Trenčania našli recept i na súpera z Prahy, v tabuľke sa prehupli na 2. miesto

Trenčianski vysokoškoláci pôsobiaci v EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) privítali po poslednom zápase proti lídrovi z Brna ďalšieho súpera z hornej časti tabuľky. Pražskí „inžinieri“ mali svojmu súperovi čo vracať; v prvom vzájomnom meraní síl sa totiž Gladiátori nevzdali ani za stavu 1:4, dokázali si vynútiť predĺženie a zo zápasu si odniesli 2 body. Pražania však aj v odvete ťahali za kratší koniec a na Gladiátorov nestačili.

Gladiators Trenčín – Engineers Prague 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Góly a asistencie: 9. Šimko (Staňo, Matejka), 18. Kopecký (Staňo, Habšuda), 25. Huňa (Trenčan, Habšuda), 27. Trenčan (Habšuda, Huňa) – 37. Spurný (Suda, Sem)

Vylúčení: 5:9 na dve minúty, presilové hry: 2:1, oslabenia: 0:0, pomer striel: 18:15

Rozhodovali: Krist – Jurčiak, Rehák, 207 divákov

Gladiators Trenčín: Páleš – Habšuda, Matejka, Madový, Mikuš, Hajko, Huňa, Kopecký, Šimko, Trenčan, Hegyi, Porubský, Osvald, Révesz, Jánoš, Staňo, Trautenberger, Mečiar, Berák

Engineers Prague: Maštalířsky – Herna, Sem, Vostracký, Spurný, Janásek, Kadlec, Veber, Němec, Potocký, Hyršl, Hlaváč, Zdvořáček, Suda, Dudák, Klement, Ujfaluši, Sedliský, Heža, Urbančík, Outrata

Domáci vstúpili do zápasu svižným tempom a celá úvodná tretina vyslovene patrila im. Súpera nepúšťali do veľkých šancí, naopak oni tie svoje využili. V 9. minúte otváral gólové skóre strelou zľava Šimko, následne počas presilovej hry pridal presný zásah Kopecký.

Gladiátori pokračovali i naďalej vo svojom tempe, v 25. minúte využili presilovú hru o dvoch hráčov a Huňa po prihrávke cez bránkovisko zakončoval do odkrytej bránky. Netrvalo dlho a trenčianski vysokoškoláci sa tešili znova, keď Trenčan usmernil za Maštalířskeho vyrazený puk. Pražania sa ale ani napriek nepriaznivému stavu nevzdávali a na konci druhého dejstva udreli – počas presilovej hry využil prihrávku z pravej strany Spurný a presnou strelou prekazil Pálešovi plány o čistom konte.

V záverečnej časti začali domáci už len kontrolovať výsledok, o čom svedčí aj znížená strelecká aktivita. Naopak Pražania pridali na tlaku, ale na domáceho skvelo chytajúceho gólmana už boli prikrátki.