Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

UK Praha obhájila titul, na víťazstvo jej postačil jeden presný zásah

Dve finálové zápasy stačili hráčom Práhy na to, aby obhájili minuloročné prvenstvo. V druhom vzájomnom meraní síl využil Herr hru v početnej výhode a práve jeho presný zásah zabezpečil jeho mužstvu možnosť i tento rok zodvihnúť nad hlavy Sekeráš Trophy.

UK Praha – UMB Banská Bystrica 1:0 (0:0, 0:0. 1:0)

Góly a asistencie: 46. Herr (Slánský, Hučko)

Vylúčení: 8:6 na dve minúty, presilové hry: 1:0, oslabenia: 0:0

UK Praha: Vokatý – Bartoš, Krátký, Herr, Vošahlík, Slavíček, Baláž, Gremlica, Arnošt, Bícha, Alexa, Slánský, Polák, Hučko, Novák, Valder, Sommer, Hybner, Rovný, Hložek

UMB Banská Bystrica: Juraštík– Knechta, Knuf, Prandorfy, Kandra, Kasanický, Michalčík, Janečko, Studený, Majling, Indrych, Kováčik, Ferleťjak, Maliňák, Šándor, Primus, Akantis

poharHokejisté Univerzity Mateja Bela se viditelně poučili z tragické úvodní třetiny domácího zápasu a do odvety v Praze vstoupili mnohem koncentrovaněji. Hosté si v samém úvodu dokonce vyzkoušeli přesilovou hru, ale při ní jen rozchytali brankáře Vokatého. Ještě lepší příležitost dostalo v 7. minutě UKčko, jenž hrálo výhodnější verzi početní výhody – tedy 4 na 3, tentokrát se však vyznamenal Juraštík v brance UMB.

Oba gólmani kralovali i v dalším průběhu utkání. Šance se totiž rodily, ne, že ne, Vokatý i Juraštík však měli svůj den. Úvod druhé periody patřil díky dvěma po sobě jdoucím přesilovým hrám celku z Banské Bystrice, při rovnovážném počtu hráčů zase byli o něco aktivnější Pražané, které hnala dopředu velmi slušně zaplněná tribuna stadionu Hvězdy Praha.

Čekání na první gól ale pokračovalo i nadále. Konkrétně až do 46. minuty. To hrálo mužstvo UK přesilovku, Slánský posunul puk na obránce Karla Herra a ten v čase 45:52 konečně zlomil Juraštíkovo kouzlo. Domácí se pak snažili přidat i pojistku. S postupujícím časem se stále více dopředu samozřejmě tlačili i hokejisté UMB a svůj tým musel několikrát podržet Vokatý. V závěru utkání to hostující kouč Opáth zkusil i s prázdnou brankou a šesti bruslaři v poli. Domácí se ovšem náporu soupeře již ubránili a po závěrečné siréně tak propukla jejich obrovská radost.

Hokejisté UK Praha po roce opět zažívají pocity týmu, který mohl zvednout nad hlavu Sekerášovu trofej. To hráči UMB byli bezprostředně po utkání zklamaní, ale finálová účast hned v nováčkovské sezóně je pro ně velkým úspěchem a i Banské Bystrici bude nakonec co slavit.

autori: Janka Danková, Martin Augustin