Tým Univerzity Karlovy nezaváhal a jednoznačně ovládl pražské derby

V utkání s vítězem obou předchozích ročníků Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) tým Techniky Praha nestačil na mužstvo University Karlovy a utrpěl debakl. Ačkoli předvedená hra v některých pasážích zápasu nebyla špatná, zkušenější hosté trestali individuální chyby hráčů Techniky a postupně navýšili skóre až na (ne)populární „desítku“.

Technika Praha – UK Praha 3:10 (1:2, 1:4, 1:4)

Góly a asistence: 11. Kratochvíl, 28. Hyršl (Prokeš), 51. Fiala (Urbančík) – 3. Bícha (Hučko, Novák), 5. Bícha (Novák), 21. Gremlica (Herr), 25. Novák (Hučko), 35. Hybner (Gremlica), 35. Verner (Bartoš), 46. Hučko (Krátký), 56. Bícha, 58. Hložek, 60. Bícha (Hučko)

Vyloučení: 4:7, využití: 1:1, počet střel: 33:31

Technika Praha: Cvrček (41. Uhlík) – Sem, Nejdl, Pálka, Suk, Dvořák, Kordík – Dulovec, Urbančík, Kratochvíl, Žák, Hyršl, Prokeš, Fiala, Urbánek, Hudek

UK Praha: Vokatý , Plíšek  – Krátký, Herr, Švaříček, Baláž, Matula, Bartoš, Novák, Bícha, Hučko, Rovný, Verner, Hložek, Hybner, Gremlica, Kasala

Domácí měli vlažnější vstup do utkání a od prvních minut bylo patrné, že to budou hosté, kdo bude diktovat tempo hry. Právě v době, kdy se domácí začali probouzet a rýsovali se první šance, udeřilo paradoxně na druhé straně. Při vlastním oslabení chyboval Nejedl a poté co nedokázal vyhodit puk z vlastní třetiny se do šance dostal hostující Hučko, jehož střelu ještě Cvrček stačil vyrazit, ale na dorážku Bíchy už byl krátký – 0:1. O pouhé dvě minuty později se stejný hráč jako první dostal k puku, který propadl do obrané třetiny domácích ze středního pásma a překonal Cvrčka tentokrát backhendovým blafákem – 0:2. Poté se hra vyrovnala a byli k vidění šance na obou stranách. V půlce první třetiny se z gólu radovali i domácí a to když po pěkné individuální akci Hyršla těžil dorážkou z bezprostřední blízkosti Vokatého brány Jiří Kratochvíl. Ve zbytku třetiny měli opět převahu hráči University Karlovy, jednou dokonce zazvonila za Cvrčkem jeho horní tyčka, skóre se už ale před odchodem do kabin neměnilo.

Do druhé třetiny vstupovali domácí s početní výhodou a šancí na srovnání skóre. Přesilovku nejen že nevyužili, ale naopak vstoupili do nepovedené pasáže, která se později ukázala jako klíčová pro celé utkání. Nejprve se ve vlastní přesilovce nechal vyloučit Dulovec a vzápětí při hře 4 na 4 tečoval nahození Herra od modré Martin Gremlica – 1:3. Pro domácí to byla studená sprcha a než se stačili vzpamatovat byla tu další branka hostů. To výborně hrající Hučko našel před bránou Petra Nováka a ten si vychutnal Cvrčka kličkou a la „Peter Forsberg“. Šanci dostat se opět do zápasu pak dal hráčům Techniky jejich nejlepší hráč v utkání Adam Hyršl, který proniknul po pravé straně do útočného pásma a nenápadnou střelou z úhlu překonal Vokatého – 2:4. Hráči UK Praha na branku domácích opět reagovali zvýšením obrátek a gólový efekt na sebe nenechal dlouho čekat. To nejprve Gremlica přetlačil za brankou domácích jednoho z obránců a vybídl ke skórování Aleše Hybnera, který se ranou z první z bezprostřední blízkosti nemýlil a před druhou přestávkou ještě tečoval Bartošovu střelu od modré Verner – 2:6.

Do třetí třetiny vstoupili hráči Techniky srdnatě a bylo znát, že bez ohledu na dosavadní výsledek utkání nehodlají nic vypustit. Hra byla vyrovnaná s množstvím šancí na obou stranách, za Techniku se několikrát dostal do slibné šance aktivní Fiala, ale neuspěl, na druhé straně opět zvonila tyč, tentokrát za zády Uhlíka, který do poslední dvacetiminutovky vystřídal Cvrčka. Snažení domácích schladil kapitán hostů Hučko, který při vlastním oslabení obral před brankou hostů na hranici pravidel Hyršla a střelou nad Uhlíkovu vyrážečku zvýšil na rozdíl pěti branek. Domácí nicméně inkasovaná branka nepoložila a opět vrhali síly do útoku. To sice otevíralo prostor pro nebezpečné brejky hráčů UK, ale nakonec to byli domácí, kdo se přece jen trefil. V tlačenici před hostující brankou se nejlépe zorientoval Jan Fiala a radoval ze zaslouženého gólu – 3:7. Domácí pak nevyužili přesilovou hru a několik dalších slibných příležitostí a tak udeřilo opět na druhé straně. Nejprve domácí opět nechali nepokrytéhoMikuláše Bíchu a ten zkompletoval hattrick. O dvě minuty později lovil Uhlík puk ze své svatyně znovu poté, co neudržel lehké nahození Baláže a doslova daroval gól Matyáši Hložkovi – 3:9. Syn populárního zpěváka asi v ten moment marně vzpomínal, kdy dal snadnější gól. Bohužel pro domácí to nebylo všechno. V poslední minutě ještě Hučko ve středním pásmu vybídnul přesně načasovanou přihrávkou do jízdy koho jiného, nežMikuláše Bíchu, a ten křižnou střelou vymetl šibenici nad Uhlíkovou lapačkou – 3:10. Pro střelce to byla čtvrtá trefa v utkání, asistující Hučko si pak připsal čtvrtý kanadský bod. Závěr utkání pak přinesl, jak už bývá při střetnutí těchto soupeřů pomalu pravidlem, menší šarvátku, nicméně bitku jako například na mistrovství světa do dvaceti let v roce 1987 v Piešťanech mezi týmy Kanady a Sovětského svazu diváci neviděli.

Úřadující šampion si tak s chutí zastřílel a v poklidu si připsal povinné 3 body. Nováčkovi soutěže se opět nedala vytknout bojovnost, ale značné množství individuálních chyb ho opět stálo naději na bodový zisk nebo alespoň na lepší výsledek. Dalším soupeřem Techniky Praha bude v úterý 2. února aktuální leader soutěže, celek PANEUROPA KINGS BRATISLAVA

Autor: Jiří Novák