Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Technika Praha si zabezpečila miestenku v play-off v poslednom zápase základnej časti

Záverečný duel základnej časti Európskej univerzitnej hokejovej ligy rozhodol o poslednom postupujúcom do vyraďovacej fázy. Domáci tím Paneuropa Kings prekvapujúco podľahol hosťom zo stovežatej, no napriek  prehre postupuje priamo do semifinále súťaže.

Paneuropa Kings – Technika Praha 2:3 (0:0, 0:2, 2:1

Góly a asistencie: 49 Hanták (Adamík,Takáč), 54 Takáč (Barták, Hanták), 21 Sem (Urbánek, Pelc), 24 Pelc (Fiala, Sem), 53 Urbánek (Kolář)

Vylúčení4:2 na dve minúty, presilovky:01, oslabenia 0:0, počet striel 16:21

Rozhodovali: V.Goga – M.Poláček – K.Daniel.

Paneuropa Kings: Porubský, Ketner, Kabát, Zvara, Szabó, Podgorski, Holeša, Tekáč, Fabo, Jonášek, Barilla, Hronec, Kopecký, Barták, Hubek, Adamík, Šotek, Pečimut, Hanták, Findura,Takáč.

Technika Praha: Příhoda, Cvrček, Fiala, Hudek, Kolář, Kratochvíl, Pálka, Pelc, Sem, Suk, Urbančík, Urbánek, Vostracký, Zilcher, Žák.

V úvodnom dejstve sa prvými streleckými pokusmi prezentovali hostia, ktorým išlo v tomto zápase o všetko. Už po dvoch minútach sa na trestnej lavici ocitol domáci Pečimut za podrazenie. Hostia si však tlak nevytvorili a nedokázali skórovať. V 6.minúte si presilovú hru zahrali aj domáci,  avšak vylúčenie Sema napriek sľubným šanciam Králi nepotrestali. V nasledujúcich minútach tempo hry upadlo. Azda najväčšiu šancu prvej tretiny spálil domáci obranca Ketner, ktorý svoju strelu umiestnenú tesne nad ľadom nasmeroval do žŕdky hosťujúcej bránky.  Oba tímy tak v prvej tretine nestrelili ani gól.

V prostrednej časti hry Králi chceli streliť úvodný gól. Ich zámer ale narušil Sem, ktorý zakombinoval s kolegami s útoku a prudkou strelou poslal hostí do vedenia. Domáci boli viditeľne otrasení a o dve minúty lavicu hanby zohrieval Tekáč za hákovanie. Pražania vytvorili v útočnom pásme tlak, a hoci prvú strelu Sema Porubský vyrazil pred seba, Pelc sa dostal k odrazenému puku a pohotovo zvýšil vedenie hostí pri presilovej hre. Trojbodové plány domácich tak dostali výrazné trhliny.

V záverečnom dejstve Kings chceli zvrátiť nepriaznivý stav. Už po päťdesiat jeden sekundách dostali ideálnu možnosť, keď za faul kolenom pykal aktívny Sem. Brankár hostí bol v pohotovosti počas celej presilovky, ale gól neinkasoval. Vykúpenie pre domácich nastalo až o deväť minút neskôr. Prudkú strelu Adamíka tečoval za chrbát bezmocného Příhodu Hanták a vykresal pre domácich nádej na zvrat. 1:2. Od tejto chvíle sa hralo len na bránu hostí. V 53. minúte však zazmätkovala obrana domácich, k puku sa dostal Kolář, posunul na lepšie postaveného Urbánka a hostia opäť viedli o dva góly.

Posledné slovo však mali hráči Paneuropa Kings. Na 2:3 znižoval v 54. minúte po spolupráci Bartáka a Hantáka Filip Takáč.

Bratislavskí Králi tak doma podľahli Technike Praha 2:3 a napriek prehre postupujú priamo  do semifinále. Hostia vďaka trom bodom postúpili do play-off,  kde vyzvú hokejistov UMB Banská Bystrica.

Autor: Matej Čalfa

Foto : Martin Ďorda