UK Praha k nezastavení! Sedmigólový příděl tentokrát schytala UMB Banska Bystrica

DSC_8727

Po velmi těžkém pátečním utkání v Bratislavě si hráči UK moc neodpočinuli. V pondělí 22.2. totiž hostili na zimním stadionu ve Slaném velmi těžkého soupeře, a to tým UMB Banská Bystrica. Rozjetý tým z Prahy dlouho drželi hráči UMB na uzdě, když stav po dvou třetinách byl nerozhodný 2:2. Ve třetí třetině se ale ukázala síla domácích a 5 góly strhli vedení na svou stranu a byl z toho další sedmigólový příděl, tentokrát 7:3.

Góly a asistence: 33. Švaříček (Baláž), 39. Hučko (Kasala, Rovný), 43. Hučko (Kasala, Švaříček), 44. Hučko (Slánský, Krátký), 46. Slánský (Valder), 47. Rovný (Hučko), 57. Slánský (Valder, Krátký) – 17. Primus D. (Tenkel, Janečko), 34. Indrych (Kandra), 51. Kandra (Primus D.)

Vyloučení: 4:8, přesilovky: 2:0, oslabení: 0:1, počet střel: 47:39

UK Praha: Oliva (Vokatý) – Krátký, Švaříček, Baláž, Valder, Herr, Bartoš, Vošahlík – Hučko, Alexa, Hybner, Rovný, Kasala, Veber, Hložek, Slánský, Sommer

UMB Banská Bystrica: Likavčan(Hanzel) – Kasanický, Rajčan, Janečko, Kandra, Šeliga, Kamzík – Indrych, Záčik, Akantis, Kováčik, Knut, Mendel, Primus, Studený, Koch, Nociar, Tenkel, Kamzík, Ferleťjak

Do utkání vstoupilo lépe UMB. Hráči UK jako by byli ještě v kabině. Hráči UMB měli více ze hry. V rozmezí 5.-7. minuty si hosté vypracovali tlak, který však nedokázali přetavit v gól. UKáčko se dostalo do hry přesilovou hrou, ve které selhal Alexa, který netrefil polo odkrytou bránu. Hra domácího týmu se zlepšila. UKáčko si vypracovalo pár slibných střeleckých pokusů. Možnost přesilové hry dostalo i UMB, ale paradoxně největší šanci měl kapitán Hučko, který upaloval sám na Likavčana, který ale svůj tým podržel. V 17. minutě se už skóre zápasu měnilo. Přečíslení 2 na 1 vyřešili hráči UMB výborně a Primus i s troškou štěstí překonal Olivu v bráně UK. V závěru třetiny mohlo UKáčko vyrovnat v přesilové hře. Hučko však dobře chytajícího Likavčana neprostřelil. V té samé přesilové hře unikal Mendel z Banské Bystrice na Olivu, ten ale zakročil bezchybně. První třetinu vyhráli těsně hosté z UMB.
Do druhé třetiny nastoupili hráči UK jako vyměnění. Zlepšili pohyb, zpřesnili hru a začali hosty přehrávat. Prvních 5 minut druhé třetiny si domácí vytvořili drtivý tlak, který ke gólu nevedl. První střeleckou příležitost si UMB vytvořilo až ve 25. minutě. Šlo však pouze o propagační pokus, se kterým neměl Oliva sebemenší problém. Domácí nepřestávali tlačit. Po pokusu Slánského se už kus černé gumy povaloval na brankové čáře, bohužel pro domácí ji nepřekročil. Gólu se UKáčko dočkalo až ve 33. minutě. V přesilové hře 5 na 3 si puk srovnal na modré čáře obránce Švaříček a propálil vše, co mu stálo v cestě 1:1. Radost domácích netrvala dlouho. Už o minutu později vrátil vedení na stranu UMB Indrych. Tým UK nechtěl jít do kabin znovu za nepříznivého stavu a na poslední minuty druhé třetiny zavřel svého soka ze Slovenska před Likavčana. Tlak vyvrcholil ve 39. minutě, kdy Kasala předložil puk Hučkovi a ten napálil puk přímo do horního růžku Likavčanovy branky.
Zápas byl tedy po dvou třetinách nerozhodný 2:2 a o všem měla rozhodnout poslední třetina. Tu si naprosto podmanili hráči UK. Ve 43. minutě dostal domácí poprvé v zápase do vedení kapitán Hučko, který zužitkoval krásnou křižnou přihrávku od obránce Baláže. Ještě v tom samém střídaní završil nezastavitelný Hučko svůj hattrick 4:2. Tím se brankostroj domácích teprve rozbíhal. O 3 minuty později navýšil vedení Slánský a o další minutu přidal šestý zásah Rovný. To bylo na hráče UMB moc a trenér Opáth si vzal oddechový čas. Ten hostům pomohl a vrátili se opět do tempa zápasu. V 51. minutě snížil střelou od modré čáry Kandra. Brankář Oliva měl zakrytý výhled. Poslední slovo měli však domácí. Slánský v souboji 1 na 1 sebevědomě obešel jednoho z obránců UMB, backhendovým pokusem překonal Likavčana a uzavřel skóre zápasu na 7:3 pro domácí UK. UKáčko si tak připsalo další 3 body do tabulky Evropské univerzitní hokejové ligy, kde je i přes nižší počet utkání na čele se 38 body. Bod před Panaeuropou Kings.
Autor: Martin Gremlica