Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

První zápas play-off pro plzeňské Akademiky, Techniku Praha porazili 4:1

V neděli 19. března se v plzeňské Kooperativa aréně hrál historicky první zápas play off Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL). Proti sobě se postavili domácí Akademici Plzeň a Technika Praha. Zápas byl od začátku velmi svižný a diváci měli možnost sledovat unikátní podívanou. Akademici podali skvělý týmový výkon a radovali se z výhry 4:1. Technika byla po celý zápas vyrovnaným soupeřem, na skvělou obranu domácích ale recept nenašla. Aktuální stav série je 1:0 pro Akademiky Plzeň.

Akademici Plzeň – Technika Praha 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly a asistence: 2. Setíkovský (Polívka, Kašpar), 10. Muchka (Baxa), 59. Faschingbauer (Setíkovský, Sequens) – 21. Zilcher (Vostracký)

Vyloučení: 10:9 na dvě minuty, navíc Dulovec (TEC) 10 minut (nesportovní chování), přesilovky: 2:1, oslabení: 0:0, počet střel: 29:32

Rozhodčí: Sýkora – Šimán, Malý

Akademici Plzeň: Frček – Blumentrit, Kašpar, Linhart, Malota, Muchka, Prachař, Tichý, Červenka – Baxa, Dědič, Faschingbauer, Kala, Polívka, Pondělík, Sequens, Setíkovský, Svoboda, Škarka.

Technika Praha: Příhoda – Kuruc, Klement, Vostracký, Pelc, Žáček, Pálka, Hupka, Zilcher – Tobola, Urbánek, Nejdl, Popek, Fiala, Babický, Potocký, Ujfaluši, Kolář.

Utkání započalo čestným buly, jenž vhodil malý Jiří Vojvodík, již teď je jasné, čí barvy bude hájit až vyroste. Vše bylo připraveno a hráči započali první třetinu. Již v jedenácté sekundě hákoval pražský hokejista Dulovec plzeňského útočníka Baxu a první část zápasu tak začínala domácí přesilovkou pět na čtyři. Na první gól se nemuselo dlouho čekat, domácí využili přesilovku jak se patří a již ve druhé minutě se za zády Příhody třepotal puk v síti. Přesně mířil Jan Setikovský, jenž se ze dvou metrů trefil přesně mezi Příhodovu lapačku a jeho levý beton. Pražský brankář tuto ránu očividně nečekal, puk totiž Setíkovskému přihrál Polívka z levého rohu za branou. V desáté minutě se znovu projevila dravost domácích a obránce Martin Muchka při přesilové hře prostřelil pražského brankáře střelou od modré čáry a poslal tak Akademiky Plzeň do vedení 2:0, které si domácí udrželi do konce první třetiny. Akademici Plzeň se však vraceli do kabiny v oslabení tři na pět, nečekal je tedy žádný slunný začátek následující části zápasu.

Po první přestávce otevřeli druhou třetinu utkání hosté, když ve dvacáté první minutě využili přesilovku pět na tři a poslali za záda plzeňského gólmana Frčka svůj první gól zápasu. Předvedl se Rostilsav Zilcher, který zpracoval nahrávku Vostrackého a poslal puk do levého dolního rohu Frčkovo branky. Tímto kouskem snížil vedení Akademiků o jeden gól. Následoval okamžik tohoto večerního utkání. Vhazovalo se u Příhodovy brány, buly vyhráli hosté, ale nepovedla se jim přihrávka zpoza branky, Setikovský se zmocnil puku mezi kruhy a přesným „golfákem“ poslal ohromující střelu do svatyně Techniky Praha. Tak Jan Setíkovský navrátil ve dvacáté deváté minutě domácím vedení o dvě branky. Druhá třetina skončila stavem 3:1, výhodně pro domácí Akademiky Plzeň.

Následovala poslední část zápasu, s níž přicházela i poslední naděje pro hostující Techniku Praha zvrátit nepříznivý výsledek. Snažili se sebevíce, ale domácím Akademikům Plzeň už nevstřelili ani branku. V posledních několika minutách se rozhodli odvolat brankáře a pokusit se na Akademiky zatlačit v šesti hráčích na ledě, ani tato taktika se jim nevyplatila a tvrdě na tento krok doplatili. Při pražském powerplay se totiž podařilo kapitánovi domácích Akademiků Plzeň v padesáté deváté minutě ukořistit puk, prosmýknout se mezi soupeři a krásnou střelou dopravit puk do prázdné branky. Autorem akce byl Jakub Faschingbauer, jenž tak potvrdil vedení domácích a ustanovil konečné skóre na 4:1.

Autor: Vašek Švarc