SEKLER CUP – súhrn tretieho dňa

V dnešnom poobedňajšom zápase o celkové druhé miesto na turnaji Sekler Cup a zároveň o body do tabuľky EUHL sezóny 19/20 sa stretli univerzitné tímy UKF Philosophers Nitra a UK Praha.  Zápas sa odohral vo svižnom tempe.  Tímy si nedarovali ani centimeter ľadu, zápas bol plný gólových príležitostí a tvrdých súbojov.  Po najdramatickejšom zápase celého turnaja nakoniec rozhodli o svojom víťazstve hráči UK Praha.   Vo večernom zápase, opäť pred zaplnenou halou začal lepšie domáci tím, ktorý po prvej tretine vyhrával 2:0.  Trenčania v druhej tretine pridali na obrátkach,  zrovnali hru a aj výsledok.  Tretia tretina už bola pod kontrolou študentov z Trenčína a víťazstvo udržali až do záverečnej sirény.  Gladiators Trenčín sa stal víťazom SEKLER CUP-u, druhé miesto obsadili vysokoškoláci z Univerzity  Karlovej Praha, bronz si do Nitry odvážajú študenti UKF a štvrté miesto obsadil domáci, húževnatý tím Sapientia U23.  EUHA ďakuje domácim organizátorom turnaja za výborné podmienky, v ktorých mali všetci zúčastnení športovci-študenti možnosť reprezentovať svoje univerzity.  Podrobnejšie informácie o dueloch nájdete v článku.

UK Praha – UKF Nitra 4:3 ( 1:2, 2:0, 1:1 ) 75 divákov

Góly:         Novák P. 2, Špičan, Slánský – Arvay 2, Rzavský

Brankári:   Pirs 29 zásahov, 90,6 % úspešnosť – Nemčic 34 zásahov, 89,5 % úspešnosť

Sapientia U23 – Gladiators Trenčín  3:8 ( 2:0, 1:3, 0:5 ) 350 divákov

Góly:         Jánoš 3, Trenčan, Berák, Škvarka, Švancara, Osvald – Roth 2, Hunor

Brankári:  Bálinth 28 zásahov, 77,8 % úspešnosť – Páleš 35 zásahov, 92,1% úspešnosť