Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

První třetina rozhodla o výhře Diplomatů

Ve svém prvním domácím zápase v rámci Evropské univerzitní hokejové ligy přivítal tým Techniky Praha na stadionu ve Slaném hráče bratislavského celku Diplomats Pressburg. Domácí hráče musí mrzet především individuální hrubky z první třetiny, po kterých na světelné tabuli svítilo hrozivé skóre 0:4. Zdánlivě ztracený zápas se podařilo Technice zdramatizovat, ale ani závěrečný tlak a hra bez brankáře posílená o přesilovou hru nestačila ke vstřelení vyrovnávací branky. Technika podlehla 3:4 a nadále tak čeká na svou první výhru v soutěži.

Technika Praha – Diplomats Pressburg 3:4 (0:4, 1:0, 2:0)

Góly a asistence: 35. J. Polák (Pálka, Pelc), 48. Fiala (J. Polák, Suk), 50. Žák (Hlaváč) – 3. Hudcovský (Winkler, Mucha), 6. Kraus (Šoltís), 10. Kraus (Vizváry), 20. Just

Vyloučení: 2:5 , využití: 1:0, v oslabení: 0:1 počet střel: 24:22

Technika Praha: Příhoda, Štěpánek – Zilcher, Pálka, Hupka, Pelc, Suk, Nejdl – Klíma, O. Polák, Vyskočil, Žák, Hlaváč, Hyršl, J. Polák, Fiala, Kolář, Popek, Hudek

Diplomats Pressburg: Podrubský, Porubčan – Just, Vizváry, Karaba, Studený, Brincko, Burián – Kraus, Hegely, Šoltís, Mikšík, Čáni, Winkler, Holeš, Hudcovský, Pravda, Homola, Mucha, Podgorski, Turan

První střelu zápasu si připravila první pětka domácích hráčů, brankář hostí Podrubský byl pozorný. Naopak první střela hostů skončila gólem. Domácí si ve svém pásmu špatně převzali hráče a Winkler našel přihrávkou přes 3 hráče na kruhu úplně volného Hudcovského, který střelou zápěstím překonal Příhodu. Další gól přišel v 6. minutě po tom, co Šoltís při rozehrávce obral o puk obránce domácích, přihrál osamocenému Krausovi a ten se blafákem do forhendu nemýlil. Tentýž hráč se podepsal i pod třetí gól hostů v 10. minutě zápasu. Odražený puk u vlastní branky sebral Vizváry, vyslal do protiútoku právě Krause, který přebruslil obránce a v samostatném úniku nedal Příhodovy střelou pod vyrážečku sebemenší šanci. Domácím mohlo být v 11.minutě ještě hůř, hosté si ale při přesilové hře výraznější šanci nevytvořili, naopak musel na druhé straně zasahovat Podrubský po střelách Hyršla a Hlaváče. Tato situace domácí probudila a po počátečním šoku se hra začala vyrovnávat. Domácí dostali ve zbytku třetiny příležitost hrát dvě přesilové hry, v té první nebezpečně tečoval Zilcherovu střelu Fiala, Podrubský skvěle zasáhl. Druhá přesilová hra již gól přinesla, ale na druhé straně. Po chybě na útočné modré čáře se dostal do brejku Just a bekhendovým blafákem překonal Příhodu počtvrté. Diplomaté v první třetině nemilosrdně trestali individuální hrubky domácích a díky své perfektní produktivitě dokázali z 8 střel vstřelit 4 branky.

Do druhé třetiny vstoupili domácí s cílem pokusit se o zdramatizování zdánlivě ztraceného zápasu. V úvodu střílel Pelc, ale ani následná dorážka gól nepřinesla. Na druhé straně proti Muchovi zasáhl Příhoda. Prostřední část hry nenabídla žádné vážnější šance, první takovou byla až střela O. Poláka v 32. minutě, kterou Podrubský vyrazil svou maskou. V další minutě byl vyloučen Hegely za vyhození puku mimo hrací plochu. V přesilové hře nejprve tečoval Hyršl Pelcovu ránu od modré těsně mimo, ale po další akci se domácí mohli konečně radovat. Pelc vystřelil z úhlu, poté se dostal k odraženému puku, obkroužil bránu a přihrál na kruh volnému Pálkovi. Ten krásnou střílenou přihrávkou našel J. Poláka, který zakončoval do prázdné branky – 1:4. Střelec branky byl ale hned ve svém dalším střídání vyloučen za podražení a z trestné lavice sledoval jak Vizváry dělovkou od modré trefil břevno domácí branky. Několik sekund před koncem se ocitl sám před Příhodou Šoltís, ale jeho snahu o efektivní zakončení á la Kysela domácí brankář perfektně vystihl.

Závěrečná třetina nabídla skvělý hokej ve vysokém tempu. V jejím úvodu nejprve při přečíslení střílel z pravého křídla Fiala, Porubský puk schoval do své výstroje. Poté následovala část hry při které tempo určovali hosté z Bratislavy. Nejprve se do šance při oslabení dostával Kraus, po tom co se prokličkoval přes dva hráče ale zakončit nedokázal. Kraus poté se Šoltísem skvěle sehráli situaci 2 na 2, gólovou radost jim ale sebral skvělým zákrokem Příhoda. Diplomaté určovali tempo hry, Winkler střílel z mezikruží těsně vedle levé tyčky. Hostující hráči své šance nevyužili a tak propukla gólová radost na domácí střídačce. J. Polák vyslal přihrávkou podél mantinelu do brejku Fialu, a ten, ač tísněn, dokázal bekhendovou střelou k vzdálenější tyčce překonat Podrubského. Domácí se díky tomuto gólu dostali znovu do zápasu. A když o dvě minuty později Žák dorazil pod břevno puk po Hlaváčově objetí branky, bylo zaděláno na pořádné drama! Diplomaté ale po dvou obdržených gólech znovu zvýšily obrátky. Nejprve se do slibné příležitosti dostával Šoltís, jenže ve finální fázi se mu zakončit nepovedlo. V další příležitosti střílel z mezikruží Winkler a jeho střela skončila na levé tyči domácí branky. Závěrečný tlak Techniky přišel až v poslední pětiminutovce utkání. Nejprve se krásně uvolnil Hyršl, ale z levého kruhu střílel pouze do připraveného Podrubského. Brankář hostí si poradil i se střelou Pelce od modré čáry. Obrovskou šanci na vyrovnání nabídl domácím 90 sekund před koncem Winkler, který byl vyloučen za vysokou hůl. Následovala Power Play Techniky. Domácí si ale při výhodě šesti hráčů v poli proti čtyřem nedokázali vytvořit žádnou vážnější šanci na vstřelení vyrovnávací branky a tak i po závěrečném hvizdu svítilo na světelné tabuli skóre 3:4.

Tým Diplomats Pressburg v závěru odolal tlaku domácích a především díky produktivitě v první třetině si z pondělního zápasu odváží všechny body. Technika tedy i po pátém zápase čeká na první výhru při své premiérové účasti v EUHL. Další možnost napravit tuto nelichotivou bilanci budou mít studenti ČVUT a VŠE až 22. prosince, kdy na jejich led zavítá celek UHT DUKES Graz.

autor: Marek Herna

12185416_917979914959529_1963032221271149904_o 12248187_917978411626346_6751978940006130125_o