STU-čke sa opäť nepodarilo vyhrať, Nowemu Targu podľahla 5:8

EUHL pokračovala ďalším kolom a na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave, HK Slávia STU privítala PPWSZ Podhale Nowy Targ. Tento zápas bol napínavý do poslednej minúty zápasu, nakoniec ale prehrávajú domáci 5:8 a sú stále na chvoste tabuľky.

HK Slávia STU – PPWSZ Podhale Nowy Targ 5:8 (0:4, 2:3, 3:1)

Góly a asistencie: 21. Máder (Kanda, Gráčik), 39. Máder (Kanda, Gráčik), 47. Galko (Rendek), 52. Gráčik, 53. Mikloš (Máder) – 5. Maximovich (Paramonov), 6. Katin (Alimov), 9. Polinin (Alimov), 18. Kondrashov (Michalski, Panczakiewicz), 22. Latiuk (Alimov, Kondrashov), 23. Svitac (Bashirov, Katin), 31. Latiuk (Alimov, Kondrashov), 54. Uglov (Voropai, Latiuk)

Vylúčenia: 8:9 na dve minúty, navyše Galko (STU) 10min za nešportové správanie

presilové hry: 2:5 pre PPWSZ Podhale Nowy Targ, oslabenia: 1:0 pre STU, počet striel: 24:35

Rozhodovali: Stanzel Matúš –  Synek Šimon, Ziolkovský Tomáš

HK Slávia STU: Mega (Snopek) – Rendek, Slavkov, Schmidt, Galko, Kontura, Štofko, Hajduk, Minárik, Kanda, Goga, Harakaľ, Máder, Gráčik, Mikloš, Sabaka, Bubica

PPWSZ Podhale Nowy Targ: Lapshenkov (Murashov) – Michalski, Panczakiewicz, Latiuk, Katin, Kochetkov, Polinin, Alimov, Siuty, Svitac, Bashirov, Maximovich, Uglov, Kurbatov, Paramonov, Voropai, Kondrashov

V prvej tretine hostia ukázali, že aj keď nie sú na svojom bojovom poli, tak dokážu zahrať hru, v ktorej v prvých 10 minútach urobia taký nátlak, že dokážu skórovať až trikrát. Domáci im nedokázali zabrániť v obstreľovaní ich brankára Megu. Zakončilo to ďalším gólom v 18 minúte a ukončili tak prvú tretinu 0:4 pre hostí.

Začiatok druhej tretiny priniesol šok fanúšikov, pretože zmenili brankára a upravili ich formáciu. Mega sa prehodil s záložným brankárom Snopekom. Na to Máder (STU) prekvapil a dokázal skórovať hneď v prvej minúte a to bol prvý gól pre domácich, ale na to po chvíli hráč Hajduk (STU) dostal trestné minúty za hákovanie a to využili hostia a v 22 minúte skóroval Latiuk (PPWSZ) a po necelej minúte dali ďalší gól a to hráč Svitac. V tejto tretine domáci dostali až 16 trestných minút, kde hrali v oslabení 3 na 5 a to využili hostia a dali ďalší gól. Druhý gól domácich padol až v 39 minúte a to vďaka šikovnej asistencii Gráčika a Kandu, ktorý nahral Máderovi a tým sa ukončuje táto tretina 2:7 pre hostii.

Poslednú tretinu ukázali domáci, že zápasu ešte nie je koniec a že dokážu nie len prijímať rany, ale aj rozdávať. V tejto tretine domáci hrali hru v ich štýle. Využili 2 presilové hry, kde dokázali dať Galko a Gráčik 2 góly. Na to v 52 minúte dostal hráč Goga (STU) 2 trestné minúty za sekanie, ale aj v oslabení dokázali skórovať gólom hráč Mikloš. Hostia začali byť pod parou a nato začali ešte viac hrať agresívne a v 54 minúte skóroval hráč Uglov a asistoval mu Voropai a tým sa uzatvára posledná tretina a zápas vyhrávajú hostia 8:5.

Autor: Štefan Adame