Trenčania sa pobili o potrebné body, Bystričanov zdolali tesným výsledkom 3:2

Gladiators Trenčín – UMB Banská Bystrica 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Stretnutie trenčianskych Gladiátorov proti silnému tímu UMB Banská Bystrica, ktorému momentálne patrí 3. miesto, znamenalo pre domácich veľkú výzvu. Túžba prebojovať sa do play-off zmobilizovala sily gladiátorských bojovníkov a to sa prejavilo i na samotnej hre. Súčasne však UMB dala svojím prístupom a herným štýlom patrične najavo, že na popredných priečkach EUHL sa drží zaslúžene.

Po čestnom buly, ktoré pod hradom Matúša Čáka hodili partneri firmy Desyre z USA, si väčšie príležitosti na otvorenie skóre vybojovali hostia. Od modrej to najskôr skúšal Rajčan, individuálna šanca po obkorčuľovaní si bránky nevyšla Indrychovi. V 13. minúte dostal osamotený Ferleťjak krížnu prihrávku na ľavú stranu, no boli to paradoxne práve Bystričania, kto inkasoval. Nenápadná strela spoza obrancu vyšla domácemu hráčovi a Trenčania sa tak dostali do vedenia. Následne si domáci zahrali v početnej výhode o dvoch hráčov, ktorá znamenala už druhý paradox v priebehu pár minút – v dvojnásobnom oslabení sa dostali Bystričania dopredu a osamotený Indrych sprava prestrelil Crkoňa.

Druhá časť priniesla dravý hokej zo strany na stranu. Spomedzi hostí nevyužil svoju šancu Kováčik, z Gladiátorov nenamieril presne Haščič. Uprostred tretiny si oba tímy zahrali presilovú hru a keby sa hralo na tyčky, už by to bolo 1:1. V 38. minúte sa Bystričanom podarilo dostať do vedenia, keď Kasanický namieril presne do ľavého horného rohu.

Dravý hokej s poriadnym nasadením a odhodlanosťou pokračoval na oboch stranách. Tak ako to skúšal strelou Ferleťjak a následne dorážkami Primus, rovnako na strane domácich Haščič so Zemkom. Obaja brankári však odolávali tlaku súpera, Korytár podľahol až v 51. minúte počas oslabenia. Strela do odkrytej bránky znamenal pre Gladiátorov vyrovnanie, avšak UMB mohla vzápätí hneď udrieť, keď to spred bránky počas presilovky skúšal Brnčal. Domáci sa ale dokázali ubrániť a po naskočení vylúčeného hráča sa dostali druhý raz v zápase do vedenia – Haščič poslal puk nepokrytému Matejkovi a ten svojou strelou upravil na 3:2. V závere to UMB skúšala aj bez brankára a hoci vyvinula nemalý tlak, Crkoň zostal do konca zápasu už neprekonaný.