferletjak, Šeliga, Mančák, Málus, Kmazík, Brnčal, Kandra, Drmaj, Michalčík, Majling, Žáčik, Indrych, Nociar, Kováčik, Kasanický, Janák, Mendel, Koch

UK Praha: Karda, Oliva – Vacek, Krátky, Kukačka, Hučko, Slánský,  Kasala, Bartoš, Svoboda, Klindera, Knobloch, Pastier, Herr, Krudenc, Christl, Novák, Veselý, Gremlica,  Rovný

Naštartovaní UMBečkári sa hneď v úvode zápasu dostali do viacerých šancí a precvičili reakcie druhého brankára UK Prahy Olivu. V atakovaní pokračovali až do polovice prvej tretiny. V 13. minúte sa hostia presunuli pred Korytára a pokúsili sa otvoriť skóre. Korytár však nedal súperom šancu. 5 minút do konca prvej tretiny sa domácim opäť naskytli krásne gólové šance, no puk nie a nie dostať za Olivu. O minútu na nato získali príležitosť hráči UK Praha, keď sa na strane UMB tímu vylučovalo za vysokú hokejku.  V 18. minúte sa situácia vymenila a súperi sa oslabili za hákovanie. Ani Bystričania túto možnosť nezužitkovali. Prvá tretina tak skončila bez zmeny 0:0.

Skóre zápasu sa v 23. minúte podarilo predsa len otvoriť súperom. UMB tím sa dopustil chyby v obrane, ktorá vytvorila pre Nováka dokonale podmienky. Ten ich neváhal využiť a priamou strelou spomedzi kruhov poslal spoluhráčov do vedenia. Domáci sa v nasledujúcich minútach pokúšali vyrovnať. 26. minúta priniesla vylučovanie u súperov, ktoré Bystričania nevyužili. V 28. minúte sa rozhodca rozhodol oslabiť domácich a posadil Kasanického na trestnú lavicu. UMB tím aj počas oslabovej hry pristúpil k hre aktívne. Po uplynutí trestu Bystričania využívali každú príležitosť a napádali gólmana Prahy. Puku sa však do bránky nechcelo. K záveru druhej tretiny v 39. minúte sa pred bránkoviskom gólmana Bystrice vyšmykol puk z hokejky Michalčíka, čo využil už skórujúci Novák a zariadil súperom dvojgólové vedenie. Po druhej tretine odišiel do šatní víťazne tím UK Praha 0:2.

Príchodom tretej tretiny to na ľadovej ploche vrelo. Zníženie stavu stretnutia prišlo konečne v 44. minúte, keď sa Mendel dostal do úniku a priamou strelou poslal puk do ľavého horného rohu bránky.  Príležitosť na repete dostali domáci v 45. minúte, keď sa Praha oslabila za hákovanie. Domáci tradične roztočili pred gólmanom súperov kolotoč, ktorý sa im žiaľ nepodarilo zakončiť. V 49. minúte si UK Praha pripísala ďalší gól, ktorý ich vrátil do dvojgólového vedenia. V 50. minúte sa opäť vylučovalo. Hráč Banskej Bystrice dostal trest 5 minút plus do konca zápasu za napadnutie hlavy a krku. Na 5 minút si tak Bystričania zahrali v oslabovke 5 na 4, ktorú zvládli bez inkasovania gólu. Žiaľ v 55. minúte sa puk opäť ocitol za Korytárom a UK Praha tak viedla 1:4. Hlavný tréner UMB tímu si tak vyžiadal oddychový čas. Posledné sekundy zápasu hrali Bystričania power play. Do prázdnej bránky si ešte v 60. minúte strelil puk Svoboda. Ani obrovská snaha domácich už nestačila nato, aby znížili skóre zápasu. A tak sa majstrami EUHL stala UK Praha, ktorá zvíťazila nad Bystrickými šampiónmi 1:5.

Autor foto: Čalfa z No_a_ČO